PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=787743}
7,2 2 448
ocen
7,2 10 1 2448
7,0 10
ocen krytyków
The Nightingale
powrót do forum filmu The Nightingale

Co za film.....

ocenił(a) film na 9

Dwojka aktorow daje popis. Szczegolnie ta pani ktorej twarz pamietalem z serialu Upadek i tam mi zapadla w pamiec. Zdjecia, aktorswo klekajcie narody. Przy scenie z wiezniami zwyczajnie plakalem. Dreszcze praktycznie prze caly film. Brawo

ocenił(a) film na 9
Tymon_P_

Scena z płaczącym niemowlakiem i to jak je „uciszyli” szczególnie mną wstrząsnęła. Sama mam kilkumiesięczne dziecko i nie mogłam na to patrzeć. Przerażający film oparty na wielu podobnych historiach z okresu kolonialnego. Czarna karta imperialistycznej Anglii.

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
klikk12

Nie wyobrażam sobie oglądać tego filmu jako świeży rodzic...

użytkownik usunięty
Tymon_P_

Nie Irlandczyk , ani Pewnego razu w , tylko właśnie ten film zapadnie mi w pamięć z tego rocznych oglądanych przeze mnie . Kiedy wydaje mi się że jestem tuż obok bohaterów i przeżywam wszystko z nim , daje się odciąć od rzeczywistości na czas filmu . Wtedy wiem , że to coś więcej niż film . Co raz rzadziej przeżywam takie emocje na filmie . Nie arcydzieło , ale mocno wyróżniające się kino .

ocenił(a) film na 7
Tymon_P_

Wstyd mi za białego człowieka (pochodzenia anglosaskiego w szczegòlności) przepełnionego głupotą i okrucieństwem. Bardzo potrzebny film, gdyby jednak skròcić go o pòł godziny zbytecznych scen robiłby jeszcze bardziej wstrząsające wrażenie, Ta droga do zemsty była zbyt długa. Powinno być 9/10 a tak jest 7/10!!!

ocenił(a) film na 9
Szpila_1308

Takie to były czasy kolonializmu, wtedy nikt się nie liczył z tubylcami. Czy należy się wstydzić za białego człowieka skoro się jest białym człowiekiem? Czemu miałbym? Powinni się może poczuwać do jakiejkolwiek odpowiedzialności obywatele takich państw jak Wielka Brytania, Belgia, Francja etc. Państwa których aktualne bogactwo wzięło się w większości systematycznego żerowania na koloniach i częstego ludobójstwa. Aktualnie chińczycy wykorzystują i eksploatują Afrykę jak mogą, oczywiście aż do takich patologii jak kiedyś w Kongo nie dochodzi, więc czy powinni się wstydzić azjaci? Ja się za nic nie wstydzę, tylko odnotowuję straszny los tubylców. Film nie wywołuje we mnie żadnego wstydu ponieważ nie mam się czego tam wstydzić. Jest wstrząsający i takie było jego założenie.

ocenił(a) film na 9
Tymon_P_

Oczywiście nie chodzi mi o Wielką Brytanię tylko Anglię. To oni żerowali zawsze na swoich koloniach, a także na innych na Wyspach Brytyjskich.

Tymon_P_

Siema...Ta pani to Gillian Anderson znana również a nawet bardziej z serialu " Z Archiwum X"... Lata temu... Pozdro:)

ocenił(a) film na 7
elklakiero

To nie Gillian Anderson tylko Aisling Franciosi .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones