PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=507454}
7,3 3 178
ocen
7,3 10 1 3178
Summer Wars
powrót do forum filmu Summer Wars

Polecicie jakieś filmy z tej tematyki? W dzieciństwie fascynowałam się "Digimonami", potem przebrnęłam przez serię ".hack//Sign". Wiem, że to mało ambitne filmy, ale alternatywna wirtualna rzeczywistość akurat bardzo mnie ciekawi. :) A "Sumer Wars" oceniam jako całkiem dobry film, ale właśnie dla wielbicieli takiej tematyki.

ocenił(a) film na 8
szarosen

Sword Art Online i Log Horizon. W obu tytalach gracze zostaja uwieznieni w grze ktora grali i wirtualna rzeczywistosc staje sie ich jedyna zeczywistoscia. Te serie maja swoje wzloty i upadki ale jak Cie to interesuje to polecam przekonac sie samemu. Jest jeszcze Ghost In the Shell jako ciezszy tytul (Matrix zostal stworzony inspirujac sie tym tytulem) ale polecam 2 filmy kinowe, seria tv nie jest tak dobra.

eddyta_

Dzięki wielkie!!! Na pewno obejrzę :D

eddyta_

Jak ktoś zna jakieś filmy z tej tematyki, ale nie anime, to też czekam na propozycje! Matrixa oczywiście uwielbiam.

ocenił(a) film na 8
szarosen

Niewiele jest takich filmow niestety (tez uwielbiam Matrixa!). Jedyne co mi jeszcze przychodzi do glowy i zachacza troche o ta tematyke to ten nowy Total Recall z Colinem Farellem. Niedaleka przyszlosc gdzie mozna wszczepic sobie sztuczne wspomnienia zeby urozmaicic sobie nudne zycie, film sprawia ze nie dokonca wiadomo czy to co sie dzieje jest rzeczywiste czy tylko stworzonym wspomnieniem. Nie jest to wirtualny swiat pelna geba, ale nic innego nie kojaze.

ocenił(a) film na 8
szarosen

Jeśli chodzi o wirtualną rzeczywistość to znalazłoby się kilka filmów mniej lub bardziej podchodzących pod tę kategorię, np.

- Trzynaste piętro - gdyby w środku nocy ktoś zapytał mnie o tytuł pierwszego filmu o wirtualnej rzeczywistości jaki przychodzi mi na myśl powiedziałbym - "Trzynaste piętro" :D
- eXistenz
- Kosiarz umysłów
- Zabójcza perfekcja
- Avalon
- W umyśle wroga
- Cela - może to nie do końca wirtualna rzeczywistość, ale na pewno alternatywna :D
- Paprika
- Kod nieśmiertelności - jest tutaj rzeczywistość wirtualna, ale czy alternatywna to można się spierać :D
- Animatrix
- Vanilla Sky
- Incepcja - nie wypada o niej nie wspomnieć :D
- Pamięć absolutna - ale nie ta nowa z Farellem, w której zepsuli cały wątek wirtualnej rzeczywistości, tylko stara z Arnoldem z 1990, w której nie wszystko jest tak oczywiste
- Cube 2 - wydaje mi się, że można powiedzieć, że to wirtualna rzeczywistość
- Gamer - rzeczywistość prawie wirtualna
- TRON i TRON: Dziedzictwo - no bardziej wirtualnie się chyba już nie da :D
- Surogaci - chociaż tutaj rzeczywistość bardziej rzeczywista niż wirtualna :D
- Sala samobójców - w sumie też łapie się do tego zestawienia

Może któryś z tych filmów trafi w Twój gust :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones