PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=462549}

Siódmy syn

Seventh Son
5,6 49 969
ocen
5,6 10 1 49969
3,8 10
ocen krytyków
Siódmy syn
powrót do forum filmu Siódmy syn

Filmu nie widziałem, ale myślę, że seria Kroniki Wardstone nie jest dobrą serią do zrobienia filmu. Poszczególne tomy są na to zbyt krótkie, a treści jest zbyt mało i o wiele lepiej by było, gdyby zrobiono serial na podstawie całej sagi.
Oczywiście, ksiazki są świetne, ale rezyser wiedząc, że Kroniki nie są aż tak popularne jak np. Harry Potter, postanowił zrobić 1 ogólny film na podstawie serii, bo miał świadomość, że dalej z tym nie pójdzie. Czy taki mix jest dobry? tego nie wiem, to sie okaze, jednak nie wydaje mi sie. Już po trailerach (mimo ze sa naprawde dobre) widac, że z oryginalnego klimatu i elementów charakterystycznych dla tego swiata, zostało niewiele.

Wydaje mi się, że to będzie kolejny film fantasy bazujący na tych samych elementach co zwykle: walka dobra ze złem, zła królowa czarnym charakterem (a powinna być wiedźma), potwory i mały romans miedzy głownymi bohaterami. Szkoda, ze na tym się zakończy, bo gdyby zrobiono serial, można by było pokazac na ekranie cała serię, a tak w zasadzie to nie bedzie nawet adaptacja.
No ale ocenie jak obejrzę, chociaż tak jak pisałem wcześniej, do kina się nie wybiorę, bo czas trwania mnie po prostu zraził.
Tyle w temacie. Sukcesu nie wróżę. Obrano zły kierunek.

kamilxxx09

Nie czytałem niestety "Kronik..." ale proszę, powiedz mi, jakie charakterystyczne elementy książki masz na myśli?

lolmiki

KLIMAT. Kazda dobra seria ma swój charakterystyczny klimat. Inny ma Narnia, inny HP, inny Kroniki Wardstone, inny Gra o tron, inny mroczna Wieża, inny Lotr czy Hobbita, inny Igrzyska Śmierci, inny Wiedźmin, inny Pan Lodowego Ogrodu...
No i wydaje mi się, że film będzie spłycony i że jego elementy będa bazowac na standardach, o których napisałem w 2 akapicie.
A Kroniki Wardstone Ci polecam, bo sa naprawde śweitne i szybko się je czyta. Bardzo pochałaniaja :)

kamilxxx09

Ile jest tych książek?

lolmiki

Na razie wyszło w Polsce 11, ale w tym roku będa ostatnie 2. Razem 13.
Ale te ksiazki sa małe, mają duży druk. Mozna przeczytać w 1-2 dni. I nie sa drogie.

kamilxxx09

W empiku już jest ostatnia. A wiesz ile książek będzie zawartych w filmie?

lolmiki

Nie ma ostatniej, bo jeszcze 12 nie wyszła.
A film jest niby oparty na 1 czesci, ale w zasadzie to chyba to nie jest nawet adaptacja. To film bazujący na serii - ogólnie.

kamilxxx09

http://www.empik.com/bestiariusz-stracharza-kroniki-wardstone-delaney-joseph,p10 46115929,ksiazka-p 12 jest :O

lolmiki

To nie jest tom. Tam jest pomyłka. To dodatkowa ksiażka, w której znajduja się opisy stworzeń i w ogóle świata kronik Wardstone. Wiem, bo takze ją posiadam. Taki album z informacjami i szkicami.
Tom 12 ma wyjść niedługo.

kamilxxx09

Aaa takie buty :)

lolmiki

Najnowszy tom to tom 11 Wijec.

kamilxxx09

A jeśli chodzi o box office to film na świecie radzi sobie lepiej niż myślałem. Myślę że na świecie będzie jakieś 109 mln. i 21 mln. z Ameryki. A więc klapa ale nie aż taka jak myślałem.

lolmiki

W USA cieńko. Zresztą na swiecie też. Klapa.

lolmiki

A skąd masz te dane?

kamilxxx09

To są moje przewidywania. Jak na razie film ma na świecie 60 mln. a w USA jeszcze nie miał premiery.

lolmiki

Aaa. Nie no, ja myślę, że będzie lepiej. W USA będzie wiecej niz 21 mln $. Bez przesady. Z 80 moze będzie.

kamilxxx09

Oj nie. Box Office prognozuje 19 mln. a oni bardzo często trafiają.

lolmiki

Ale że całkowity wynik? Aż tak źle? No to będzie klapa, bo na swiecie będzie koło 100.

kamilxxx09

Box office prognozuje 8 mln. w weekend a ogólnie 19 mln. Moim zdaniem będzie 9 mln. w weekend a ogólnie 21,5.

ocenił(a) film na 8
kamilxxx09

Wijec był słaby... :(

majkwazowski

Mnie sie bardzo spodobał. jest inny niż pozostałe tomy, oryginalny. A spotkanie Wijca z Grimalkin jeszcze bardziej mnie zaciekawiło :)
A jaki jest Twój ulubiony tom/tomy?

ocenił(a) film na 8
kamilxxx09

Zdecydowanie: Jestem Grimalkin, Wiedźmi Spisek i Starcie Demonów :D Ulubiona bohaterka: Grimalkin. Wie ktoś może kiedy pojawi się 12 tom? Na stronie wydawnictwa Jaguar jest tylko napisane, że w tym roku...

majkwazowski

Mnie Wiedźmi spisek się własnie podobał najmniej.
A najbardziej: tom 2,3,5,9,11

ocenił(a) film na 8
kamilxxx09

Cóż, dla mnie najgorszy był trzeci.

majkwazowski

Mój ulubiony :)

ocenił(a) film na 8
kamilxxx09

Właśnie wyczytałem, że Joseph Delaney po zakończeniu prac na 13 tomem wziął się za nową serię książek osadzoną w tym samym świecie. Nazywa się: „The Starblade Chronicles”. Odradzam jednak czytanie opisu tej książki bo grozi to spojerem dotyczącym zakończenie serii książek o Stracharzu. :(

majkwazowski

Chyba sie jednak skuszę :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones