PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1217}

Szczęki

Jaws
7,0 105 651
ocen
7,0 10 1 105651
7,8 42
oceny krytyków
Szczęki
powrót do forum filmu Szczęki

Mam pytanie: czy polskim wydaniu "Szczęk" na Blu-ray znajdziemy oryginalną ścieżkę dźwiękową 2.0? Bo ani na pudełku ani na żadnej stronce nie wyczytałem takiej informacji. Dla mnie to jest ważne bo akurat w przypadku tego filmu, zremasterowana ścieżka ma tylko tą zaletę, że jest przestrzenna, ale ogólnie to bardzo ustępuje tej oryginalnej. Zagraniczne wydania mają taką opcję, ale przyzwyczaiłem się do tego, że w Polsce bardzo często jesteśmy pozbawieni takich "zbędnych" dodatków.

ocenił(a) film na 10
Pykman

Ma, możesz śmiało kupować.

ocenił(a) film na 9
Juby_

Dzięki! Uffff chociaż raz dostajemy coś, tak jak za granicą, a nie wykastrowane z "niepotrzebnych" dodatków!

ocenił(a) film na 9
Pykman

To jeszcze jedno pytanie, takie bardziej szczegółowe: jak Brody wysadza rekina jest "bitch" czy nie ma "bitch"? :)

ocenił(a) film na 10
Pykman

W wersji 2.0 jest "bitch"!

ocenił(a) film na 9
Juby_

No to już jestem cały happy :) Dzienks!

ocenił(a) film na 10
Juby_

Sprawdzałem obie ścieżki dźwiękowe i nie zauważyłem, żeby w 7.1 nie było "bitch".

ocenił(a) film na 10
Ceglas

Jest ale trochę bardziej wytłumione.

ocenił(a) film na 10
MishaPl

Też jakbym to zauważył, ale dopiero po waszych postach. Nie jest to tak bardzo odczuwalne, jak choćby to:
http://www.youtube.com/watch?v=Q81Ublj9k_A

ocenił(a) film na 10
Ceglas

No tak. Ale dźwiękowcom zapłacili za rekonstrukcję to coś musieli zmienić:) No bo żeby zarobić to trzeba wpierw coś zrobić.
A tak w ogóle jest to kolejne potwierdzenie mojej teorii - Stanisław Bareja pokazał już wszystko we wszechświecie:
http://www.youtube.com/watch?v=tVG0FYQ7Q8Q

ocenił(a) film na 10
MishaPl

To mogli odświeżyć oryginalną ścieżkę, a nie grzebać przy czymś, co zostało docenione na gali oscarowej.

ocenił(a) film na 10
Ceglas

Eee.... sarkazm?

ocenił(a) film na 10
MishaPl

Nie, czemu tak twierdzisz?

ocenił(a) film na 10
Ceglas

No właśnie myślałem że ty mi powiesz.

ocenił(a) film na 10
MishaPl

Prawdę mówiąc nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi. Skrytykowałem poprawianie czegoś, co było samo w sobie nienaganne. Odświeżaniu kinowej ścieżki nie mówiłem nie, ale wprowadzaniu do niej zbędnych zmian już tak.

ocenił(a) film na 10
Ceglas

Mój komentarz był sarkastyczny. Prawdę mówiąc nie wiem jak mogłeś tego nie zauważyć.

ocenił(a) film na 8
MishaPl

A to ci żartowniś.... nieładnie...

ocenił(a) film na 10
SzymonS1

http://www.youtube.com/watch?v=Jl0CmfZNeWM

Pykman

Kupić możesz, ale polecam oglądać w oryginalnej wersji dźwiękowej.
Lektor który to przeczytał, to "MASAKRA".
Sam posiadam jeszcze kasetę VHS wydaną przez ITI, gdzie film przeczytał Tomasz Knapik.
Tam tak źle nie jest. Tłumaczenie ostrzejsze od tłumaczeń telewizyjnych i tego z Blu-ray.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones