PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=829464}

Siła ognia

O que arde
6,1 1 126
ocen
6,1 10 1 1126
6,6 9
ocen krytyków
Siła ognia
powrót do forum filmu Siła ognia

Laxe opowiada językiem natury - drzew, zieleni, zwierząt, deszczu. Czujemy jednocześnie spokój i niepokój wsi. Są przepiękne, poetyckie sceny jak pusty pień drzewa, w którym Benedicta chroni się przed ulewnym deszczem. Wspaniale są sfilmowanie zwierzęta, które są ważną częścią filmu - trzy krowy, które mają swoje imiona, pies Luna, koza, która schroniła się w kuchni, koń, który przeżył pożar.
Ale gdzieś pomiędzy przepięknymi zdjęciami powinien znaleźć się jakiś scenariusz. To film doskonały w poszczególnych scenach, ale rozczarowujący jako całość. Główny bohater Amador to postać bierna, małomówna, o której w trakcie filmu niczego się nie dowiemy - pasie krowy, odblokowuje kanał wodny, leży na trawie. Czy Amador naprawdę spowodował pożar, a jeśli tak, to dlaczego to zrobił? Ja nie wiem, o co chodziło reżyserowi.

ocenił(a) film na 9
Agatonik

To ciekawe dlaczego człowiek tak bardzo potrzebuje opowieści, czy bez niej jesteśmy bezbronni? Nie wiem co masz na myśli przez "opowiadanie językiem natury", czym właściwie ten język jest i czy istnieje napewno? Człowiek nawet musi antropomorfizować naturę, żeby ją oswoić. Nawet zmiany klimatyczne określa się mianem zemsty natury na człowieku, tymczasem, rzeczy się po prostu dzieją... nie jest to pierwszy i ostatni pożar. Nawet scena z poparzonym koniem, pokazana tak wyraźnie, że nie ma tutaj miejsca na interpretacji, patos, smutek. Film podoba mi się co raz bardziej, chociaż przyznam, że byłem lekko skonfundowany gdy się zakończył, spodziewałem się II aktu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones