PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9891}
6,8 31
ocen
6,8 10 1 31

Surviving
powrót do forum filmu Surviving

Film opowiada tragiczną historię dwójki nastolatków i ich rodzin.
Rick jest bardzo zdolnym 17-stolatkiem, jego ojciec pragnie, by poszedł w jego ślady i został lekarzem.
Loonie jest 16-stolatką z problemami, która właśnie powróciła z sanatorium, po tym jak próbowała popełnić samobójstwo.
Rodzina Rick'a i Loonie jest ze sobą bardzo zaprzyjaźniona. Jednak sympatia dwójki młodych, szybko przeradza się w bardzo silne uczucie. Spotykają jednak wiele przeciwności losu, które zalegają na ich drodze. Rodzice Rick'a widząc zmianę w zachowaniu chłopaka, zabaraniają mu spotykać się z szesnastolatką. Rick i Loonie decydują się na desperacki krok, dzieki któremu nikt już nie będzie mógł ich rozdzielić...
Rodzinny dramat utrzymany w przygnębiającym tonie. Pierwsza połowa tchnie dramatyzmem i jest naprawdę poruszająca. Niestety kolejna połówka ociera się już o operę mydlaną i karmi widza toną łzawych dialogów i oczywistych emocji.
Życie obu rodzin zaczyna się walić, przyjaźń zdycha, wychodzą na jaw skrywane małżeńskie sekrety, są hektolitry łez i tanich wzruszeń.
Watek z Rick'iem i Loonie urwał się zdecydowanie zbyt szybko. Za dużo czasu poświęcono na ukazanie monotonnego opłakiwania i walących się rodzinnych fundamentów. W związku z czym ciekawa i wzruszająca historia bardzo szybko zaczęła nużyć. Na końcu walnięto również konieczną dawkę morałów.
Mogło być lepiej...

ocenił(a) film na 4
south-of-heaven

Podpiszę się pod tym "wiekowym" komentarzem. Dopiero niedawno trafiłem na tę produkcję i sam chciałem podzielić się spostrzeżeniami:).
Ogólnie z tym przewleczonym dramatem się zgodzę, poza jednym punktem - u mnie zgrzyt wystąpił już po pierwszych minutach seansu.
Ta sztuczność w tych idealnych rodzinach na tych idealnych przedmieściach tak razi po oczach, że nie jestem w stanie nawet minuty uwierzyć, że nikt nic się nie domyślał, że są tutaj jakieś rodzinne tajemnice... Poza tym ta teatralność w grze aktorskiej łącznie z rzucaniem się w ramiona czy z płaczem na łóżko - co to, cofnięcie się z manierą aktorską w lata 30te XX wieku?
Ogólnie to zalatuje mi tu problemami sponiwaconymi z kostiumowym gatunkiem (który przyznam że mi nie do końca leży), czyli jak radzić sobie z problemami których idealnie można było uniknąć.
Ogólnie wątek depresji głównej bohaterki potraktowany jakoś od czapy strony - zawsze z chęcią podchodzę do opowieści o problemach psychicznych młodzieży, która przecież "nie ma prawdziwych zmartwień" a tu ani to wyjaśnione, ani jakoś podparte czymkolwiek.
Nie wspominając że nie tylko słaba gra aktorska krzyczy tutaj iż jest to produkcja telewizyjna o skromnym budżecie.
Po takich filmach coraz bardziej rozumiem zachwyty nad "American Beauty".

biver88

Gdzie jest do obejrzenia?????????

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones