PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=535117}
3,8 3 898
ocen
3,8 10 1 3898
2,7 3
oceny krytyków
The Shrine
powrót do forum filmu The Shrine

Alwainia... Iście polska nazwa wsi...

I_I

Alwania dlatego bo amerykanie nie są w stanie wymawiać polskich nazw wsi (nawet tak prostych jak Lesko) a jak wiadomo czego nie można wymówić, nie istnieje:)

ocenił(a) film na 8
Uktena

W Kózkach dali radę, nie mogli przy tym zostać?... -.-'

I_I

Nazwa przypomina Alwernie, ale to chyba nie o to chodziło...

naczepa

W tym momencie mieszkańcy Alwerni poczuli się albo dumni albo obrażeni twoją insynuacją :P

Nannar

hmmm nie wiem czy dumni, ale obrażeni na pewno nie powinni być. Chodziło mi tylko o pewne podobieństwo w nazwie miejscowości :).

I_I

Taka wiedźmińska trochę...

ocenił(a) film na 6
I_I

Alwainia brzmi przynajmniej fajniej, niż typowo polskie "Stolec" czy "Horodyszcze" albo "Kurniki" (potem się dziwcie, że miastowi się ze wsi śmieją). Sprawdźcie sobie spis polskich miejscowości, jakie tam nazwy występują. Polacy to może i waleczny naród, ale bez fantazji jesli chodzi o nazywanie miejscowości.

Sony_West

A ja panieńskie miałam Kurnik i mieszkałam koło Alwerni. A na dodatek nigdy nikt się z tego nie śmiał... no chyba że ja sama czytając Twój wpis

ocenił(a) film na 6
alik_m

Jak już dojdziesz do siebie po ataku śmiechu, to umyj oczy, skoncentruj się i próbuj wczytać w mój wpis. Za którymś razem zrozumiesz, o czym mówię.

ocenił(a) film na 5
Sony_West

"Horodyszcze" to polska nazwa?

To niech się miastowi śmieją (ja akurat nie), reszta może się pośmiać z ich znajomości historii xD Pewnie "Horodło" i "Hrebenne" to też polskie nazwy.
A, i zgadzam się z CoButelką - nazwy nie wynikają zresztą z fantazji, tylko z kontekstu geograficzno-historycznego. Nikt nie robi we wsi plebiscytu na nazwę miejscowości.

Sony_West

Polacy mają tyle fantazji co do nazw, jak i większość krajów :) Na przykład mój znajomy mieszka w angielskim mieście Slough (Bagno)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones