PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=818017}
6,9 103 490
ocen
6,9 10 1 103490
6,9 49
ocen krytyków
Sala samobójców. Hejter
powrót do forum filmu Sala samobójców. Hejter

Film tak do połowy miał duży potencjał...potem wszystko"siadło".
Spryt i początkowo zagadkowa postać głównego bohatera wydawało się, że będzie bardziej ciekawie poprowadzona.
Po niepotrzebnym i mało wiarygodnym epizodzie z gejowską knajpą...było już tylko gorzej.
Za to główna rola zagrana świetnie.
Pierwszy raz widziałem tego aktora i wypadł bardzo dobrze.
Zgadzam się też z tezą, że wszystko było za bardzo biało-czarne, spłycone.
Sam znam gejów, którzy sypiają razem a jeden z nich wyznaje wartości narodowe i wcale nie jest to wszystko takie proste...
Według mnie to właśnie zleceniodawca powinien być gejem, a nie kandydat...co w powiązaniu z "znajdź na niego" akurat samo się narzucało, że właśnie to okaże się tym czymś...co tylko wskazywało na słabość scenariusza.

cyngiel_

Tak z ciekawości - co znaczy że wyznaje wartości narodowe? Czym są obecnie te wartości? Bo jeśli czynnie uczestniczy w np. różnych patriotycznych uroczystościach to super. Ale nie wciśniesz mi że idzie na nie jak człowiek, za rękę ze swoim partnerem. Takie bajki to nie w Polsce.

whitestripes_333

Oczywiście, że nie. Napisałem, że to wszystko nie jest takie proste. Jest człowiekiem prawicy i oczywiście, że nie spotykają się oficjalnie. Chciałem tylko zaznaczyć, że szufladkowanie ludzi, tak jak w filmie jest obłudą. Orientacja seksualna wcale nie determinuje, jakie wyznają ludzie wartości. Jechanie po stereotypach obecnie jest bez sensu. Osoby homoseksualne są wszędzie. Pokazywanie, że geje to "zniewieściali, ładni faceci" jest śmieszne. To nie jest tak, jak to się w mediach pokazuje.Szkoda, że brak na prawdę rzetelnych obrazów a epatuje się tylko śmiesznym blichtrem

cyngiel_

Orientacja seksualna nie determinuje, oczywiście, ale jestem pewna że bardzo wpływa. Jeśli masz kolegę który jest gejem, wyznaje wartości prawicowe i nie może oficjalnie wyjść ze swoim partnerem to...myślę że ma bardzo duży problem. Jeśli wartości które wyznaje są ponad tym, kim jest w taki sposób że powiedzmy to głośno - musi się ukrywać - to jaki to ma sens? A w filmie owszem, cały temat spłycili do minimum. Mi jednak najbardziej dało po oczach to że taki polityk o którym wiadomo było że jest homo tak po prostu daje się wyrwać na drinka młodemu gościowi i totalnie na lajcie pójść z nim do gejowskiego klubu. No bajka nie z tej ziemi.

whitestripes_333

"Jeśli wartości które wyznaje są ponad tym, kim jest w taki sposób że powiedzmy to głośno - musi się ukrywać - to jaki to ma sens?" Sęk w tym, że "musi się ukrywać", nie jest wcale dla wszystkich gejów jednoznaczne. Są tacy, którzy wcale nie mają ochoty i parcia na to, aby wszędzie o tym rozgłaszać w przeciwieństwie do tej "głośnej" części społeczności, która robi to niestety w bezsensowny sposób, dając tylko pożywkę do tego, aby jeszcze bardziej stać się dyskryminowaną. Jak każdy, tak i gej może wyznawać wszelkie wartości i wcale nie muszą one kolidować z jego orientacją. Tak jest, o czym wielu ludzi nawet nie wie - z iloma osobami o takiej orientacji ma do czynienia i przez myśl by im nie przeszło, że akurat jest to gej. W samym filmie nie było tak jasno sprecyzowane, że polityk jest gejem, naćpał go i w tym stanie sprowokował do takiego zachowania, aby móc przez to go skompromitować jednak uważam, że właśnie ten epizod filmu był okropnie przewidywalny i nie potrzebny.

cyngiel_

Jeśli chodzenie z drugą osobą (którą kochasz) za rękę (bez znaczenia jest jej płeć) jest dla ciebie "rozgłaszaniem" i "parciem" to ta rozmowa nie ma sensu. Jeśli uważasz że to jest ok że ktoś nie może złapać tej osoby za rękę na ulicy, publicznie bo wartości polityczno-społeczne mu na to nie pozwalają - to gratuluję toku myślenia.

whitestripes_333

Właśnie tak jest, nie wszystkim gejom zależy na tym, aby móc trzymać się za ręce na ulicy...a jedynie na tym, żeby nie być dyskryminowanym ze względu na swoją orientację. Chodzi o to, żeby za to, że jesteś gejem "z marszu" nie dostawać po ryju. To jest chyba jedyna kategoria za jaką w naszym, ale oczywiście nie tylko kraju - możesz zaliczyć w ryj, bo tak. Paradowanie za rączkę...wcale nie jest wielu gejom do szczęścia potrzebne.
Chodzi o to, żeby ta orientacja nie wywoływała tak skrajnych zachowań, aby była tolerowana i tyle. Jednak to co teraz się dzieje (w przestrzeni publicznej, niepotrzebnie wykorzystywana sprawa orientacji w całkiem innych celach) niestety tylko pogorszy sytuację tego środowiska. Już to się dzieje i oliwy do ognia jeszcze dolewają młodzi aktywiści, którzy akurat robią złą robotę, ponieważ są wychowani w zupełnie innych warunkach i wydaje im się, że mogą wszystko robić co chcą. Robią to w zupełnie niemądry sposób i wielu gejów ma takie samo zdanie. Niestety, obecna władza robi wszystko, aby swój elektorat zadowalać również w tym temacie i oczywiście jak może wszędzie o tym trąbi. Nic z tego dla środowiska gejowskiego dobrego w naszym kraju nie będzie i względny spokój zamieni się jedynie w coraz to większe ujadanie na tę społeczność.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones