PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11119}

Tom i Jerry: Wielka ucieczka

Tom and Jerry: The Movie
7,0 6 115
ocen
7,0 10 1 6115
Tom i Jerry: Wielka ucieczka
powrót do forum filmu Tom i Jerry: Wielka ucieczka

Witam serdecznie! Czy ktoś może orientuje się, czy można gdzieś znaleźć troszeczkę inną wersję bajki "Tom i Jerry: Wielka ucieczka"? Okazuje się, że oprócz dwóch różnych dubbingów (starszego i nowszego, o których była już tutaj mowa) istnieje jeszcze jeden, który pojawił się w telewizji ok. 1998 r. W wersji tej był nie tylko inny, świetny dubbing, ale także teksty piosenek były zupełnie inaczej tłumaczone. Dla przykładu tekst piosenki Robin był nie tak piękny, dużo prostszy, ale przez to bardzo trafiał do serca: "Byłam z tobą pośród gwiazd, dzisiaj jest to sen... Wrócisz tu, może znajdziesz mnie...? Tato mój najdroższy, tęczę tę tobie wręczyć chcę, namaluję tobie świat, w nim ty i ja... Do mnie wróć, ojcze mój, ciągle czekam cię, tak jak kiedyś przytul czule mnie"... itd.
Jeżeli ktoś posiada tą wersję i mógłby się nią podzielić lub wie, skąd można byłoby ją zdobyć, byłabym bardzo, bardzo wdzięczna. Wersja ta do tego stopnia podbiła moje serce, że niestety nie potrafię się przestawić nawet na tą najstarszą (o nowej wolę nawet nie wspominać) ;)

ocenił(a) film na 6
Isabella91

Cześć, udało Ci się znaleźć tę wersję? Też jej poszukuję.

slavek_2

CDA? Film z emisji w TVP1 tam jest.

ocenił(a) film na 6
grzegorz_cholewa

Wielkie dzięki za wrzucenie! :) Sam to zgrywałeś z VHS? Byłaby szansa, żebyś gdzieś udostępnił ścieżkę audio w wersji "źródłowej", tj. nie przefiltrowanej przez CDA?

slavek_2

Nie. Szukaj na osiołku. "Tom i Jerry Dubbing"

ocenił(a) film na 6
grzegorz_cholewa

Nie wiedziałem, że osiołek gdzieś jeszcze "żyje".
Podpowiedz, na jakiej stronie/wyszukiwarce można link znaleźć? Bo te, z których lata temu korzystałem już zamknięte.

ocenił(a) film na 8
Isabella91

Generalnie są 3 wersje dubbingu. Wersja kinowa (1993 rok), Wersja TVP (1997 rok) oraz Wersja Warner Bros. (2000 rok) z Jarosławem Boberkiem moim zdaniem najlepsza. Sądząc po twoim opisie poszukujesz tej drugier wersji realizowanej na zlecenie TVP z 97 roku. Tam piosenki były zupełnie inaczej przetłumaczone. Czasami nawet brakowało tam rymu.


Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones