PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31401}
7,6 14 242
oceny
7,6 10 1 14242
6,3 3
oceny krytyków
Tam i z powrotem
powrót do forum filmu Tam i z powrotem

Błąd w filmie

ocenił(a) film na 9

Na klatce schodowej Andrzej Hoffman rozmawia z dwoma milicjantami na temat swoich
sąsiadów.Rozmowa wyglądała tak:"...ten Górniak jest podejrzany o próbę zabójstwa na
niejakim Antonim Majcherku,dzisiaj rano poderżnął mu gardło-Co mu zrobił?-Gardło
poderżnął-Jezus Maria i co?-Nic nic,przeżył,tylko jest problem bo ten Górniak nie chce
zeznawać...".Powinno być raczej,że to Antoni Majcherek nie chce zeznawać...

ocenił(a) film na 8
Znawca kina

A dlaczego? Równie dobrze mogło chodzić o to, że sam sprawca (podejrzany) odmówił zeznań.

ocenił(a) film na 8
AJGOR_2

Własnie ...

ocenił(a) film na 8
microkorg

to znawca kina wiec na pewno ma rację :)

ocenił(a) film na 9
jtrucizna

Żeby mieć rację w tym przypadku nie trzeba być znawcą kina.Wystarczy skończyć podstawówkę.

ocenił(a) film na 4
Znawca kina

totalne głupoty piszesz i uważasz sie jeszcze za fachowca, skoro to Górniak był agresorem to i on jest przesłuchiwany, chyba to logiczne, że zeznaje i ofiara i podejrzany, nie wiem z czym masz problem, chyba z logiką

ocenił(a) film na 9
maximus01

Właśnie to,że ofiara czyli Antoni Majcherek nie chce zeznawać jest dla nich problemem bo dzięki jego zeznaniom mogliby wsadzić sprawcę do więzienia.To,że agresor Górniak nie chce zeznawać to żaden problem bo i tak zapewne nie przyznałby się do winy.Proste i logiczne.
Napisałeś,że piszę głupoty i mam problem z logiką i tym samym tylko się ośmieszyłeś.

ocenił(a) film na 4
Znawca kina

to przeczytaj dokladnie swój pierwszy post:) napisałeś że Górniak nie chce zeznawać, a w odpowiedzi na mój post piszesz że , cytuje "że ofiara czyli Antoni Majcherek nie chce zeznawać jest dla nich problemem bo dzięki jego zeznaniom mogliby wsadzić sprawcę do więzienia" :) pogubiłeś się człowieku i kto tutaj sie ośmiesza:)...jakbyś napisał że chłopaki mają problem bo Majcherek nie chce zeznawać to byłoby oki, a ty napisałeś że Górniak nie chce zeznawać, który był agresorem, a w takich przypadkach to częste że napstnik milczy, za nim kogoś pojedziesz synciu to sie dobrze zastanów nad tym co piszesz

ocenił(a) film na 9
maximus01

Człowieku o co ci chodzi ? W pierwszym poście zacytowałem dokładnie to co mówili milicjanci a oni powiedzieli,że Górniak nie chce zeznawać.
Jeśli chodzi o to co napisałem później to nie oznacza,że się pogubiłem.To była próba udowodnienia tego,że oni się pomylili i zamiast powiedzieć "Górniak" powinni powiedzieć "Antoni Majcherek"

ocenił(a) film na 4
Znawca kina

mam pytanie:) z jakiej planety do nas przyleciałeś?:) pytam serio

ocenił(a) film na 9
maximus01

albo robisz sobie jaja albo narkotyki uszkodziły ci mózg.

ocenił(a) film na 9
maximus01

Dam ci jeszcze taki jeden przykład żebyś zrozumiał.Rozmawia dwóch policjantów:
-słuchaj ten Kowalski napadł wczoraj na babcię i zabrał jej torebkę
-no i co ?
-No i jest problem bo ta babcia nie chce zeznawać

I to jest prawidłowe a według twojego pozbawionego sensu rozumowania byłoby,że to Kowalski nie chce zeznawać.Rozumiesz już ?

ocenił(a) film na 4
Znawca kina

chyba prowadze dyskusje z imbecylem, przeczytaj jeszcze raz swój pierwszy post człowieku na tym forum i to co napisałeś, może myślałeś inaczej ale inaczej napisałeś,i nie bierz tego do siebie, nie każdy jest rozgarniety :) pozdrawiam i zakończyłem rozmowe bo nie rozumiesz nawet swoich wpisów

wstaw w nazwisko Kowalski - Górniak i zrozumiesz że się pogubiłeś chłopie:) a jechałeś po innych, troche pokory

ocenił(a) film na 9
maximus01

Dlaczego mnie obrażasz ? Czyżby rodzice nie nauczyli cię dobrego wychowania ?

ocenił(a) film na 4
Znawca kina

bo nie lubie takich ludzi, którzy piszą bzdury, nie mając racji a innych mają za nic, poczytaj co odpisywałeś do innych forumowiczów, którzy mieli rację odnośnie błędu w twoich logicznych wywodach, wiem ze można się pomylić, ale trzeba umieć też się do tego przyznać

ocenił(a) film na 9
maximus01

Ja też wiele osób nie lubię ale ich nie obrażam.Tylko mali ludzie z kompleksami obrażają innych w internecie bo życiu realnym są wystraszeni.W prawdziwym życiu ktoś nakopał im do dupy i teraz odbijają to sobie w internecie pokazując jakimi są kozakami haha

ocenił(a) film na 4
Znawca kina

luz:) temat nie warty zachodu

ocenił(a) film na 9
maximus01

Wybaczam ci bo obrażając mnie nie byłeś świadomy tego co czynisz.

ocenił(a) film na 9
Znawca kina

"..albo robisz sobie jaja,albo narkotyki uszkodziły Ci mózg"-faktycznie;to nie jest obrazliwe!Skądze!Miód i małmazja!"Wystarczy skończyć podstawówkę"-to też..wyrażenie niemal..papieskie papieża kochającego wszystkich ludzi!A prawda jest raka,że policji-zwłaszcza TAMTEJ-odmowa składania zeznań zarówno przez sprawcę,jak i przez ofiarę-sprawiała..równorzędny kłopot..W związku z tym..BŁĘDU W FILMIE NIE MA!C.b.d.o.

ocenił(a) film na 7
Znawca kina

nie przejmuj się głupimi komentarzami, szkoda czasu na takie pierdoły, mi też coś ten dialog nie pasował, uważam, że wkradł się błąd

ocenił(a) film na 9
AJGOR_2

Właśnie to,że ofiara czyli Antoni Majcherek nie chce zeznawać jest dla nich problemem bo dzięki jego zeznaniom mogliby wsadzić sprawcę do więzienia.To,że agresor Górniak nie chce zeznawać to żaden problem bo i tak zapewne nie przyznałby się do winy.

ocenił(a) film na 4
Znawca kina

wreszcie po długich poszukiwaniach dotarłeś do prawdy:)

ocenił(a) film na 9
maximus01

To dlaczego na te same słowa odpowiedziałeś wcześniej co innego?Spójrz w górę bo napisałem dwa razy to samo czyli raz do ciebie i raz do AJGORA.Widzę,że zupełnie się pogubiłeś...

ocenił(a) film na 4
Znawca kina

wcale nie, tylko nie chce mi sie juz o tym pisać, a w błedzie jesteś ty, nara

ocenił(a) film na 9
maximus01

Nie masz odpowiedzi bo się kompletnie ośmieszyłeś i doskonale zdajesz sobie z tego sprawę.

ocenił(a) film na 4
Znawca kina

głupiemu trzeba ustąpić, bo ta dyskusja do niczego nie prowadzi, nie potrafisz logicznie człowieku myśleć wiec odpuszczam, tacy jak ty robią lincze nad innymi, skad wiesz co reżyser chciał uzyskać tym dialogiem, to tylko twoja interpretacja, ktoś dał ci uwage a ty piszesz jaki to jesteś LOGIK:), tak to nazwe, dla ciebie to był błąd, dla innych nie, a sam sie zmotałeś nad tym co pisałeś, więc nie pisz bzdur

ocenił(a) film na 9
maximus01

panie nie obrażaj pan dobre ?

ocenił(a) film na 8
Znawca kina

zgadza się z logicznego punktu widzenia powinno być, że Majcherek odmawia

ocenił(a) film na 9
piopio

To jest oczywiste i nie powinno podlegać dyskusji a jednak to Ty jesteś pierwszą osobą,która przyznaje mi rację mimo,że post napisałem równo 10 miesięcy temu.Dlaczego tym ludziom nie chce się chociaż trochę pomyśleć?
A film oczywiście genialny...

Znawca kina

I co ci z tej racji?

ocenił(a) film na 9
Li_Mu_Bai

A co ma być? Sorry ale głupie pytanie zadajesz...

Znawca kina

Wszak daleko mi do człowieka który rozwikłał największą zagadkę filmu odkrywając przy tym jego ukryty przekaz.

btw. polecam 'Wielką wsypę'. Powinna Ci przypaść do gustu, o ile nie oglądałeś.

ocenił(a) film na 9
Li_Mu_Bai

Oglądałem,film niezły ale bez rewelacji.

Znawca kina

Mnie w 'wielkiej wsypie' urzekł ciekawie przedstawiony wątek polityczny, tutaj brakło trochę oryginalności, choć mówię to z perspektywy widza oglądającego filmy z 2011r, a nie rozpatrując chronologii kinematografii. Co nie zmienia faktu ze film ciekawy (nawet posiadając błędy logiczne) :)

użytkownik usunięty
Znawca kina

Pamiętaj, że to mówił milicjant - nie szukaj tam logiki/rozumu

ocenił(a) film na 7
Znawca kina

nie ma błedu bo milicjanci akurat wracali z mieszkania Górniaka wiec o nim była rozmowa...

ocenił(a) film na 8
Znawca kina

A może ofiara - Majcherek z PODERŻNIĘTYM GARDŁEM nie jest jeszcze w stanie zeznawać a sprawca - Górniak odmawia składania zeznań? Przecież nawet nie wiemy czy ofiara jest przytomna.
Inna sprawa, że milicjanci robią wywiad środowiskowy by spróbować ustalić MOTYWY zbrodni. Chcą ustalić czy były jakieś zatargi między mężczyznami czy to po prostu skutki alkoholu. Nie mają problemu z ustaleniem kto jest sprawcą czy z udowodnieniem winy.
Niemniej podziwiam tak kategoryczną pewność słuszności własnej teorii i talent do rozdmuchania dyskusji o takim bzdecie :)

milowan

No właśnie. Facet z poderżniętym gardłem raczej jeszcze nie jest w stanie zeznawać. A Górniak może odmawiać składania zeznań, bo co ma powiedzieć? Że Majcherek mu żonę przeleciał, dziecko zrobił i dlatego zarobił kosę? Nie wyobrażam sobie, jaki to byłby straszny wstyd dla niego, gdyby ujawnił swój motyw. Majcherek pewnie też odmówi zeznań, i też z powodu wstydu. Wszystko zostanie w rodzinie ;)

ocenił(a) film na 6
Znawca kina

Taki banalny temat, a tyle dyskusji wywołał? Zupełnie niepotrzebnie. A tymczasem Majcherek z Górniakiem już dawno się pogodzili i potem razem pili, jak po doktora UB przyjechało.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones