PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=3540}

Sucha biała pora

A Dry White Season
6,7 693
oceny
6,7 10 1 693
5,7 3
oceny krytyków
Sucha biała pora
powrót do forum filmu Sucha biała pora

Jeden z lepszych filmów o Afryce jakie widzialem. I jedyny apartheidzie. Swietne kreacje aktorskie (oscar dla Marlona Brando). Niepokojąca atmosfera. Piękne zdjęcia. Jak cala historia bardzo smutny.

Strayker

Ten film nie jest o Afryce (np.: fauna, flora, wierzenia i obyczaje rdzennej ludności) tylko o reżimie apartheidu w Południowej Afryce (dokładnie w RPA). I nie jest wcale to jedyny film o apartheidzie bo warto wspomnieć równie dobre filmy takie jak "Cry Freedom" z 1987 w reż. Richarda Attenborough oraz "Catch a Fire" z 2006 w reż. Phillipa Noyce'a.

ocenił(a) film na 8
asteroid777

Miałem na myśli jedyny, jaki ja widziałem. Mniejsza o to i czepianie sie o szczegóły. Szukasz diabła. Ale dziękuję za polecenie ww. filmów. Sprawdzę;)

ocenił(a) film na 7
Strayker

Polecam Krzyk wolności, zdecydowanie lepszy

użytkownik usunięty
edgemoon

Brando był rewelacyjny, a jeśli chodzi o inne tytuły z tej pułki to polecam Missisipi w ogniu z wybitną kreacją Hackmana.

Z tego co wiem Marlon Brando nie dostał oskara za tę rolę, tylko był nominowany.

Marlon Brando faktycznie był fenomenalny w tej roli.
Podziwiam go za angażowanie się w projekty, które były zgodne z jego przekonaniami, a także za całą jego pracę nad eliminacją ludzkich uprzedzeń i zwracaniem uwagi na problemy mniejszości.
Mimo, że jest kontrowersyjną postacią nie można mu odmówić zasług tak dla rozwoju aktorstwa jak i dla walki z ciasnymi ludzkimi umysłami.

madz20

walczył min. z ciasnym umysłem Marii Schneider w Ostatnim tangu w Paryżu co kosztowało ją dość poważne załamanie nerwowe z którego tak naprawę nigdy się nie podźwignęła ....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones