PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10869}

Strzelec wyborowy

Hidden Assassin
5,7 779
ocen
5,7 10 1 779
Strzelec wyborowy
powrót do forum filmu Strzelec wyborowy

Bardzo dobry film, oglądając go czuje jakbym oglądał jakiś stary film akcji lat 80-tych.
Jedna z najlepszych ról Dolpha Lundgrena, te filmy w których gra teraz, nie przypominają mi
go z lat 80-90. Scenariusz taki jak zawsze w filmach akcji ale wykonanie wspaniałe.
Polecam ten film dla tych co lubią Lundgrena lub dla tych co lubią kina akcji lat 80-tych.
Taka jest moja opinia na temat tego filmu, 10/10.

ocenił(a) film na 7
cyborg.vandamme

Film faktycznie dobry ale ja bym tak nie przesadzał ze to arcydzieło kina akcji .Dolph miał wiele wiencej lepszych filmów od Strzelca Wyborowego np Czerwony Skorpion , The Punisher , Mroczny Anioł ,Stracie w Japońskiej Dzielnicy ,Uniwersalny Żołnierz , Drzewo Jozuego , Najemnicy .To są Moim zdaniem arcydzieła kina akcji aczkolwiek Strzelec Wyborowy jest dobrym solidnym akcyjniakiem .

ocenił(a) film na 8
cyborg.vandamme

Oglądałam ten film i jest całkiem dobry. Fajna akcja, Dolphik w formie. Ta babka mi trochę nie pasowała, ale to szczegół nie stanowiący przeszkody. Z czystym sumieniem dałam 7/10.
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 7
karoman4

To fajnie Kasiu że ci się ten film podobał ,bo mi też .Taki prosty ,ciekawy sensacyjniak .Tak jak mówisz Fajna Akcja i Dolph w formie .Dolph nagrał dużo dobrych filmów akcji :
1Rocky4
2Władcy Wszechświata
3Czerwony Skorpion
4The Punisher
5Mroczny Anioł
6 Starcie w japońskiej dzielnicy
7Uniwesrsalny Żołnierz
8 Drzewo Jozuego
9Najemnicy
10 Strzelec Wyborowy
I jak tu nie lubić czy uwielbiać Dolpha !!!

ocenił(a) film na 8
bradock

''I jak tu nie lubić czy uwielbiać Dolpha !!!'' - dokładnie. Jego nie można nie lubić. On na swoim koncie ma na prawdę wspaniałe filmy i to nie ważne, że to są niskobudżetowe produkcje. Pamiętaj, że czasami droższe rzeczy są gorsze od tych, które są stworzone taniej. Tak samo z filmem. To, że film ma wysoki budżet nie musi znaczyć, że bedzie z tego hit. Za wielką kasę dostaniesz gniota i z satysfakcji nici. A taki taniej zrobiony film może ucieszyć widza. Czy na przykład, ,,Oko za oko'' jest dla Ciebie gniotem, bo został tanio zrobiony? Założę się, że nie. Dla mnie nie jest gniotem. Jest to fajny film z Norrisem, który dobrze się ogląda i do którego często się wraca.

ocenił(a) film na 7
karoman4

Więksość filmów z Van Dammem ,Seagalem ,Norrisem i Lundgrenem w latach 80 i 90 miało tani budzet . To były tanie B-klasowe kino akcji typu Kickboxer ,Krwawy Sport ,Zaginiony w Akcji ,Odział Delta ,Niko ,Wygrać ze Śmiercią ,Czerwony Skorpion ,Ostry poker w małym tokio itp O wiekszym budzecie krecili filmy akcji Schwarzenegger i Stallone np Terminator ,Predator ,Pamieć Absolutna ,Rambo ,1,2,3 ,Cobra ,Na Krawedzi itp Ale też tym twardzielom typy Van Damme ,Lundgren ,Seagal zdarzały się udziały w produkcjach o wiekszym budzecie np Uniwersalny Zołnierz ,Liberator czy Strażnik Czasu .A właśnie wraczajać do filmu Oko za Oko z Chuckiem to nie uważasz że właśnie widać bardzo mocno ze ten film jest tanio zrobiony i przez to się go cieżko oglada ?

ocenił(a) film na 8
bradock

Jak wspomniałam w powyższym poście, dla mnie nie robi różnicy to, czy film jest tanio, czy drogo zrobiony. Jak film jest fajny i czuję, że mi się podoba, to ok. Ale jak już czuję, że to gniot to obejrzę raz i zapomnę. Oko za oko akurat mi się podobał. Nawet nie zwróciłam uwagi na to, że był tanio zrobiony. Ja tak na prawdę nie biorę tego pod uwagę.

bradock

a twoim zdaniem bradock Komando to film A czy B ?

ocenił(a) film na 7
prof_mateusz27

Komando to kino akcji klasy A ,choć scenariuszem może przypominać B .Arnold i Sylwek grali przeważnie w kinie akcji A .

bradock

tak się składa że Komando to jest klasa na pewno B choć film jest dobry

prof_mateusz27

dobry to mało powiedziane *świetny

ocenił(a) film na 7
prof_mateusz27

Kto ci Mateuszu naopowidał takich gupot ze Komando to film akcji klasy B ? Przecież Komando to odpowiedz Schwarzeneggera na Rambo 2 Stallona ! To od kiedy Rambo jest kinem akcji klasy B ? .Jeśli Komando to film akcji klasy B to Uniwersalny Zołnierz film akcji klasy C !

bradock

ja tak też nie uważałem ale http://panorama-kina.blogspot.com/2009/12/kino-akcji-klasy-b.html i nie tylko to bo jeszcze czytałem że efekty krew itp były zrobione jak najtaniej

Uniwersalny Żołnierz to klasa A

ocenił(a) film na 7
prof_mateusz27

Ten ranking co dał ten gościu jest błędny i nieprawidłowy ,bo jak można do jednego worka rzucać takie znakomite filmy jak Na krawędzi ,Życzenię śmierci ,Autostopowicz ,Tango i Cash ,Cobra z Amerykańskim Ninja ? Po za tym gościu napisał ze na Krawdzi film należy do klasy A i B -kompletna paranoja .Uniwersalny Żołnierz to niech bedzie już klasa A ,tak samo Liberator ale wiekość filmów Van Damma ,Seagala ,Norrisa itp to są tanie B-klasowe akcyjniaki ,co nie znaczy ze są złe ,wrecz przeciwnie świetne bo lekie ,proste ,zabawne służace do miłej i lekiej rozrywki .A filmy Arnolda i Sylwka tak jak Mela Gibsona ,Bruce Willsa ,Clinta Eastwooda ,Bondy itp to klasa A .Najlepsza półka .

bradock

po części to jest prawda bo parę lat temu leciał program filmach i był poświęcony kinie b i widziałem tam "Komando" i "Amerykańskim Ninja" bo te filmy nie miały za wysokiego budżetu tylko trochę Komando. Ale jak by się patrzono tylko na te budżety to wyszło by że TERMINATOR 1 jest klasą B.

Tak na prawdę mówiąc to prawe żaden z tych filmów nie jest klasą B bo oglądałem pre PRAWDZIWYCH B i różnica jest na prawdę widoczna.

tu se np poczytaj http://pl.wikipedia.org/wiki/Filmy_klasy_B

bradock

a ty bradock widziałeś kiedyś prawdziwy film klasy B ?

ocenił(a) film na 7
prof_mateusz27

Tak widziałem ,Mistyfikacja z Lundgrenem z 1991 roku .

bradock

co tam takiego było? bo nie oglądałem

ocenił(a) film na 7
prof_mateusz27

Film opowiadał o dzienikarzu (Lundgren ) który badał sprawę zamachu terorystycznego na amerykanską bazę marynarki wojenej na bliskim wschodzie (Izrael ) .Początkowo obwiniano o ten zamach grupę Terorystyczną ,,Czarny Pazdziernik ,, ale ten dzenikarz w wyniku ślectwa udowodnił ze było inaczej .Ogólnie wieksość filmu jest przegadana ,nic sie nie dzieje po za kilkoma scenami akcji np pościg samochodowy czy walką dzienikarza z kelnerem .Mi się ten film nie podobał ,jeden z najslabszych filmów z Dolphem ,ten film nie był ani wyświetlany w kinach ,tylko od razy na Video .Na wikipedi napisali ze to jest typowy film akcji klasy B .

bradock

aha a tu masz film który reprezentuje i jest uważany za jeden z najlepszych (czasami piszą że najlepszy) kino klasy B więc tu poznacz co to tak na prawdę jest a nie film z legendami kina akcji .

ocenił(a) film na 7
prof_mateusz27

Dobra skończmy już tym kinem akcji A ,B,C,D itp Wiele dobrych filmów akcji klasy B było świetne np Hycel czy Król KIckboxerów itp i nikt nie robi z tego problemu .Za kilka nascie lat napiszą ze Niezniszczalni 2 to też B-klasowiec ,ale kogo to obchodzi ? Oglada się dobrze ? ,Ogloda .Temat uznaje za zamkniety .

bradock

Spokojnie, mi też się już nie chce się tego ciągnąć. Jak film jest dobry to nie ważne czy A czy B.

ocenił(a) film na 7
prof_mateusz27

,,Uniwersalny Żołnierz ,, to mi się wydaje że to jest coś przejściowego miedzy kinem klasy B a kinem akcji klasy A .Zawsze miałem problem z zakwalifikowaniem tego filmu do jakiego opcji należy .Budżet miał 20 mln ,dla porównania ,,Liberator ,, miał 35 mln i ,,Zabójcza Broń 3 ,, też 35 mln .A te filmy były z 1992 roku . ,,Pasażer 57 ,, również z 92 rocznika miał mniejszy budżet 15 mln a ten film jawnie się kwalifikuje do kina akcji klasy B .Nikt się z tym nie kryje ....

bradock

Może tak jest może nie. Nie chce mi się ciągnąć tego tematu. I tak pozostanie jednym z moich najbardziej ulubionych filmów akcji.

bradock

co może z tym też się nie zgadzasz ?

ocenił(a) film na 7
prof_mateusz27

,,Uniwersalny Żołnierz,, to dla mnie taki przebłysk ,,Exp,, .He ,he .Na planie tego filmu spotkały się dwie ówczesne mega -gwiazdy kina akcji czyli Jean Claude Van Damme i Dolph Lundgren .A prawie nawet 3 jeśli zaliczymy Ralfa Moellera .( Najlepsi z Najlepszych 2 ,Cyborg ) .....

bradock

a Wygrać ze Śmiercią to jest chyba A ?

ocenił(a) film na 7
prof_mateusz27

Wygrać ze Śmiercią kino akcji klasy A ? Jeszcze lepiej ... To jest właśnie typowy film akcji klasy B ,podobnie jak Krwawy Sport ,Zaginiony w Akcji ,The Punisher itp

bradock

pytam się nie wolno ? Krwawy Sport ,Zaginiony w Akcji ,The Punisher itp to wiem

ocenił(a) film na 7
prof_mateusz27

Ok .Spoko .Takie porównywanie filmów do klasy A,B czy C jest bezsensu .Gdzieś czytałem ze jak Zaginiony w akcji czy Podwójne Uderzenie leciało w kinach to były wówczas filmy akcji klasy A ,wiec sam widzisz .Dopiero potem jak te filmy weszły na Video zaczeto je nazywać B-klasowe produkcje .Najlepiej żeby film akcji był kinowy ,wtedy jest duże prawdopobienstwo ze film zostanie staranie nakrecony i wyrezyserowany .

bradock

no właśnie

ocenił(a) film na 8
bradock

No i po wczorajszym seansie, musiałam podnieść ocenę tego filmu z 7 na 8 gwiazdek. ;-) To samo czeka film ,,Najemnicy'' z Lundgrenem, ale na razie się wstrzymam póki nie obejrzę tego kolejny raz.

cyborg.vandamme

Dokładnie, film był super ! Przypomniało mi się dobre stare kino. Już dawno nie widziałem tak dobrego filmu z Dolph'em. 9/10

ocenił(a) film na 7
prof_mateusz27

Serio podobał ci się tak mocno Strzelec Wyborowy ? Mi też się podobał ten film ,jeden z lepszych w jego wykonaniu ,nie uważasz ?

bradock

Serio, takiego filmu to nie widziałem gdzieś z 2, góra 3 lata

ocenił(a) film na 7
prof_mateusz27

Moim zdaniem Strzelec Wyborowy to dobry ,solidny film akcji ale Dolph miał lepsze od Strzelca np Czerwony Skorpion ,The Punisher ,Ostry Poker w małym Tokio czy Uniwersalny Zołnierz .Ale oczywiście Strzelec Wyborowy zalicza się do jego lepszych ,tzw żelaznej klasyki

bradock

moim zdaniem lepszy od Czerwony Skorpiona

ocenił(a) film na 8
prof_mateusz27

A moim na odwrót. Czerwony skorpion lepszy od Strzelca wyborowego. Co osoba, to inne zdanie. ;-)

ocenił(a) film na 7
karoman4

Fajny Zwiastun http://www.youtube.com/watch?v=RjOT1TWsbZU

ocenił(a) film na 8
bradock

Bardzo fajny, film także.

ocenił(a) film na 7
karoman4

Dzięki !!!

ocenił(a) film na 8
bradock

Nie ma za co. Ja lubię takie perełki filmowe. ;-)

ocenił(a) film na 6
karoman4

Ujdzie w tłoku
Seagal ma lepsze filmy z tamtych czasów

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones