Jason Statham i David Tennant byli brani po uwagę do roli Owena Shawa. Ostatecznie angaż otrzymał Luke Evans.
Sarah Harding była bliska otrzymania roli Vegh, ostatecznie dostała ją Clara Paget.
Ofertę udziału w filmie otrzymała niemiecka aktorka, Yvonne Catterfeld. Zrezygnowała jednak, gdyż nie była zadowolona z niektórych warunków umowy.
Tuż przed sceną z bazą NATO, Luke rozmawia przez telefon z ekipą i jest ogolony. W następnej scenie ma francuską brodę.
Kiedy Brian przekracza most, można zauważyć, że jego auto wyglądało na poważnie uszkodzone. W pozostałej części pościgu na samochodzie nie widać jednak żadnych zniszczeń.
W scenie, kiedy czołg przejeżdża po jednym z wojskowych jeepów, można zauważyć manekina.
W filmie zostaje zasugerowane, że Wyspy Kanaryjskie nie mają podpisanych umów ekstradycyjnych ze Stanami Zjednoczonymi. W rzeczywistości Wyspy Kanaryjskie należą do Hiszpanii, która podpisała takie umowy z USA.
Podczas pościgu za Shawem siedzący w Humvee Hobbs nie ma zarostu. Gdy w następnej scenie spotyka się z zespołem Doma, na jego twarzy znajduje się bujny zarost.
W trakcie pościgu z udziałem czołgu ta sama przejeżdżająca Toyota Corolla widoczna jest na kilku ujęciach. Nie jest to możliwe, gdyż kadry te występują w różnych momentach pogoni. Podobnie dzieje się z czarnym VW Borą.
W czasie początkowego pościgu z Dominickiem, Brian prowadzi Nissana GTR Black Edition. Jednak w ujęciu, w którym wyprzedza Toretto, samochód zmienia się w zwykły model GTR.
Riley zakłada Letty dwa razy kajdanki na tą samą rękę podczas walki w londyńskim metrze.
Na wyścigu w Londynie bohaterowie kilkukrotnie mijają ten sam dwupiętrowy autobus, oznaczony numerem 4.
W ujęciu, w którym samolot unosi jeepa do góry, pod samochodem brakuje tylnego wylotu.
Podczas pościgów w Londynie, odgłosy syren lokalnej policji brzmią inaczej, niż w rzeczywistości. Filmowe dźwięki tak naprawdę pochodzą z syren amerykańskich radiowozów.
Tuż przed policyjnym najazdem na kryjówkę Owena, mężczyzna naprawiając swój pojazd, wspomina o potrzebie wymiany świec. Później okazuje się, że jego samochód ma napęd turbo-diesla, a typ tego silnika nie korzysta ze świec.
Po tym, jak Denlinger wrzuca chip do samochodów, Klaus mówi po duńsku "chip 1 jest gotowy". Problem w tym, że żaden z bohaterów nie posługuje się tym językiem.
Jest kilka scen pościgów samochodowych w Londynie, ale dźwięk policyjnych syren należy do amerykańskiej policji, a nie londyńskiej, bo ten jest mniej przeraźliwy.
Siedziba Interpolu znajduje się w Lyonie, a nie w Moskwie jak może się wydawać.
Na końcu sceny w nowym domu w Los Angeles, kiedy Hobbs wymienia się wyzwiskami z Romanem, drink Teja znika między ujęciami.
Kiedy Dom rozmawia z Letty po wyścigu można zauważyć włosy pod jej ustami. W następnym ujęciu już ich tam nie ma, mimo iż kobieta nie wykonała żadnego ruchu głową.
Alfa Romeo Gulietta Briana, której to używa w scenie pościgu samolotu, nie jest w stanie osiągnąć prędkości 241 km/h. Mimo to podczas tej sekwencji widzimy szybkości znacznie wyższe od wyżej podanej.
W scenie londyńskiego pościgu samochody używane przez Doma i innych to BMW M5 E60, które wykorzystują 5-litrowe silniki V10, Jednak na aukcji, gdzie Tej i Hobbs poszli szukać auta ten drugi mówi, że samochody są wyposażone w podwójne turbodoładowanie V8, kóre to posiada nowy model BMW M5 F10.
Kiedy Shaw ujawnia Toretto i jego załodze, że porwał Mię, Hobbs ma pistolet skierowany w kierunku dowódcy NATO. Jednak gdy Riley ujawnia się, że pracuje z Shawem i podchodzi do niego, Hobbs nie ma pistoletu mierzonego w dowódcę, aż do momentu strzału poprzedzającego podejście Riley przed Hobbsa, gdzie wciąż ma broń wycelowaną na dowódcę.
Podczas sceny walki na stacji metra w Londynie członek personelu pojawia się w tłumie gapiów. Ma na sobie żółtą koszulkę. Personel stacji metra w Londynie w większości nie ma kamizelek o dużej widoczności, a kolor London Underground hi-v jest pomarańczowy, a nie żółty.
Kiedy Hobbs strzela do automatu sprzedającego czekoladki w Londynie, znajdują się w niej słodycze sprzedawane w USA, a nie Wielkiej Brytanii.
Zdjęcia do filmu zrealizowano w Londynie, na stadionie sportowym Wembley, Liverpoolu, Shepperton, Bovington, Birkenhead, Longcross, dzielnicy Canary Wharf i bazie lotnictwa wojskowego Bentwaters (Anglia, Wielka Brytania), Glasgow (Szkocja, Wielka Brytania), Hongkongu (Chiny), Marsylii (Francja), na wyspach Kanaryjskich: Teneryfie i Gran Canarii (Hiszpania) oraz w Los Angeles (Kalifornia, USA).
Film zawiera jedną dodatkową scenę.
Uwaga! Dalsza treść może zawierać spoilery.
W trakcie napisów:
Han ponownie ściga się na ulicach Tokio. Samochód zostaje nagle wykolejony przez inny pojazd, z którego wysiada Deckard Shaw. Auto Hana staje w płomieniach i eksploduje. Shaw dzwoni do Dominica Toretto i informuje go, że wkrótce się spotkają.
Zdjęcia do filmu kręcono od 30 lipca do 17 grudnia 2012 roku.
Dodge Daytona - samochód, którym porusza się Dominic Torretto - został wykonany specjalnie na zamówienie. Odpowiedzialny za przebudowywanie pojazdów do filmu Dennis McCarthy złożył auto Torretta ze starego modelu, wartego 5 tysięcy dolarów.
Sekwencja akcji z udziałem czołgu początkowo miała być wykonana w technice komputerowej. Reżyser jednak postanowił nakręcić scenę z użyciem prawdziwych modeli pojazdów, a komputerowe efekty specjalne ograniczyć do kilku drobnych ulepszeń podczas postprodukcji.