PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=992}

Terminator 2: Dzień sądu

Terminator 2: Judgment Day
7,6 263 027
ocen
7,6 10 1 263027
8,5 27
ocen krytyków
Terminator 2: Dzień sądu
powrót do forum filmu Terminator 2: Dzień sądu

Przed premierą 5tej części robię sobie maraton z Terminatorem. Mam już za sobą część pierwszą i przymierzam się do dwójki. NIe ukrywam, że jestem wielkim fanem obu tych filmów i z niecierpliwością czekam na nową odłonę w uniwersum.

Mam jednak pewien niedosyt dotyczący drugiej części. Ja, niestety, nie doświadczyłem premiery 2ki u nas w kinach ( miałem 5 lat) ale uważam, że ogromnym błędem było ujawnienie przed premierą faktu , że tym razem Arnie będzie po jasnej stronie mocy. Po mrożącej krew w żyłał kreacji elektronicznego zabójcy w jedynce, początek sequela sugeruje, że mamy do czynienia z tym samym, przesiąknietym złem mordercy, któy zrobi wszystko by zabić Sare ew Johna. Scena w barze tylko podkreśla z kim mamy do czynienia. T 1000 natomiast pojawia się w teraźniejszości w bardziej stonowany sposób i nie daje po sobie poznać, że jest maszyną ( zauważcie, że gdy zabija policjanta jego "rękonóż" nie przebija typa , wygląda to na zwykły cios, później w filmie widzimy już dokładnie co zrobił wtedy T 1000) , BA, poniekąd przywodźi na myśl Kyle'a Reese'a - jest chudy, nieumięśniony. I teraz zobaczcie co dzieje się w korytarzu w galerii handlowej, Arnie wyciąga broń z pudełka po kwiatach i celuje w Johna , wydaję się , że za chwile go zabije i będzie po wszystkim, w końcu jest zły i ma tylko jeden cel .. aż nagle krzyczy : get down" i wszystko staje się jasne !!! To mógł być piękny twist i jeśli ktoś nie wiedział o tym mógł to tak odebrać NIestety, wygląda na to, że marketingowcy w owym czasie doszli do wniosku, że roztrąbią to wszem i wobec i już w trailerach było wiadomo, że Arnie tym razem jest "dobry". Jestem ciekaw dlaczego Cameron ( mimo, że początek filmu jest idealnie nakręcony pod tego typu zwrot akcji ) zrezygnował z tego twistu. Wiem, że ciężko było to ukryć nie zdradzając kogo gra Robert Patric ale mimo to, było to do zrobienia. O interncie w 1991 roku nie było mowy więc rozgłos byłby zdecydowanie mniejszy.

Ktoś w ogóle pamięta jak ten film wchodził do polskich kin i czy te info ( Arnie jest dobry) było wszem i wobec znane czy też ktoś załapał sie na twist i oglądając Judgmen Day był w ciężkim szoku?

Pozdro dla Fanów!

boban61

Ja oglądałam po 30 latach od premiery i dla mnie to było zaskoczenie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones