PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=509402}
5,9 13 742
oceny
5,9 10 1 13742
6,6 15
ocen krytyków
Somewhere. Między miejscami
powrót do forum filmu Somewhere. Między miejscami

tytuł

użytkownik usunięty

No taaaak! Już się naprawdę zaczynałam martwić, że zostawicie normalny, nie dodając swoich (genialnych!) trzech groszy... Oficjalne to jest?

ocenił(a) film na 7

"Między miejscami"! Aua, to aż boli.

ocenił(a) film na 9
bubble_factory

to już jest przegięcie. naprawdę. jest jakiś paragraf na coś takiego?

ocenił(a) film na 7
francislionel

Ja uważam ogólnie że tych kropek jest zdecydowanie za mało między dwoma c z ł o n a m i tytułu. Powinny być co najmniej 3 a 4 to by było już optymalnie. No i tak, ja bym na wszelki wypadek dodała "Między słowami 2" bo sie widzowie nie skapną.

ocenił(a) film na 2

Świetny tytuł. Brawa dla polskiej dystrybucji za odwagę. Wykazali się takim samym dystansem w nadaniu tytułu jak sama Sofia w traktowaniu swoich bohaterów. Już widzę uśmiech a la Bill Murray twórcy polskiego tytułu czytające Wasze narzekania :D
Tytuł polskiego dystrybutora jako nawiązanie do poprzedniego filmu S.C. ? Trafiony pomysł !!!

Wiem, że teraz taka moda na jazdę po wszystkim i wszystkich.
Lepsze w Waszej opinii byłoby
"Somewhere. Gdzieś" ?

ocenił(a) film na 9
winterlight

dystans rzeczywiście jest tutaj jak najbardziej wskazany tyle, że tytuł dystrybutora według mnie jest kompletnie nietrafiony. po pierwsze, brzmi jak kiepski dowcip (być może Ty masz specyficzne – raczej mało wyrafinowane - poczucie humoru). po drugie, nawiązanie - do uprzedniego w czasie filmu Coppoli - proponuje uproszczoną interpretację somewhere, potwornie trywializując wymowę filmu.

ocenił(a) film na 2
francislionel

"(być może Ty masz specyficzne – raczej mało wyrafinowane - poczucie humoru)"

wybacz ale uwaga zbędna i nie na miejscu
to tak jakbym miał po Twoim poście stwierdzić

"być może Ty masz braki -raczej nie do nadrobienia- w kulturze osobistej"

oceniając moje poczucie humoru/ tudzież jego brak

mimo wszystko pozdrawiam i rozumiem, że tytuł może się nie podobać
ok
w porządku

ocenił(a) film na 7
winterlight

fakt faktem, masz i trochę racji...

ale pomimo tego, że film ma momentami totalnie podobnego "feel'a" jak Lost in translation, to jednak nie mogę zdzierżyć faktu, w jaki sposób dystrybutorzy robią wszystko żeby tylko "zarobić"...

użytkownik usunięty
winterlight

Lepsze w naszej (mojej) opinii byłoby po prostu "Gdzieś", czy to nie mówi dużo więcej od "Między miejscami"?

proponuję przekształcić "Przekleństwa Niewinności" na "Między siostrami" i będziemy mieli prawdziwą trylogię ;)

zgadzam się z @francislionel , takie tłumaczenie bardzo trywializuje wymowę filmu

użytkownik usunięty
Big_City_Girl

Nie zapominajcie o przedostatnim filmie Sofii Coppoli, "Maria Antonina. Między epokami".

użytkownik usunięty

10/10

użytkownik usunięty

Jak zobaczyłem ten tytuł to nieżle się uśmiałem, jednak po obejrzeniu filmu już wiem o co chodzi. Dystrybutor wiedział co robi nawiazując do "Między słowami" ponieważ "Somewhere" jest tak samo nudny. Już pierwsza scena jest bardzo ciekawa, główny bohater jeździ sobie w kółko swoim pięknym Ferrari, jak ktoś już zauważył na tym forum, to Ferrari powinno dostać nominację za najlepszą rolę drugoplanową. Trwa to jakieś 5 minut. Następna scena: ten sam koleś leży na wyrku a dwie laski urządzają mu pokaz tańca na rurze, kolejne 5 minut. Później gapi się w lustro w toalecie po czym wychodzi na fajkę i jest to kolejna ciągnaca się w nieskończoność scena. Gdy już sobie popalił to przyszła mu ochota na przejażdżkę, po powrocie znowu przez następne parę minut pali i popija piwko, potem pojawiają się znowu wspomniane wcześniej laseczki itd. itd.. I tak nam mija jakies pół godziny filmu. Na szczęście w końcu pojawiają sie jakieś dialogi (hura!!!) i film się "rozkręca". No a teraz zalety filmu: .............hmm, myślę, myślę i nic mi nie przychodzi do głowy. Ogólnie słabizna, ale że dotrwałem do końca to dam aż 3/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones