PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=859226}
6,9 6 371
ocen
6,9 10 1 6371
6,8 16
ocen krytyków
Supernova
powrót do forum filmu Supernova

Czy tylko ja odczuwam zawód po seansie? Film miał potencjał, ale ostatecznie uważam, że lepiej wypadłby jako sztuka. Temat ważny, potrzebny, a w wydźwięku wypada szalenie blado, nieszczerze. Ta para była dla mnie totalnie niewiarygodna, skrępowana na ekranie.


https://skazaninapopcorn.blogspot.com/2021/07/gwiezdny-niewypa.html

so_impatient

Zgadzam się w zupełności.
Niestety, okropnie mało wiarygodnie wypadł - ze względu na zły dobór aktorów.
Nie można dać takich ról, aktorom "nie z tej bajki".
Skrępowanie jakie było widać na ekranie, udziela się też widzowi.
No nie zagrało...nie było przekonujące, co akurat w takiej historii położyło zupełnie temat.
W Brokeback Mountain, pomimo też znanych aktorów, jednak zagrało.
Było wiarygodne, tutaj wręcz przeciwnie, stało się groteskowe i przez to zupełnie położyło całość.
Poza tym, za mało treści...wyszło jak nie potrzebnie rozciągnięta nowela...

ocenił(a) film na 3
cyngiel_

Dla mnie śmiertelnie nudny i sztampowy

cyngiel_

jakież to stereotypowe: gejów lepiej żeby grali geje. Otóż złudne to bardzo.
Tu jest głęboka i tragiczna miłość dwóch mężczyzn do siebie nawzajem - tyle. Wszelkie podpórki środowiskowe na pewno by im i sprawie zaszkodziły. To nie film o gejach i ich uczuciach; to o mężczyznach, o ludziach.

jureczek_2

Mylisz się.
Wcale nie muszą zagrać geje, ale aktorzy którzy swoją grą przekonają widza do historii którą opowiadają.
Tutaj według mnie oczywiście, a każdy ma swoje zdanie, tak się nie stało.
Po prostu było sztuczne i niewiarygodne, przez co "położyło" zupełnie temat.
Raczej mało osób o różnej orientacji - tak zagrany film, odebrało jako wiarygodnie opowiedziana historię...po prostu, wyszło kiczowato i bezbarwnie.
No niestety aktorzy nie unieśli tematu, ponieważ sam ich dobór był niewłaściwy.

cyngiel_

odpowiedziałem na trzecie zdanie w pierwszym wpisie - ale jego autor chyba zapomniał co sam napisał.
Nie osądzałbym też tak łatwo - kto się myli.

ocenił(a) film na 4
so_impatient

Być może jestem zbyt młody /40+/ale potwierdzam
Niewypał
Zmęczony z kina wyszedłem

so_impatient

Po 15 minutach miałam ochotę wyjść, bo przykro było patrzeć na wspaniałych aktorów tak bardzo męczących się w tych rolach. Mimo to uważam, że to wartościowy film.

ocenił(a) film na 8
so_impatient

Zupełnie się nie zgadzam. Doskonale pokazane czułość, rozpacz i samotność w miłości.

ocenił(a) film na 6
so_impatient

faktycznie, coś tu "nie pykło". W "Samotnym mężczyźnie" ból Colina odczuwałam razem z nim, tu nie za bardzo. Film mnie wzruszył, bo dotknął tematu demencji, która od dłuższego czasu dotyka moich bliskich, ale to tylko tyle.

so_impatient

Myślałam, że tylko ja mam z tym problem. Dwóch wspaniałych aktorów. Obaj już osobno grali gejów. I dobrze im to wyszło. jednak w tym filmie wyglądają sztucznie. Jakby się krępowali.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones