PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=484835}
7,1 1 480
ocen
7,1 10 1 1480
TW "Bolek"
powrót do forum filmu TW "Bolek"

sam się przyznał w rozmowie z M.Olejnik że w 1970 podpisał "lojalke" bo jak sam stwierdził "wszyscy podpisywali ...", tłumaczył się że "chciał ich oszukać ... i że nie chciał donosić na szefa, czyli na siebie"
moim zdaniem wielu lojalki nie podpisało, a poza tym jakim on był szefem S w 1970 roku???

sprawa 2. zawsze mówi : JA obaliłem komunizm, JA zrobiłem to, tamto, w dupie ma to że w S było z milion osób, pomagał też watykan i cia, zimna wojna doprowadziła do recesji w całym bloku wschodnim, itd. oraz cały system był chory i prędzej czy później musiał paść

sprawa 3 pokojowa nagroda nobla nie jest moim zdaniem żadnym wyróżnikiem gdyż w latach 70-tych bardzo poważnym kandydatem do niej był breżniew (ciekawe towarzystwo dla bolusia hehe)

sprawa 4 brak rozliczenia działaczy byłego systemu politycznego i ujawnienie już po latach jego prawdziwych poglądów, tzn.obrona przez niego gen.jaruzelskiego

sprawa 5 rozczarowałem się że nie było go na zjeździe lewicy (2013), ale by miał minę jakby tam stał a komuszki śpiewały międzynarodówke hehe

dodam tylko że żyłem aby 4 lata w poprzednim ustroju więc moje opinie są subiektywne, proszę o dodanie innych faktów świadczących o bolusiu oraz ewentualną polemikę na gruncie rzeczowym

zrelaxowany85

... caly system byl chory i predzej czy pozniej musial pasc - fakt !
Ale bitwa toczyla sie o to w czyje rece scheda po nim ma wpasc ! No i wpadla ta scheda czyli Polska w lapy tych w ktorych byla zaraz po wojnie czyli w lapy nowych bierutow, moczarow, jozwiak-wolonskich, morellow itp. salomonow !
To nieprawdopodobne jaki bezczeszczacy ten kraj taniec chocholi moga tu bezkarnie syjonisci odgrywac !
A niech nikt nie wierzy ze jest jakas dla nich alternatywa ! Nie ma juz cichociemnych, nie ma nowego gomulki czy gierka !
Polska od 35 lat nie jest juz krajem Polakow ! Teraz pilnuje tego knur o dwoch ryjach - nazywa sie POPIS a w chorze z nim pochrzakuja pozostale okraglostolowe warchlaki - w calosci trzoda jaruzelskiego ! To jaruzelski mial 10 lat na ponowne przejecie kraju w lapy pogrobowcow tych j.w. wymienieni ktorzy przez Gomulke, Gierka itp. go czasowo utracili !
Gdanska rozroba w 1970 roku byla zemsta syjonistow za rok 1968... Potem jeszcze dziesiec lat scierpieli Gierka, dopiero jaruzelski stal sie zbawicielem i nowym gwarantem ich interersow...
Ich tzn. stoltzmanow, kalksteinow, lejbow kochne itp. itd, itp. itd....
Ale nic nie trwa wiecznie i to nie bedzie trwalo !!!

ocenił(a) film na 1
zrelaxowany85

"cały system był chory i prędzej czy później musiał paść".:DDDD Teraz jesteś mądry?Po fakcie?Taki kanapowy rewolucjonista,co?
Trzeba to było przewidzieć np. w 1970.Jak jesteś taki geniusz to podaj datę upadku Korei Północnej.Czekam.Dla mnie Wałęsa to bohater.Nawet jeśli coś podpisał.Wtedy nikt nie wiedział kiedy to padnie i czy w ogóle.Dzisiaj przy komputerku z ciepłym kakao w ręku możesz zgrywać mądralę.W 1970 gdyby SB ci groziło, że nie będziesz miał życia ty i twoja rodzina ciekawe jakbyś się zachował.Na twoje szczęście,nigdy się nie dowiesz.

llama777

Popieram w stu procentach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones