PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=794868}

Tajni i fajni

Spies in Disguise
6,7 7 127
ocen
6,7 10 1 7127
6,7 3
oceny krytyków
Tajni i fajni
powrót do forum filmu Tajni i fajni

Film ma bardzo niebezpieczne przesłanie. W pewnym momencie jedne z głównych bohaterów mówi, że nie ma złych i dobrych, że są po prostu ludzie. Nie sprawdzałem, czy w oryginale postać wypowiada się w ten sam sposób. Jak to nie ma złych i dobrych? Czy seryjny morderca jest dobry? Czy dealer prochów, sprzedający towar nieletnim jest dobry? Czy Hitler był dobry? Czy Kaczyński jest dobry? :-) No, dla mnie jednak nie. Zło jest złem i należy z nim walczyć i piętnować, a nie przymykać oko.

użytkownik usunięty
Helicon

I tak "Rio 2" ma najgorsze przesłanie z filmów tej wytwórni...

Nie widziałem ani Rio, ani Rio2. O co tam chodzi?

użytkownik usunięty
Helicon

W dużym skrócie chodzi o kwestię mizoandrii (nienawiści do mężczyzn ze względu na ich płeć) w "Rio 2". Część widzów uznała bowiem tę produkcję za obraźliwą i anty-męską. Swego czasu głośno było o jakimś gościu z Youtube'a i jego bardzo negatywnej recenzji. Nie będę wymieniać jego nazwiska, bo ten człowiek sam okazał się seksistą i rasistą, ale w kontekście tej animacji akurat miał trochę racji.
Cały film opowiada o tym jak główny bohater poświęca wszystko dla swojej partnerki, cierpi w nowym terytorium gdzie nikt go nie szanuje, a na koniec i tak słyszy od swojej lubej (córki lidera stada swoją drogą), że jest egoistą.
Całości towarzyszy motto "Happy wife happy life", które w kontekście tej fabuły sugeruje, że ty musisz szanować żonę, ale żona nie musi szanować ciebie. A przecież szacunek powinien być obustronny! To wygląda bardziej jak toksyczna relacja niż prawidłowo funkcjonujący związek.
Takie "przesłanie" w moim odczuciu dobija i tak już słabą produkcję. Szkoda, bo pierwsze "Rio" może nie było wybitne, ale da się obejrzeć.
PS. Przepraszam, że się tak rozpisałem, ale nie potrafiłem krócej!

Nie no ok. Przynajmniej wiem o co chodzi, bo tych filmów akurat nie widziałem. Ale ogólnie jest tak, że filmy dla dzieci przemycają często dziwne idee. Czasami się zastanawiam czy z premedytacją, czy nieświadomie, bo tak akurat wyszło.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones