PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9751}

Star Trek V: Ostateczna granica

Star Trek V: The Final Frontier
6,4 5 843
oceny
6,4 10 1 5843
Star Trek V: Ostateczna granica
powrót do forum filmu Star Trek V: Ostateczna granica

Wyróżnienia Złotymi Malinami za najgorszy film roku i dla najgorszych aktorów z pewnością nie są dobrą rekomendacją.

Nie ma co ukrywać – to film zły, zdecydowanie najgorszy epizod z całej 10-częściowej sagi, ale bynajmniej nie powodujący palpitacji serca i możliwości zejścia na zawał. Nadal gdzieś w tym marazmie prześwitują promienie słońca starego dobrego Star Treka.

Inna sprawa, że Shatner za sterami reżysera pozazdrościł chyba lekkiemu klimatowi rodem z czwórki, który tu zupełnie się nie sprawdził. Więc ta wędrówka po kosmosie pełna infantylizmu i dziecinnych zachowań bohaterów przypomina drogę przez mękę, bo bohaterowie zatracili całą swą charyzmę na rzecz mizernych, mdłych gagów.
Fani jednak obejrzą to w bez bólu, stąd dość wysoka ocena ode mnie.

Moja ocena - 4/10

ocenił(a) film na 3
Grifter

To moje czwarte spotkanie z tym cyklem,zacząłem od Gniewu Khana,który oceniłem na 4/10.Tym razem o gwiazdkę mniej.Nie mogę się załapac na urok serii.Bardzo lubię Star Wars,a Star Trek raczej mnie zniechęca.
Te trzy gwiazki to bardziej za intro niż za cały film.Ukłony,esforty

ocenił(a) film na 5
Grifter

no własnie mnie też drażniły te wpychane na siłę wstawki humorystyczne, jeśli w IV wplatały się wyśmienicie w scenariusz a on sam był lekki (może nawet zbyt lekki), ale oglądało mi się tą cześć znacznie lepiej. Ponownie obejrzałem V część po 7-8 latach i chyba jednak teraz bym dał 6/10 za pomysł, szkoda że wykonanie nie takie dobre a i klimat nie był stosowny do okoliczności.

ocenił(a) film na 8
Grifter

A mi się to podobało humor fakt nie zawsze był zabawny ale podług mnie wszystko fajnie zrobione no poza ta istotą z perspektywy późniejszych ST to mogła być jakaś wczesna forma ewolucji Q

Grifter

Najgorszy z epizodami z załogi TOS-a, na pewno. Najgorszy ogólnie? Chyba wolę piątkę od 7 lub 9 czy 13.

ocenił(a) film na 4
grzegorz_cholewa

Do dziś pamiętam jak Bones stracił przytomność (jak było inaczej popraw mnie, wszak to już 13 lat od seansu), bo przygrzmocił dyńką w sufit (normalnie jak imperialny trooper). Czwórka miała fajną komedię, piątka jakiś żałosny spapstick. Brakowało tylko by się na skórkach od banana ślizgali...

ocenił(a) film na 3
Grifter

to nie był bones tylko główny mechanik Montgomery Scotty Scott

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones