PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=416984}
7,3 101 557
ocen
7,3 10 1 101557
7,2 30
ocen krytyków
The Hurt Locker. W pułapce wojny
powrót do forum filmu The Hurt Locker. W pułapce wojny

Amerykańce destabilizują rządy, by potem wprowadzać swoich ludzi na stołki i eksploatować bogactwa naturalne krajów, kręcą filmy o wywołanej przez siebie wojnie i przyznają sobie nagrody. Po co? Rozgrzeszą się, zreflektują, zmienią swoją politykę, przestaną wysyłać mięso armatnie? Już mnie ich filmy wojenne nie ruszają. Najpierw Plutony, a teraz jakies Jarheady. Co dalej? Nic się nie zmieni, jak zechcą to i III WŚ wywołają, jak ich przypili. Pozostaje tylko masowy bunt albo emigracja z tego US(R)A. Jeździć na rozpierduchę na polecenie polityków, którzy mają z wojen największe korzyści przy zerowych stratach własnych (są właścicielami firm wydobywających ropcie)...

Taki poczciwy saper, który przejmuje się losem irackiego dziecka - on jest trybikiem, a nawet pasowałoby tu określenie narzędziem w tym iście szatańskim mechanizmie. Mam się przejmować losem żołnierzy?? 3/10

użytkownik usunięty

Dobra 4, bo film przecież nieźle nakręcony hehe.

ocenił(a) film na 7

Losem żołnierzy zawsze warto się przejmować, bo to w sumie zawsze jest mięso armatnie i tyle. To właśnie te zwykłe "soldier-y" najbardziej odczują (fizycznie albo psychicznie) skutki wojny, a nie ci, co te wojny planują czy też wywołują ...
Inna sprawa, że filmów o tematyce wojennej, a ściślej, o tragedii jednostek w tychże wojnach uczestniczących, było już tak wiele, że "The Hurt Locker" mnie specjalnie nie poruszył. Może to jest jakaś nowość czy świeżynka dla młodego pokolenia, które za dużo filmów o podobnej tematyce nie widziało...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones