PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=416984}
7,3 101 557
ocen
7,3 10 1 101557
7,2 30
ocen krytyków
The Hurt Locker. W pułapce wojny
powrót do forum filmu The Hurt Locker. W pułapce wojny

dla mnie rewelacja 9/10

użytkownik usunięty

bardzo pozytywnie mnie zaskoczył, bo myślałem że będzie powtórka ze Slumdoga
konkretne, rzetelne, surowe kino, bez zbędnego pieprzenia, i (co mnie najbardziej zdziwiło) bez propagandy, a tyle się gadało że propagandowy - bzdura! po prostu film o realiach irackiej wojny, o zagrożeniu niemożliwym do uniknięcia, o totalnym zagubieniu i, paradoksalnie, uzależnieniu od adrenaliny. Ten facet tylko tam czuł że żyje, że jest prawdziwy. Rewelka, takiego filmu szukałem.

ocenił(a) film na 1

no znowu nie mogę się powstrzymać od skomentowania - taffer999, czy Ty aby nie jesteś dystrybutorem tego filmu, że go tak zachwalasz??? nie było propagandy??? ja się przychylam do opinii, że cały film i nagrody dla niego nie są dziełem przypadku. Propaganda przez duże P - młodzi, naiwni amerykańscy chłopcy będą inaczej spoglądać na wojnę, będą chcieli być takimi fajnymi saperami jak bohater THL. takimi twardzielami będą. łał, juhuu! super (mam wrażenie że też byś takim saperem mógł być) GNIOT jakich mało - odradzam!!!!!!!!

użytkownik usunięty
terminator_jesus

"młodzi, naiwni amerykańscy chłopcy będą inaczej spoglądać na wojnę, będą chcieli być takimi fajnymi saperami jak bohater THL"

...idąc twoim tokiem rozumowania:

- fIilmy typu "Rambo" "Comando" "Policjanci z Miami" itp itd są po to samo.
- "Epoka Lodowcowa" to z pewnością spisek koncernów "orzechowych" w celu zwiększenia konsumpcji produktu.

Film świetny. Dobrze trzyma w napięciu i świetnie ukazuję sfiksowany charakter uzależniony od adrenaliny.

użytkownik usunięty

reqel - świetnie skomentowane, nic dodać, nic ująć

ocenił(a) film na 9

Trzeba tez dodać, że przeciez gł. bohater to owszem twardziel, ale z drugiej strony wariat uzależniony od adrenaliny, niepotrzebnie narażający życie nie tylko swoje, ale i swoich kolegów, wreszcie nie potrafiący już normalnie żyć, odnaleźć się u boku żony i dziecka... Ten film właśnie o tym jest - o "uzależnieniu od wojny", i jest to przecież podane wręcz na tacy (cytat na początku filmu). Jaka więc tu może być propaganda prowojenna lub prowojskowa? Aż trudno mi sobie wyobrazić debila, który mógłby uznać Jamesa za wzór do naśladowania, to musiałby być kandydat do Nagrody Darwina.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones