PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=534434}
4,9 10 362
oceny
4,9 10 1 10362
Sierpniowe niebo. 63 dni chwały
powrót do forum filmu Sierpniowe niebo. 63 dni chwały

Zacznę od tego że pomysł był naprawdę znakomity i nietuzinkowy na tle polskiego kina wojennego, niestety twórcy polegli na wszystkich polach, scenariusz żaden, reżyseria żadna, aktorstwo tragiczne, możliwe że zakładali że film sam się nakręci jak pomysł będzie, no niestety i do tego dochodzi fatalny montaż, jedynie muzyka piękna i budująca i za nią dwa oczka w górę, bo tak byłoby 0. Nie polecam, film na tym samym poziomie co "Tajemnice Westerplatte" czy "Bitwa o Wiedeń"

ocenił(a) film na 5
Bronson87

Pomysł świetny - wykonanie słabsze niż amatorski teatrzyk dzielnicowy. Żałuję, ze w ogóle oglądałem film o Powstaniu. Zawsze jest tak samo; albo miernie albo pompatycznie-martyrologcznie, ale zawsze tragicznie. Lepiej nie będę nic pisał o samym Powstaniu. Film słaby - pomysł świetny. Przydałby się jakiś "Norman Davies" kinematograficzny, który wreszcie zrobiłby film o Powstaniu, bo Polakom to nijak nie wychodzi. Zresztą nie wiem czy powinno się takie filmy robić. Koniec

ocenił(a) film na 8
Bronson87

Mimo to film jest szokujący i prawdziwy. Może i niektórzy mają rację, że realizacja wyszła nie najlepiej. Ale dla mnie, osoby, która dużo o tym czyta i zna prawie każdy szczegół z Powstania Warszawskiego i życia Warszawiaków tamtego okresu, to wszystko co jest w tym filmie pokazywane odżywa w wyobraźni jak prawdziwy obraz. Jako go przerabiam na własny obraz i ja takich filmów potrzebuję, żeby zrozumieć, żeby pamiętać, żeby współodczuwać, żeby nie zapomnieć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones