PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=818017}
6,9 103 446
ocen
6,9 10 1 103446
6,9 49
ocen krytyków
Sala samobójców. Hejter
powrót do forum filmu Sala samobójców. Hejter

Z aktualnych opisów 2 części nie wynika, by była ona mocno powiązana z jedynką. Nie lepiej było nazwać film po prostu "Hejter" i stworzyć go jako odrębną historię? Wprawdzie w obsadzie niby jest pani Kulesza (na moment publikacji komentarza nie podpisana na FW jako kto), ale jeśli np. miałaby się ona pojawić na kilkadziesiąt sekund, by wspomnieć o synu w niewiele wnoszącym do fabuły monologu, to byłby to żaden "dalszy ciąg". Ja rozumiem, że powiązanie pójdzie przede wszystkim po linii "technologicznej", akcja zapewne też rozgrywać się będzie w dużej mierze w tej samej części środowiska warszawskich snobów, ale by można było nazwać tę historię "dwójką", to przydałoby się głębsze fabularne nawiązanie do jedynki. Ktoś coś wyhaczył?

By_the_Bay

Wg. opisu to wraca ta gra, w którą grał Dominik

Fassassin

O, dzięki. Chodzi o to, że sala samobójców była w gruncie rzeczy grą (nie do końca wiadomo na jakich zasadach)? Wypadła mi z głowy jako gra, pamiętam salę samobójców - zamknięty krąg, do którego trudno się było dostać, ale bardziej jako miejsce wirtualnych spotkań grupki wtajemniczonych osób, które się zaczęły nakręcać na samobójstwa. I który pod koniec się w sumie rozpadł, tak to przynajmniej wyglądało, a jakoś nie widać było, że poza tymi kilkoma awatarami, była tam jakaś większa społeczność. Główny bohater pewnie kogoś w to z zemsty wciągnie (tę dziewczynę?).

By_the_Bay

Ja pamiętam jak w gimnazjum cisnęło się bekę z zakończenia z ćpaniem

ocenił(a) film na 9
By_the_Bay

Mam nadzieję, że pseudoSecondLife pojawi się w tej części. Uwielbiam filmy z motywem gier MMO, o ile skupiają się na relacjach zawartych między graczami.

użytkownik usunięty
By_the_Bay

Kiedy powstawał ten projekt, nie miał nic wspólnego z Salą Samobójców. O ile nic się nie zmieniło od tamtego czasu to po prostu chwyt marketingowy.

Powraca Agata Kulesza.

No ale NIE MOŻESZ pisać ''chwyt marketingowy'', bo w ten sposób stajesz się hejterem..a chyba nie chcesz nim być, prawda ? xD

ocenił(a) film na 8

w zasadzie oprócz gry to nie ma nic wspólnego z pierwszą częścia. Poza tym akcja jest bardziej wartka i mi się bardziej podobało

By_the_Bay

Agata Kulesza wraca.

ocenił(a) film na 9
By_the_Bay

W zwiastunie przedstawia się jako Santorska tak jak w pierwszej części więc jakieś powiązania powinny być.

Jestem_nieznosna

Dziękuję. Na moment pisania komentarza nie było podpisane, kogo miała grać, więc tym bardziej mnie to zastanawiało. Jeśli wraca jako Santorska, to faktycznie, robi się coraz bardziej ciekawie :)

ocenił(a) film na 7
By_the_Bay

Dodam małe pytanie. Czy trzeba dobrze znać "Salę...", żeby obejrzeć "Hejtera". Coś tam pamiętam, ale wracać do niego mi się nie chce.

ocenił(a) film na 7
piotrowy

Oczywiście poczekam na odpowiedź do premiery, chyba że ktoś już widział.

piotrowy

Myślę, że da się oglądać bez dobrej znajomości jedynki, to ma być nowa historia. Jeżeli w dodatku z tamtej obsady jest tylko matka, to motywację jej wszelkich zachowań można w miarę sprawnie przedstawić.

ocenił(a) film na 8
piotrowy

Można bez problemu obejrzeć bez znajomości jedynki. Widziałem dzisiaj na prasówce - dobre kino.

ocenił(a) film na 7
zombie_sidekick

Dzięki.

zombie_sidekick

Ale dla osób które obejrzały i pamiętają, są ciekawe smaczki w dwójce

skeen

Filmem jestem średnio zainteresowana, ale ciekawi mnie jaka jest rola matki Dominika w nowej części i do czego się sprowadza?

ocenił(a) film na 7
Ivelise

Bez spoilerowo to wszystko co robi to widać w trailerze. Czyli prowadzenie firmy, do której trafia główny bohater, trochę nakręcenie go. Spoilerowo to są troszkę smaczki i wspomnienie Dominika, ale to wszystko. No nie za wiele, ale Pani Agata dość spoko gra.

By_the_Bay

Tak jest łącznik

By_the_Bay

Kulesza w tym filmie gra tak naprawdę córkę samej siebie z 2011 roku.

znerwicowany

O, a to dobre ;) Ale jej obecność i tragedia sprzed lat ma jakieś uzasadnienie fabularne, czy bez tej postaci historia też by się podziała? Jakoś mnie zainteresowało to połączenie z "jedynką" i czy faktycznie ma sens, czy jest bardziej chwytem marketingowym.

By_the_Bay

ma uzasadnienie, Kulesza rozstała się z mężem i wywalili ją z poprzedniej pracy i pracuje jako szefowa "hejterów"

nickusiak

Dziękuję za odpowiedź. Czas w końcu sprawdzić samej ;)

By_the_Bay

pewnie już widziałaś ale może komós sie o przyda,z pop bohaterów pojawia się w 1 scenie nauczyciel dominika z liceum- konkretnie na uczelni głównego bohatera z hejera

nitishia

Jeszcze nie widziałam, dzięki, zwrócę uwagę przy okazji.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
znerwicowany

Tak , z poprzedniej...ale mówimy o obecnym filmie. Wiec tu jednak miała robotę prawda ;)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
By_the_Bay

z zalozenia mial to byc "Hejter", tylko, ale w momencie dodania gry do filmu Komasa zdecydowal, ze bedzie to cos w rodzaju filmu z uniwersum "Sali Samobojcow"

alicesykes

Dzięki. Ciekawy pomysł z tym jakby uniwersum.

By_the_Bay

noo moim zdaniem nieistotne jest doszukiwanie się łączności w bohaterach tylko należy patrzeć na to raczej jako Salę samobójców która jest krytyką wpływu technologii na społeczeństwo w różnych czasach

klara_luszczyk

Coś jak "Black Mirror" (zachowując proporcje, oczywiście)?

By_the_Bay

Kulesza - czyli matka Gierszała będzie szefową obecnego tutaj Musiałowskiego , będzie również epizod samego Gireszała

nickusiak

zdjécie Gierszaly raczej nie mozna nazwac epizodem XD

idiotka_3

Był? Był

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones