PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=818017}
6,9 103 497
ocen
6,9 10 1 103497
6,9 50
ocen krytyków
Sala samobójców. Hejter
powrót do forum filmu Sala samobójców. Hejter

Powiem od razu- nie jestem fanką polskiego kina. Zbyt wiele pozycji mnie zawiodło w porównaniu do innych krajów. Na ten film poszłam przez zaproszenie nie wiedząc, co myśleć. Pierwszą część pokazała mi przyjaciółka i nadal sądzę, że był to niezły film. Tutaj? Sama nie wiem. Gra była w porządku. Popieram też wiadomości, które chciano przekazać. Hasło "biała Europa" i reszta moim zdaniem nie są przesadzone. Po prostu nie chcemy wewnętrznie przyznać, jak duży problem jest w Polsce. Hasło hejtera też całkiem zaintrygowało (dla ciekawskich: hejt i konstruktywna krytyka, to NIE JEST TO SAMO). No ale... zawsze jest ale. Powiązanie z pierwszą częścią antologiczne. Sama gra wpierw bardziej stanowiła tajemniczy serwer, gdzie chowali się ludzie czujący, że świat ich nie chce. Potem jakby o tym zapomnieli zamieniając to w jeden ze zwykłych rpgów. Główny bohater zdawał się mieć dwojaką naturą: raz psychopata, innym razem chłopak z wyrzutami sumienia. Na początku filmu zaznaczyli, że słowo może zabić. Zgadzam się. Jednak nie pokazano tego tak, jak się spodziewałam. To główny bohater niszczył i manipulował, nie odnosząc potem żadnych konsekwencji. Tym bardziej było to dziwne, gdy powtórzymy sobie informację, iż w pewnych momentach chłopak zdawał się rozumieć, że zachowuje się jak potwór. A koniec końców zadowolony z uniknięcia kary brnął dalej w kłamstwa.

W prostych słowach: to można było zrobić lepiej.

AestheticTanuki88

Widać było, że Kiełbasa zbyt dużo razy sięgał po nawiązania do pierwszego filmu z 2011 roku. Niestety niezbyt dobrze to wyszło.

AestheticTanuki88

Film miał tak na siłę pokazać coś czego nie ma,czyli świst, tych co są dobrem i słowem i oratorstwem walczą o Polskę,a Drodzy co mają hejterow i posuną się do wszystkiego. Próbując zbudować obraz grupy x i grupy y. Tak by łatwiej pokazać palcem, pomijając fakt, że są jeszcze po środku,że są Ci po prostu inni czy najważniejsze to nie jest jedną całość tylko po prostu też charakter internetu, firmy po prostu na tym żerują tak jak film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones