PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=509402}
5,9 13 742
oceny
5,9 10 1 13742
6,6 15
ocen krytyków
Somewhere. Między miejscami
powrót do forum filmu Somewhere. Między miejscami

jest to najlepsza zaleta tego filmu. bez żadnego cukru, słodzenia, przesady. czysty realizm, uzyskany między innymi przez ciągnące się sceny, zwykłych codziennych czynności. według mnie - świetny i wciągający. nie każdy polubi, na pewno nie Ci, którzy lubią szybką akcje pełną napięcia. film delikatny i spokojny, ukazujący problem nie tylko życia celebrytów ale relacji córka - ojciec. polecam.

ocenił(a) film na 8
la_belle_juliette

"Lost in translation" również można by określić jako przynudzający (o ile ktoś szuka w filmach Coppoli porywającej akcji), ale jednak więcej w nim dynamiki i wyraźniejszy klimat niż w "Somewhere". Myślę, że Sofia nieco zaplątała się w pułapkę stworzonej przez siebie konwencji, niemniej jednak wciąż jest to bardzo dobry film, zwłaszcza ze względu na ukazanie relacji pomiędzy głównym bohaterem a jego córką. :)

ocenił(a) film na 8
Lila_Hekate

Prawdą jest że Lost in Translation jest bardziej dynamiczny i na pewno lepszy. Fabuła jest nieco bardziej przemyślana. Aczkolwiek Somewhere może jest trochę zbyt chaotyczny, może byt powolny. Ale to nadal Coppola ze swoim niezwykłym klimatem. :)

ocenił(a) film na 7
la_belle_juliette

No właśnie co do przesady w tym filmie mam wątpliwości Wydaje się że mnogość i dosadność schematów z życia i zachowania jakie cechuje celebrytów u tego jednego osobnika jest zbyt mnoga Tym niemniej film naprawdę dobry a scena z lateksową maseczką... u mnie zaczęły nieśmiało pojawiać się pierwsze objawy paniki;) I chyba mniej więcej o to chodziło

ocenił(a) film na 3
la_belle_juliette

"Lost in Translation", czy "The Virgin Suicides" miały w sobie to "coś". Jakiś punkt zaczepienia, jakiś klimat, coś niedopowiedzianego, tajemniczego, coś, co trzymało w napięciu. Natomiast "somewhere..." nie ma w sobie nic, ani z subtelności, ani tajemniczości poprzednich filmów. Być może jest to jakaś bardzo osobista "podróż" pani Sofii, która mnie jednak tym razem nie "wciągnęła".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones