PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=779051}

Tajemnica Marrowbone

El secreto de Marrowbone
7,1 17 464
oceny
7,1 10 1 17464
Tajemnica Marrowbone
powrót do forum filmu Tajemnica Marrowbone

To co się tam wydarzyło rozumiem tak:
1. Cała czwórka mieszka w domu i pewnego dnia u Jacka budzi się osobowość ojca. Bierze strzelbę i strzela w okno swojej siostry. Siostra podnosi alarm i cała czwórka idzie na strych.
2. Drzwi mają możliwość zakluczenia z obu stron. Jack zamyka rodzeństwo mimo, że bezpieczniej dla nich byłoby zamknąć się od wewnątrz. Od tego momentu głośno walą w drzwi i krzyczą.
3. Jack walczy ze swoją drugą osobowością i rani się w głowę. Po odzyskaniu przytomności wraca i zabiera strzelbę z miejsca w którym ją odłożył kiedy strzelił w okno siostry. Kiedy idzie pod drzwi strychu osobowość ojca blokuje prawdziwe krzyki i słychać tylko to co mówi ona. Jack jest przekonany, że ojciec dostał się do środka przez komin i zabił rodzeństwo.
4. Jack chce się zastrzelić ale wtedy rodzą się 3 nowe osobowości, jego rodzeństwo. Cieszy się, że wrócili, zasłania lustra a krzyki prawdziwego rodzeństwa ciągle interpretuje jako hałasowanie ojca. W końcu one ustają a Jack czeka do 21 urodzin.
5. Osobowość brata wchodzi przez komin i spotyka się z osobowością ojca, wszystkie osobowości zaczynają wchodzić ze sobą w interakcje aż Jack dostaje drgawek.
6. Porter rozbija zamurowane drzwi i odkrywa zwłoki rodzeństwa. Osobowość ojca rani go w szyję.
7. Allie przychodzi do domu i zastaje Jacka siedzącego w namiocie. Osobowości jego rodzeństwa rozmawiają ze sobą. Dowiaduje się o chorobie psychicznej chłopaka.
8. Allie słyszy Portera konającego na strychu i idzie tam. Za chwilę przychodzi tam Jack ze strzelbą. Allie wzywa po kolei osobowości Jacka, żeby któraś z nich przejęła kontrolę i powstrzymała go. Osobowość ojca mówi: "pozwól mi to zrobić". Jack oddaje strzał. W tym momencie Allie zostaje zabita, osobowość ojca zostaje zabita. W umyśle Jacka rodzi się nowa osobowość Allie.
9. Jack żyje teraz sam z 4 osobowościami. Rodzeństwa oraz Allie. Mieszka albo w domu z 5 trupami na strychu albo w szpitalu psychiatrycznym a dom jest wyimaginowany.

Zakończenie filmu na pierwszy rzut oka wygląda na ckliwy happy end ale pamiętajmy, że przez większość czasu film pokazuje perspektywę Jacka. Tylko przez chwilę jest perspektywa Portera i Allie, po niej giną i znowu widzimy oczami Jacka. Ojciec któremu udało się uciec z więzienia z łatwością uciekłby ze strychu. Nie ma tam metalowych krat, strażników, samo stare drewno. Widzimy Allie jak stoi kilka metrów od zdziczałego, brudnego ojca i patrząc na niego mówi do Jacka który jest piętro niżej. Jeżeli ta scena przedstawiałaby prawdziwe wydarzenie to dziewczyna nie liczyłaby, że jack z prędkością światła dobiegnie na górę i go powstrzyma. Te zdarzenia wyglądają na logiczne tylko w umyśle szalonego.

ocenił(a) film na 9
oooooo00

Ale co z faktem, że Allie rozmawiała z lekarzem w mieście? Jego też Jack sobie wymyślił?

oliwka8810

Myślę, że Jack jest w szpitalu i to on jako Allie rozmawia z lekarzem.

ocenił(a) film na 8
oooooo00

Mocno mocno szalona teoria! Ale kto wie...

ocenił(a) film na 6
oooooo00

Ojciec i Allie istnieli naprawdę, co jest widoczne w wielu scenach. Zwłaszcza pomysł, że Allie miałaby być wymysłem Jacka, uważam za niedorzeczny. To, że Ojciec mieszkał na strychu było głupio pomyślane, ale taka była koncepcja twórców. Końcowa scena, w której Allie decyduje odstawić Jackowi leki, żeby rodzeństwo mogło "wrócić" jest ciekawe, choć zupełnie nie przekonujące. Musiałoby oznaczać, że Allie również popadła w szaleństwo.
Film jest ciekawy, stara się łamać schematy (zwlaszcza opowieści o duchach), ale jest niedopracowany, momentami nielogiczny i zbyt naciągany. Ale obejrzeć można, zwłaszcza, że został pięknie nakręcony.

kinoman77_filmweb

Mnie film urzekł/poruszył do głębi/wbił w fotel totalnie! Nie odczułam żadnych słabych punktów. Jestem w szoku - po odkryciu tajemnicy Marrowbone...
Natomiast też uważam, że ojciec był prawdziwą postacią. To dla mnie wytłumaczenie - dlaczego u Jacka doszło do rozszczepienia osobowości. To dzieje się - pod wpływem bardzo silnego szoku / stresu / sytuacji gwałtownej, z którą umysł nie jest w stanie sobie poradzić. Takim ogromnym wstrząsem było pojawienie się w ich kryjówce ojca, walka z nim, upadek ze skarpy, a wreszcie - NAJGORSZE!!! - wymordowanie ukochanego rodzeństwa Jacka! I - to on sam ich tam zamknął! nie mieli szans ucieczki, byli w potrzasku - tak naprawdę przez niego! przez jego błąd! Odciął im drogę ucieczki (oczywiście nieumyślnie! był pewien, że właśnie zapewnia im bezpieczeństwo!!). Masakra! Po prostu nie wyobrażam sobie przytłaczającego poczucia winy i ZGROZY, jaką wtedy czuł! Chciał się zastrzelić - a wreszcie zbzikował!! Straszne ogromne poczucie winy, z którym człowiek po prostu nie jest w stanie sobie poradzić!!
W moim odczuciu ten moment - pojawienia się w Marrowbone ich zwyrodniałego ojca - był jak najbardziej Prawdziwy!

Thri11er

Popieram.

ocenił(a) film na 9
Thri11er

Podałam dokładnie dlaczego uważam, że to Jack zabił dzieci w temacie "bledne interpretacje" , zerknij i jak możliwość przejrzyj jeszcze raz film i jestem ciekawa czy Cię przekonałam;)

ocenił(a) film na 7
kinoman77_filmweb

Ale Allie istniała naprawdę, nie była wymysłem, jednak potem w konfrontacji z osobowością ojca, zginęła i zaczęła żyć w głowie Jacka jako kolejna osobowość.

oooooo00

Skłaniam się ku twojej interpretacji. Dokładnie tak samo odebrałem ten film. Pozdrawiam.

oooooo00

Te drzwi na strychu nie były zamykane na kłódkę?
Ale od środka było widać tylko drapania, żadnej klamki, zamka. Nie pamiętam.

oooooo00

Myślę, że gdyby Jack strzelał w okno siostry to ona nie krzyczała by na pomoc imię brata, najpierw przygląda się osobie pod lasem, ktora jej macha a pózniej wyraznie krzyczy imię brata w sposób który informuje go o zagrożeniu. Myślę, że zamknął ich od zewnątrz bo nie chciał żeby się narażali i jest pewny, że nie ruszą za nim tylko zostaną w kryjówce. Oni wyraźnie nie chcą puścić go samego. Wejscie ojca przez komin i trzymanie go na strychu to już jest naciągane na potrzeby filmu. Napewno naturalne jest to, że ojciec szuka ich w rodzinnej posiadłości matki. Końcówka to pogodzenie się Allie z tym, że Jack jest chory i zaakceptowanie tego, że jest on szczęsliwy widząc rodzeństwo pomimo tego ,że widzi ich tylko w swojej głowie

ocenił(a) film na 7
ms88

Ale też głupie, że uciekając przed ojcem chowają się w rodzinnej posiadłości matki. I jeszcze matka mówi, że tu zaczynają nowe życie i są bezpieczni (czy coś takiego). Było wiadomo, że ojciec tam ich będzie na pewno szukał.

ocenił(a) film na 8
ms88

Skoro wyszło, że Jack jest chory, rodzeństwo nie żyje, Parker tak samo, a Jack zabił ojca...to myślisz, że pozwoliliby mu wieść sielskie życie w domu matki? Lol...

oooooo00

Dociera do mnie ta interpretacja. Dziwne byłoby, żeby ojciec uciekł z więzienia za wielokrotne morderstwa raczej nawet obstawialabym,że został skazany na karę śmierci za swoje czyny. Wiec jak najbardziej Jack wcielił się w ojca. Allie więc zginęła z rąk Jacka, który wcielił się w ojca. Końcówka również pokazuje, za Allie jest kolejna jego osobowością. Końcówka kiedy mówi do Jacka, że czeka na nich A Jack ponownie widzi rodzenstwo ;)

oooooo00

Najlepsza interpretacja jak dla mnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones