PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=992}

Terminator 2: Dzień sądu

Terminator 2: Judgment Day
7,6 263 027
ocen
7,6 10 1 263027
8,5 27
ocen krytyków
Terminator 2: Dzień sądu
powrót do forum filmu Terminator 2: Dzień sądu

nie rozumiem, dlaczego figuruje pod innym to jest "DZIEŃ SĄDU". Zdaję sobie sprawę, że takie jest prawidłowe tłumaczenie JUDGEMENT DAY, ale w kinie i na video figurował pod tytułem "OSTATECZNA ROZGRYWKA" i pod takim figurować powinien do dziś. Z jakiego powodu w ogóle zmieniono już dawno przyjęty, utart tytuł.

To tak jakby teraz zmienić tytuł "POSZUKIWACZE ZAGINIONEJ ARKI" na bardziej prawidłowy "ŁUPIEŻCY ZAGINIONEJ ARKI".

Jak coś się juz przyjęło, to niech już tak zostanie.

A wy co o tym sądzicie. Który tytuł bardziej wam odpowiada...

ocenił(a) film na 10
AutorAutor

Mi tam bardziej pasuje "Dzień sądu", nie miałem nigdy styczności z "Ostateczną rozgrywką". No ale ja jestem młody i rozumiem, że starsi widzowie byli przyzwyczajeni do starszego tytułu.

ocenił(a) film na 10
AutorAutor

Mi bardziej pasuje "Dzień sądu" ale zgadzam się z tobą że jak już coś ustalono to powinno się tego trzymać, chociaż...niektóre tłumaczenia są bardzo nie na miejscu....:).

ocenił(a) film na 10
AutorAutor

Sam swego czasu znałem tylko ten tytuł ale zauważ, że dzisiaj, kiedy mamy już sa sobą dwie kolejne częśći Terminatora określenie "ostateczna rozgrywka" jest już trochę nie na miejscu:)

ocenił(a) film na 9
AutorAutor

Tytul zostal poprawiony chyba zaraz po tym gdy do kin trafil T3, a moze nawet pare tygodni wczesniej. Jak dla mnie dobrze ze naprawili ten blad bo jak juz kolega powiedzial powstaly dwie kolejne czesci i tytul ,,Ostateczna Rozgrywka" po prostu nie pasuje. Pozdrawiam

użytkownik usunięty
AutorAutor

Ostateczna rozgrywka (tytuł z czasów VHS) okazała się nie taka ostateczna i całe szczęscie, że zmienili ten tytuł.

ocenił(a) film na 10
AutorAutor

Akurat, zanim film trafił na VHS tytuł w kinach był DZIEŃ SĄDU. Później został dopiero zmieniony. Po wyjściu wersji w platynowej kolekcji powrócono do pierwotnego dnia sądu, który jak najbardziej mnie się podoba. A co do Indiany, to by była straszna kicha gdyby tak go nazwano.

ocenił(a) film na 10
AutorAutor

jugdment day, taski jest podtytul w orginale, czyli dzien sadu chyba tworcy lepiej wiedza?

ocenił(a) film na 10
niemamkolan

Zawsze można przetłumaczyć jeszcze na "SĄDNY DZIEŃ" :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones