PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9881}
6,6 21 843
oceny
6,6 10 1 21843
6,1 12
ocen krytyków
Superman
powrót do forum filmu Superman

Wiem, że trochę nagrabię sobie, ale "Człowiek ze stali" się do tego filmu nie umywa! TO jest najlepszy Superman jaki kiedykolwiek powstał! Owszem - może i nie ma tak dobrych efektów jak późniejsza wersja, ale film z 1978 nie stara się przynajmniej na siłę wciskać widzom zbędnej paplaniny o niczym, wielu niepotrzebnych retrospekcji, ani nawet chaotycznych ujęć tak jak zaoferował nam to Snyder.
Scenariusz, mimo iż pachnie absurdem, to i tak nie jest tak fatalnie napisany jak młodsza o 35 lat wersja. Aktorzy wypadają zdecydowanie lepiej, a zwłaszcza Clark i Lois, którzy bardziej przypominają tych z komiksu. Reeve to moim zdaniem Superman idealny, a Henry Cavill z nie tą twarzą co trzeba mógłby jemu co najwyżej pelerynę prać.
Co jak co, ale dla mnie to jest najlepszy film o Supermanie jaki kiedykolwiek powstał. Dobre jak na tamte czasy efekty specjalne, przyjemna atmosfera, świetna rola Christophera Reeve (naprawdę szkoda biedaka, że tak źle skończył) i do tego przepiękna dla ucha muzyka Williamsa.

8/10

ocenił(a) film na 7
kryst007

Ten Superman to taki klasyczny Superman, który tkwi w głowach Amerykanów od dziesiątek lat. Ja wolę jednak tego z Man of Steel osobiście, może dlatego że przypomina mi bardziej Batmana z charakteru

ocenił(a) film na 7
Himiteshu

Mi się to raczej nie podoba, bo w komiksach seria każdego bohatera ma inny styl i klimat. Jeśli teraz wszyscy będą Batmanani sam Mroczny Rycerz dużo na tym utraci.

ocenił(a) film na 7
BILLYBATSON2004

Nie sądzę

użytkownik usunięty
kryst007

Widzę że temat dosyć dawno pisałeś i nie chce sprawiać problemu w odkopywaniu tematów sprzed lat ale mam pewne pytanie. Widzę że na forum Batmana (1989) też pisałeś że ci się podoba. A więc powiedz mi - widziałeś wszystkie filmy z tymi postaciami? Najbardziej mnie interesują Batman Forever, Batman i Robin, Superman 3 i Superman 4. Z tych 4 wymienionych filmów - które najbardziej wolisz? Czemu się pytam? Przyznam że jestem fanem Batmana i 2 pierwsze o Batmanie są świetne moim zdaniem. Widziałem parę miesięcy temu Batman Forever i nie podobał mi się choć z drugiej strony - trudno mi ocenić ten film bo pomimo że nieprzyjemnie się go oglądało to i tak nie był taki zły. Ostatnio spotkałem się z opiniami że Superman 3 i 4 mają jeszcze gorszy odbiór niż Batmany Schumachera. Nie widziałem Batmana i Robina ale dostrzegłem dużo wad tego filmu i jestem w stanie zrozumieć tyle negatywnych opinii. A jakie jest twoje zdanie? Superman 3 czy Batman Forever? Superman 4 czy Batman i Robin?

ocenił(a) film na 9

Widziałem wszystkie, o których wspomniałeś, ale już dawno. Batmany Schumachera nie podobały mi się absolutnie, choć nie wiem czy teraz gdybym oglądał po wódce bym się dobrze na nich nie bawił, tak jak wielu na serialu z Adamem Wetsem. Superman 3 nawet mi się podobał za dzieciaka, ale powtórka okazała się bolesna. Czwórka to z kolei gniot absolutny.

użytkownik usunięty
kryst007

No cóż 4-kę widziałem rok temu, nie za wiele z niej pamiętam, chociaż jedynie co pamiętam to to że oglądało mi się ją bezboleśnie. Nawet po obejrzeniu recenzji na YT, po dostrzegnięciu błędów które szczerze mnie rozśmieszyły - nie mam złego zdania o tym filmie. Na pewno bym wolał obejrzeć ten film 100 razy niż B&R / większość filmów Marvela. No cóż takie jest moje zdanie

ocenił(a) film na 9

W sumie czwórkę podobnie jak B&R obejrzeć można w towarzystwie piwska i kumpli. To film, który ze swą nieudolnością także potrafi być zabawny na swój sposób. Kiedyś muszę sobie zaplanować taki maraton ;)

użytkownik usunięty
kryst007

Ostatnie co powiem. Tak naprawdę żaden film o Batmanie czy Supermanie nie jest tak dobry jak seriale animowane z tymi postaciami. Batmana to już całego widziałem (1992, The New Batman Adventures, Batman Beyond), Supermana (1996) dopiero zacząłem, jestem na 10 odcinku i serial jest świetny. Mam nadzieję że je widziałeś, animowane DC bije na głowę większość ich aktorskich produkcji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones