PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=841946}
6,5 2 869
ocen
6,5 10 1 2869
6,5 11
ocen krytyków
Tony Halik
powrót do forum filmu Tony Halik

... Moje dzieciństwo, wychowałem się na Nim a miałem wtedy 6-8 lat. KTO? Pamięta niedzielę, lata '80, po mszy ok 12 szło się do domu, jadło się wspólnie obiad i koło 12:30 leciał Tonny Halik. Niezapomniane wspomnienia oderwania się od prl-u. Jak "ktoś" tego nie przeżył, nigdy nie zrozumie tego filmu. Wtedy nie było cenzury, poprawności politycznej etc. Wszystko jest pokazane na surowo. Szacunek dla "TH" tak wielkiego polskiego podróżnika!

ocenił(a) film na 5
TobiWUJO

Rozumiem sentyment do dzieciństwa. Nie było cenzury?!!!! A jedyna słuszna linia partii? Nie było poprawności politycznej?!!! A jedyny przyjaciel ZSRR? I sam Halik, co pokazane w dokumencie - megaloman.

Agatonik

Chodziło o filmy z wypraw.

ocenił(a) film na 5
TobiWUJO

Ok, rozumiem.

ocenił(a) film na 6
TobiWUJO

Jesli chodzi o dorobek podróżnika- awanturnika to pełna zgoda :) Jesli mowimy o wizerunku człowieka, to po doniesieniach o jego przeszłości, kłamstwach i współpracy z bezpieką to mnie osobiście roni się niedobrze... Jeżeli nie miał odwagi zrobić to osobiście, to powinien zostawić po sobie jakiś dokument rozliczający się z tym tematem i opublikować go jako list otwarty po swojej śmierci, a tak do końca się tego wstydził i wg Dzikowskiej próbował też ukryć...

TobiWUJO

A potem leciał Robin Hood...

ocenił(a) film na 6
J_C_WELLS

niezapomniany Michael Praed ;)

wito_76

Przestańcie bo mi łzy lecą ;) Czołówka Robin Hooda, aż ciarki przechodzą. Pozdrawiam. '79

wito_76

A rano delfin Um..ech

Tomiberyk

I jeszcze Szagma w sobote......chlip...

ocenił(a) film na 5
TobiWUJO

Okropny człowiek. Bezwzględny, egoistyczny, kłamliwy, z niesamowitym parciem na szkło. Zakochany w sobie, że aż mdli. Mam wrażenie, że podróżował wyłącznie dla filmów i sławy, a nie z potrzeby serca. Taki Instagramer z czasów komuny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones