PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9352}
7,9 18 505
ocen
7,9 10 1 18505
8,1 23
oceny krytyków
Sanatorium pod klepsydrą
powrót do forum filmu Sanatorium pod klepsydrą

Brawo!

ocenił(a) film na 8

Przy tym filmie wszystkie filmy reżyserów pokroju David'a Lynch'a się kryją! Tak pozytywnie zakręconego filmu jeszcze nie widziałem. Poprostu film jest bardzo dobry!!! Polecam!

Kuba_2

hmm... wg mnie filmy Lyncha są niesamowite i mają niepowtarzalny klimat i może nie powiedziałabym tak ostro, że od razu mogą się schować przy 'Sanatorium...', który jest oczywiście niesamowitym filmem, genialnie wyreżyserowanym i świetnie zagranym; zdjęcia, światło, muzyka - wszystko super. Porównywać ten film do produkcji Lyncha można, ale czy to ma sens? Moim zdaniem 'Sanatorium...' opowiada o życiu (i w sumie o śmierci też :]), natomiast filmy pokroju Lyncha są na pograniczu psychologiki a dramatu i thrilleru, natomiast tutaj mamy do czynienia z typowym psychologicznym filmem, no nie wiem ;/ jakiś miszmasz mi wyszedł z wypowiedzi i nawet nie chce mi sie jej korygować...

pozdrawiam :)

Donka

co tu pisac gdy trafia sie na oblednego fana filmów Hasa, a moze nawet jego samej postaci. poprostu w takim wypadku geniusz rezysera pokroju D. Lyncha staje sie cieniem dla jaskrawych wizji Hasa a moze samego Brunona.(?)

tomek_zoom

Geniusz? Jaki geniusz? Lynch kreci swoje filmy nie majac do konca napisanego scenariusza. Czeka na to co mu wyjdzie. Jak tu takiego porownywac z czlowiekiem majacym solidny rezyserski warsztat, w filmach ktorego wszystko jest przemyslane i nie ma rzeczy nie potrzebnych ani przypadkowych?

ocenił(a) film na 8
Bialym007

A co ma warsztat rezyserski do pracy nad scenariuszem. Jestem przekonany ze u Lyncha tez jest wszystko przemyslane tylko ze on jest skazany na krecenie scen chronologicznie (wlasnie z braku scenariusza to wynika). Ale nie mam pojecia jak to sie ma do warsztatu rezyserskiego... Wydaje mi sie ze podobnie pracowal Kubrick przy Odyseji Kosmicznej a jemu braku warsztatu nikt z pewnoscia nie odmowi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones