PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=818017}
6,9 103 446
ocen
6,9 10 1 103446
6,9 49
ocen krytyków
Sala samobójców. Hejter
powrót do forum filmu Sala samobójców. Hejter

hejt to przykrywka, pod nią komasa pokazuje jacy Polacy to faszystowski i zaściankowy naród. Dodatkowo nie przyjmujący biednych syryjczyków. No ale co zrobic zeby wywrzeć na widzu wrażenie. Ano pokazać spaloną twarz małego syryjskiego dziecka. Z drugiej strony psychicznie chory Polak, faszysta, strzelający do biednego geja ktorego gra etatowy już antypolak Pan Sthur. Film obleśny, zdecydowanie odradzam.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Peter_Quinzel

Za to po twoim komentarzu widać że bardzo dużo wyniosłeś z obejrzenia filmu Hejter.

ocenił(a) film na 10
MrWuYo

to co wyniosłem to moja indywidualna sprawa, ale bynajmniej nie jest to przyzwolenie na gadanie farmazonów.

Peter_Quinzel

jakich farazownów? Której części zdania nie zakumałes Peter?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 3
Peter_Quinzel

Czytam te Twoje komentarz, widzę ocenę dla tego szajsu i się zastanawiam: "Not sure if trolling, or just stupid".

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
michal_nowak51

komentarz w stylu głównego bohatera filmu, szanuje za konwencję xD

ocenił(a) film na 8
michal_nowak51

Niektórym polityka tak się rzuciła na mózg, że tylko psychiatryk pozostaje. Boję się, czy w kromce chleba też widzisz spisek i pokazywanie biednego uchodźcy, który tej kromki chleba nie ma. Człowieku, weź ty się przestań spinać, bo chyba za szczęśliwym człowiekiem nie jesteś, skoro chodzisz nabuzowano i pieniący się przez film. Tu może serio jakiś psychiatra pomoże i piszę to bez cienia ironii czy złośliwości.

ocenił(a) film na 7
Kira91

O to to. Juz nie mozna obejrzec filmu w tym kraju, zeby nie zostal on dopasowany do panujacej polityki.

ocenił(a) film na 3
Kira91

Przecież ten film to jedna wielka polityka, bo jak ma się tutaj nie rzucać w oczy? Film wyprodukował TVN, to zgadnij, którą opcję będzie pokazywał jaką tę złą.

ocenił(a) film na 7
Alex303

Mam ten sam wniosek. Film dobrze się ogląda ale pod tym względem to straszny parch.

ocenił(a) film na 1
Kira91

piszesz to ze zwykłej złośliwości. ten film to jedna wielka polityka ! tylko zaślepiony tvn-em lewak tego nie widzi (a raczej widzi, ale lewacka poprawność polityczna mu pasi)...

ocenił(a) film na 6
AchitofelGilonita

Tylko prawackie matolstwo nie widzi że to ich świat. Incelki zwalające winę za swoje nieudactwo na muzułmanów, LGBT itp.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Kira91

bez urazy, ale ten film wyjatkowo jest przesiakniety polityka, od samego poczatku az do konca widac narracje szyta grubymi nicmi tvn. takie troszke pranie mozgu i tyle ;)

Kira91

wiesz co znaczy "polityka"?

ocenił(a) film na 7
michal_nowak51

Nakręcasz się jak Ci ludzie w filmie xD

ocenił(a) film na 8
michal_nowak51

Film genialny, jeden z najlepszych filmów ostatnich lat w ogóle. 2 pkt odjąłem za kryptoreklamy i stronnicze przekazy polityczne

ocenił(a) film na 9
michal_nowak51

Haha, proszę pana Nie sprawdzam czy pan tak na poważnie. Uznaje to za żart. Pozdrawiam

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 4
michal_nowak51

Autor postu brawo, komentarz trafiony w 10 film to straszny antypolski gniot

ocenił(a) film na 6
ataman2016

I masz w awatarze mocno lewicowej Katalonii, ahaha

ocenił(a) film na 6
michal_nowak51

Film trochę naiwny ale myślenie prawakow pokazane dobrze.

ocenił(a) film na 4
michla26

Lewaków tez pokazane

ocenił(a) film na 7
michla26

z tym że film lewicowo tendencyjny aż boli. tvn canal+... pranie mózgu

ocenił(a) film na 6
michal_nowak51

Nie Polacu tylko część prawackiego, tępego bydła. Z resztą w filmie pokazany jest też stosunek elit i ludzi biedniejszych.

michal_nowak51

Bo jakiś 80% Polaków to faszyści i zaściankowi ludzie ot co

ocenił(a) film na 7
kosciej_99

mój znajomy ostatnio powiedział mi że w marszach niepodległości chodzą sami faszyści. Mówię mu że tam na 200 tyś ludzi są kobiety, dzieci i 95% ludzi to normalni obywatele - cieszą się niepodległością. Powiedział żebym mu to udowodnił... włączyłem dowolny filmik z marszu z telefonu komórkowego- pokazuję - o tutaj - kobieta, kobieta, dziecko, dzieci, starsza Pani, starszy pan, dziecko dziecko... na to on... że wybrałem specjalnie taki propagandowy film... no ale co zrobisz z człowiekiem któremu beret ryje TVN i wyborcza.

michal_nowak51

Jeśli spore grono odbiorców filmu obejrzało Hejtera z rzekomym rozumieniem, że jest to film o mechanizmach manipulacji we współczesnym świecie i jednocześnie nie rozumie manipulacji, jaką niesie za sobą kontekst, w jakim przedstawiono problem uchodźców, to chyba mamy do czynienia z solidnym kryzysem krytycznego myślenia w społeczeństwie przeładowanym mądrością internetową.
Jedną z metod manipulacji jest sprowadzanie emocji odbiorcy do płaskiego zero-jedynkowego odbioru rzeczywistości. Tutaj właśnie z taką mamy do czynienia.

ocenił(a) film na 9
Althea_40

Ej, ciekawi mnie ten komentarz, bo nie rozumiem zupełnie, co masz na myśli. Chodzi ci o to, że w tym filmie przedstawiono jakoś zero-jedynkowo problem uchodźców? Ale jak? Gdzie?

ocenił(a) film na 7
michal_nowak51

Niestety film produkowany przez TVN i Canal+ obecnie musi mieć podprogowy przekaz. Biedna, inteligentna lewica kontra faszyści, terroryści narodowcy.

vayha

Wystarczy spojrzeć na te ich tęczowe marsze, do których dołączają szuje typu czarzasty, biedroń, czy nieudacznik trzaskowski. Zachowują się jak bydło.

ocenił(a) film na 9
vayha

Dla mnie wszyscy bohaterowie w tym filmie byli jakoś negatywni. Zadufana w sobie, pogardzająca innymi klasa wyższa kontra gniewny, nieufny lud.

Nie uznałbym, że dobór tych opcji politycznych to przekaz podprogowy. Ten film pokazuje jakiś wycinek rzeczywistości - dobry jak każdy inny. Film nie jest o sporach między lewicą a prawicą, więc nie wiem, czemu mielibyśmy oczekiwać, że będzie przedstawiać zrównoważony, całościowy obraz polskiej sceny politycznej.

Myślę, że taki sam film można byłoby nakręcić z odwrotnymi rolami: że elity są lekko prawicowe, a manipulowany lud - skrajnie lewicowy. No i co, czy wtedy ten film byłby lepszy? Wydaje mi się, że wyszłoby na to samo.

ocenił(a) film na 6
michal_nowak51

Ale żeś chłopie odleciał wiadomo chociaż jakich masz idoli

michal_nowak51

Nie zrozumiałeś tego filmu kompletnie zamknięty w klatce swojego światopoglądu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones