PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=509402}
5,9 13 737
ocen
5,9 10 1 13737
6,6 14
ocen krytyków
Somewhere. Między miejscami
powrót do forum filmu Somewhere. Między miejscami

Słaby film.

ocenił(a) film na 3

Trochę jak z tymi obrazami, do których malarz dołącza ulotkę "co ja chciałem powiedzieć". Główny bohater to postać niespójna, a może opis dystrybutora nieadekwatny. Nie mamy tu do czynienia z jakąś megagwiazdą ani tym bardziej celebrytą. Ubiera się jak łajza, na taką abnegację pozwolić sobie mogą ludzie najbogatsi w branży, niezależni. A jego kilkunastoletni ferrari o tym nie świadczy (wytarte zagłówki na obydwu siedzeniach - a taki samotnik) ani zaproszone tancerki. Jego odkrycie w finale filmu, że jest nikim nie jest więc jakimś nagłym przebłyskiem oceny sytuacji tylko stwierdzeniem permanentnego stanu. Hotel , w którym mieszka bardziej przypomina dom pogodnej starości niż obiekt, w którym mieszkają celebryci. Brakuje klimatu w filmie, który by tłumaczył położenie bohatera. Od strony technicznej film męczy dłużyznami, statycznymi ujęciami kamery. Co najmniej 5 scen powinno zostać skróconych do 20 sekund zamiast kilku minut (jazda samochodem, jazda na łyżwach, siedzenie na kanapie). . Brak podkładu muzycznego. Dialogi nijakie ani komediowe, ani dramatyczne. Film nie wciąga a wręcz zniechęca do oglądania, zwłaszcza przez pierwszych 30 minut. Po co kręci się film? Aby poruszyć widza (obrazem, fabułą, grą aktorów) i (lub) dać mu do myślenia. Aby pooglądać ludzi mogę sobie usiąść na ławeczce w parku i to dostarczy więcej wrażeń niż obraz z ekranu. Ten film nie wzbudza emocji, może negatywne ale nie do akcji czy bohaterów (no może z wyjątkiem postaci córki - jest sympatyczna i naturalna) tylko do autorki filmu. Do myślenia pozostaje niewiele bo motyw jest znany ale jego sposób przedstawienia cienki.

mirsie

A mnie akurat przekonuje obraz pustki w ujęciu Coppoli.

ocenił(a) film na 3
mirsie

'Brak podkładu muzycznego', no to chyba oglądaliśmy inny film.
'Między słowami' mam w ulubionych, do 'Marii Antoniny' wracam co jakiś czas, o ty filmie wolałabym jednak zapomnieć. Boli mnie fakt, że Coppola wykorzystuje efekt 'zrobiłam, podobało się, zrobię ponowie', film choć zupełnie inny, to tak bardzo podobny do tego z 2003 roku (hotel, tryb samotnik on, obcokrajowcy dookoła, słaby kontakt z rodziną). Sceny strasznie nużące, niby refleksyjno-odprężające a jednak nudne (jazda autem na początku, charakteryzacja, sceny rozważań głównego bohatera), ostatnia - choć niby wymowna - nie zaskakuje. Raczej powoduje rozczarowanie i smutek na twarzy widza.
Spodziewałam się porcji porządnego i zdystansowanego kina, a otrzymałam suchy film z wybrakowanymi dialogami, no chyba, że Coppola za hasło przewodnie wzięła 'milczenie jest złotem', je regrette.

Caravan_Girl

No cóż, nuda raczej pasjonująca i wciągająca nie jest. A to, ze bierze na warsztat podobny temat, raczej świadczy o jej konsekwencji i szczerości. Któż jak nie ona, może więcej wiedzieć o życiu aktorów w Hollywood.

ocenił(a) film na 3
arma

moim zdaniem troszeczkę zbyt personalnie Coppola podchodzi do swoich filmów, sama mówi, że chciałaby by ludzie utożsamiali się z bohaterami owych, nawiązuję często do swoich przeżyć (relacja ojciec/córka i mąż/żona), jednak delikatność i dziewczęcość nie sprawdziły się tym razem, trochę to wszystko było za mdłe. to tak jak z dobrym daniem u sąsiadki - u niej smakuje, w domu przygotowane własnoręcznie, już mniej. ta historia i jej przeżycia mogą robić wrażenie, mogą wzbudzać ciekawość ale przepadają wraz z ułamkiem sekundy, zostają rozwiane przez wiatr.

ocenił(a) film na 3
arma

Jeśli tak wygląda życie aktorów w Hollywood to im współczuję. samotna jazda w kółko starym, psującym się ferrari gdzieś na zapomnianej obwodnicy a nie ściganie się z kumplami na torze Daytona, cienka impreza w hotelu, nuda na co dzień. To nasi celebryci prowadzą hulaszcze życie, codziennie słychać gdzie oni nie byli i od kogo mieli kreację. Może to Copolla prowadzi takie życie?

mirsie

moim zdaniem trafiłeś w sedno.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones