PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=640371}

Shell

6,2 280
ocen
6,2 10 1 280
Shell
powrót do forum filmu Shell

Po obejrzeniu tego filmu jedyne co mi przychodzi do głowy to pytanie - po co? Dla mnie pewne zachowania są nie do zaakceptowania a inne niesmaczne. Taki właśnie niesmak pozotawiaja próba usprawiedliwanie, albo tłumaczenia niestosownego zachowania ojaca wobec córki i trochę na odwrót ,choć zawsze to ten dorosły jest winny. Tak było już w balladzie o Jacku i Rose, tak jest też tu, tyle że ballade mimo wszystko oglądało się dużo lepiej.
Oprócz tego że jest niesmacznie w filmie wieje nudą.
Jeżeli celem twórcy było pokazanie że w głowach bohaterów dzieje się wiele( nawet nie chce wiedzieć co) a poza nimi nic, to cel został osiągnięty. Tylko czy w takim razie warto poświęcać 1godz.30min. swojego prawdziwego życia na zobaczenie tego? Ja myśle że nie.

Pitti_2

Nie kojarzę żeby ojciec umyślnie zachowywał się niestosownie wobec córki. Możesz mi przypomnieć jakąś scenę?
Córka miała parę akcji, ale też bez przesady.

macius_4

W założeniu że całowanie się z języczkiem w relacji ojca z córką nie uważasz za niestosowne , to faktynie wszystko było jak być powinno.

Pitti_2

Piszesz o tej scenie przy końcu w łóżku? Bo innej nie kojarzę...
Jeśli tak, to nie można tego zaliczyć jako jakichś zboczonych zachowań ojca do córki, bo z tego co pamiętam, to ojciec nie kontaktował i myślał, że obok leży żona. Dopiero po chwili doszedł do siebie i przepraszał córkę.

W ogóle przez cały film widać, że to raczej Shell ma jakieś jazdy i ojciec wielokrotnie był skrępowany i nawet raz ostro zareagował, że nie powinna go tak bez przerwy dotykać.

macius_4

Jakoś dziwnie ojciec dostawał ataku wtedy ,gdy czuł zagrożenie ze strony innych facetów . Nie wiemy co myślał całując się z Shell bo nie widzimy jego myśli. Widzimy ojca całującego się z córką i to dla mnie jest niesmaczne jak też ,o czym już wcześniej pisałem ,próba usprawiedliwainia i tłumacazenia takiego zachowania. Równie dobrze mógł ją zgwałcić, bo ta się do niego tuliła a on widział w niej matkę.
A może coś brudnego łaziło mu po głowie ,tylko dopóki był świadomy dopóty nad tym panował.
Ja tak o tym myślę. Doceniam też Twoje arumenty, zwłaszcza że jak widzę, należysz do tych, którzy bez epitetów potrafią wyrazić odmienne zdanie.

Pitti_2

Nie no, pewnie. Też mnie zawsze te spinki na forach śmieszą.

Będę się jednak trzymał swojego zdania. W filmie według mnie widać wyraźnie, że to córka ma jakieś dziwaczne zachowania.
W tej scenie w łóżku wyraźnie widać, że ojciec majaczy po ataku i widzi przed sobą żonę, która od niego odeszła. Na początku jak leżą w łóżku to niby nie da się tego zauważyć. Ojciec mówi "musisz zostać" i "ciągle cię kocham" itp. Jednak w pewnym momencie mówi "Shell też cię potrzebuje" i tu już widać, że przez cały czar rozmawia ze swoją żoną. Potem zaczyna ją całować i w końcu wraca do rzeczywistości. Widać jak jest skołowany i przeprasza.
Zresztą po tym tekście "Shell też cię potrzebuje" zobacz na minę tej dziewczyny. Ona też właśnie myślała, że przez cały czas ojciec mówi do niej, a tu okazuje się, że jednak nie.

Zresztą wystarczy spojrzeć też na minę ojca, gdy Shell zaczyna go dotykać podczas kąpieli, albo gdy rzuca jej hasłem, że trzeba jej kupić psa. :)
Nie żebym usprawiedliwiał jakiekolwiek zachowania intymne między ojcem a córą, ale w filmie według mnie nic takiego ze strony ojca nie ma miejsca. Przynajmniej świadomie.

macius_4

Przyznam że scenę w łóżku dość powierzchownie obejrzałem ,bo tego co mówił ojciec ,a zwłaszcza tekstu,,Shell też cię potrzebuje" nie wychwyciłem. To w tym przypadku dużo zmienia.

ocenił(a) film na 5
Pitti_2

on na 100% myśli, że to matka-żona, bo powiedział "musisz tu zostać, SHELL Cię potrzebuje"

Pitti_2

Trochę jakby powiedzieć, że Lista Schindlera to promowanie nazizmu, bo w filmie są przedstawieni naziści. Przedstawianie pewnych zjawisk nie równa się ich promowaniu ani usprawiedliwianiu. W życiu też wiele rzeczy jest niesmacznych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones