PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31401}
7,6 14 230
ocen
7,6 10 1 14230
6,3 3
oceny krytyków
Tam i z powrotem
powrót do forum filmu Tam i z powrotem

szkoda, ze na zakończenie filmu Frycz - czytaj Klimek okazał się donosicielem. wprawdzie w
połowie filmu próbował uzasadnić "kapowanie" do SB, ale to jakoś nie przemawiało do mnie

ocenił(a) film na 8
braszek_filmweb

To, że Klimek był donosicielem można było podejrzewać dość mocno gdy trafił na izbę wytrzeźwień. Pokazany został jego dowód z nazwiskiem.

PustyKubekLipton

W dowodzie było Piotr Jurek.

ocenił(a) film na 8
braszek_filmweb

Nie zrozumiałem tej sceny. O tym, że Frycz okazuje się być Klimkiem dowiedziałem się dopiero w momencie, gdy odszedł na moment od autokaru i wykonał telefon z budki telefonicznej, przechwytując go od anonimowej kobiety. Usłyszał wtedy od pracownicy szpitalu, że doktor jest w trakcie wykonywania operacji (co było prawdą), na co odparł : "Proszę powiedzieć, że dzwonił Klimek. Albo lepiej proszę nic nie mówić" czy coś w ten deseń ...

underground73

Tez się złapałem na tym :) ale film jest naprawdę super :)

ocenił(a) film na 8
underground73

Może dręczyły go (Klimka) wyrzuty sumienia i chciał się zrehabilitować doktorowi. Przy autobusie zrozumiał, że już się nie zobaczą. Taka sytuacja.

ocenił(a) film na 8
underground73

jego nazwisko padło także przed wejściem do autokaru gdy paniusia odczytuje listę pasażerów.

Kasha

Tak, padło. Piotr Jurek. "Klimek" to był pseudonim nadawany przez UB a nie nazwisko.

W dowodzie też było Piotr Jurek a nie "Klimek".

perun_6

Facet z izby wytrzezwień przeczytał "Piotr Jurek", ale w dowodzie pod zdjęciem w rubryce podpis widnieje "Klimek".

ocenił(a) film na 8
braszek_filmweb

szkoda to jest taka, że filmweb, który tak pilnuje i każe srodze za spojlerowanie bez ostrzeżenia, w obsadzie filmu podaje: Jan Frycz - Piotr Klimek vel Jurek, więc o tym, że Frycz jest Klimkiem wiadomo nawet nie oglądając filmu - NO KOMENTARZ

ocenił(a) film na 8
misiu68

przeciez to bylo oczywiste po ich wspolnej rozmowie przy pierwszej wódce

Mitul

Dokładnie tak! Gdy Piotr opowiada Andrzejowi w jaki sposób mógł powstać ten donos, było jasne, że mówi o swoich doświadczeniach z ubeckiej katowni. Nie sądzę, by więźniowie opowiadali sobie szczegóły tortur, którym byli poddawani, ani by zwierzali się, że donoszą tylko na nieżyjących.
To zresztą typowe zachowanie, że jakieś własne niezręczne pytania czy sytuacje przedstawia się jako "kolega pytał" lub "moja znajoma tak miała".

ocenił(a) film na 9
misiu68

Zwłaszcza, że Klimek to był pseudonim, a nie nazwisko. Ale fakt - o tym, że to był Klimek można się było domyślić podczas rozmowy przy wódce w połowie filmu.

ocenił(a) film na 10
misiu68

Też mnie to zezłościło! Zajrzałam na początku filmu, by zobaczyć ocenę na filmwebie. Opisem obsady zepsuli mi napięcie dalszej części. Co prawda trochę się domyślałam, ale wolałabym obejrzeć bez takiej pewności.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones