PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=818017}
6,9 103 446
ocen
6,9 10 1 103446
6,9 49
ocen krytyków
Sala samobójców. Hejter
powrót do forum filmu Sala samobójców. Hejter

Zabawne trochę dla mnie jest oburzenie osób prawicowych, które poczuły się "zaatakowane". Film pokazuje stan rzeczy jaki miał rzeczywiście miejsce w najbardziej napiętych momentach kryzysu syryjskiego. Ludzie wtedy się podzielili na tych, którzy widzieli jedynie zagrożenie i zwracali uwagę na brutalne ekscesy wywołane przez imigrantów, uzwierzęcali ich oraz się ich bali i tych którzy by tylko wyciągali do wszystkich otwarte ramiona nie myśląc nawet o jakichkolwiek możliwych negatywnych tego konsrkwencjach.

Dlatego jak widzę ludzi którzy myślą że ten film wywyższa jednych nad drugich, to nie chce nikomu obniżać, ale to jest dla mnie komiczne. Pamiętajcie, w tym filmie są tylko źli, niektórzy są jedynie "szlachetni".

ocenił(a) film na 7
MateuszBylewski

Abstrahując, że tak jak piszesz- film zestawia dwie, skrajne koncepcje, nie idealizuje żadnej z nich tylko im się przygląda, to ludzie pomijają, że Hejter jest komentarzem bardziej na temat społeczeństwa, naszej podatności na manipulacje, niż krytyką konkretnej frakcji politycznej.

nowhore94

Był już taki film, Widzirej.

MateuszBylewski

ja to raczej widze jako betenowanie stereotypow.

lewak? pewnie pedal / prawak? pewnie naziol z pistoletem.
no ludzie, opamietajcie sie... wlasnie tego typu syfiaste produkcje stwarzaja bariery tam gdzie ich nie ma.

ocenił(a) film na 7
krzynu

Niestety ale ludzie mają skłonności do polaryzacji, dzielenia na białe i czarne. Niezliczoną ilość razy w niezliczonych tematach spotykałem ludzi którzy nie uznawali rzeczy, a cały kierunek za coś dobrego, jeśli wiesz co mam na myśli. Osobiście najbardziej uznaje wyszukiwanie złotego środka, oraz obiektywną ocenę tematu.

MateuszBylewski

no wiadomo... po co myslec?
przeciez lepiej stworzyc sobie uproszczony szablon i na jego zasadach dzielic ludzi tylko na kilka grup (lub tez czasem o zgrozo dwie grupy...).

film ogolnie nie jest zly (troche przewidywalny); normalnie bym mu dal 7/10, ale w zwiazku z faktem, ze tvn traktuje mnie jak debila obowiazkowo jedna gwiazka w dol.
jesli mam byc szczery to juz bardziej mi sie podobal "jak zostalem gengsterem", czemu? tam mi nikt nie wciska zadnej propagadny, od poczatku do konca czysta rozrywka! :D

ocenił(a) film na 9
MateuszBylewski

Komentarze na Filmwebie, pokazują tylko, że Komasa wcale nie odjechał daleko. Radykalizacja niektórych osób wzbija się na nowe wyżyny każdego dnia.

MateuszBylewski

To nie polaryzacja tylko filmweb zatrudnia ludzi do tego żeby coś sie działo na ich stronie. Wiec sie dzieje z tego żyją .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones