PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=3625}

Rzeka życia

A River Runs Through It
7,1 13 541
ocen
7,1 10 1 13541
7,0 5
ocen krytyków
Rzeka życia
powrót do forum filmu Rzeka życia

Słabo

ocenił(a) film na 3

Film naprawdę słaby. Od samego początku myslałem że z czasem sie rozkręci i zrobi się ciekawie ale się rozczarowałem. Minuty mijały a film cały czas był monotonny i niezbyt ciekawy. Ogólnie rzecz biorąc historia tej rodziny była nudna a cały film nie miał w sobie naprawdę nic pociągającego.

ocenił(a) film na 8
muran_maciek

właściwie tylko jedno mogę tu napisać - żal mi Ciebie, że nic z tego filmu do ćiebie nie przemówiło. Tam w każdej minucie się działo, ale trzeba umieć to poczuć, a nie biernie czekać aż coś się zadzieje.

ocenił(a) film na 6
muran_maciek

Ogólnie myślałem, że będzie lepiej.. W trakcie filmu również miałem nadzieję, że się rozkręci, ale tu rozczarowanie.. cała historia mało ciekawa..
Wzniosłość końcówki, świetne zdjęcia i muzyka w filmie to jego plusy ..

ocenił(a) film na 7
muran_maciek

Heh. I ja sądziłam, że się rozkręci... Ale nie rozkręcił się, a cała ta historia i tak urzekła mnie swoim pięknem.

ocenił(a) film na 8
mrs_robinson

film słaby? to idz do cyrku tam będziesz miec atrakcje

ocenił(a) film na 10
MatiNalbor

Krytyka godna jej autora (to do ciebie).

ocenił(a) film na 10
muran_maciek

To źle go odebrałeś. Historia tej rodziny była mało znacząca, jedynie posłużyła jako narzędzie do pokazania współczesnemu śmiertelnikowi to co w życiu jest ważne, a o czym cywilizacja każe nam często zapomnieć, dla własnej wygody.
Jesteśmy ludźmi, obserwujemy, wyciągamy wnioski, snujemy domysły. Tylko tak rzadko robimy to w innym celu niż rzucanie oskarżeń, poniżanie, krytykowanie czy wyśmiewanie innych. Jakbyśmy nie potrafili zrozumieć, że ludzie których uczynkami często gardzimy potrzebują naszej POMOCY, a nie krytyki. Przyczyną tragedii Paula pokazanej w filmie jest nie tylko jego nałóg, czy filozofia życia w stylu "carpe diem", ale też bierność jego bliskich, a raczej niedostatek podejmowanych działań. Film wręcz łopatologicznie wałkuje to wiele razy, to oraz parę innych rzeczy.

Można by się rozpisywać, ale jako odpowiedź na twój post wydaje mi się, że zostało wypowiedziane wystarczająco dużo.

ocenił(a) film na 9
arrowman

Bardzo dobrze ujęte sedno sprawy. Szacun dla Ciebie za tę wypowiedź. Zgadzam się z nią w 100%. Pozdrawiam!

arrowman

Na tej zasadzie można by w każdym filmie znaleźć coś mądrego i wyniosłego, film nudny, aż dziw, że Pitt tam zagrał, wg mnie obsada ogólnie też kiepska, jedynie Tom Skerrit dawał radę.

ocenił(a) film na 8
arrowman

"Przyczyną tragedii Paula pokazanej w filmie jest nie tylko jego nałóg, czy filozofia życia w stylu "carpe diem", ale też bierność jego bliskich, a raczej niedostatek podejmowanych działań. Film wręcz łopatologicznie wałkuje to wiele razy, to oraz parę innych rzeczy."

Ale tam jest dialog cytat: "Dlaczego ci którzy najbardziej potrzebują pomocy nie chcą jej/odrzucają?"
Według mnie w tym tkwi problem Brada na pierwszym miejscu, potem rzeczywiście można by argumentować że ojciec zimny, a matka nieporadna, ale jak już dorośli to mało akcentu pada na rodziców i bracia raczej pretensji nie mają, z resztą takie były czasy. W dodatku Paula odróżniała od rodziny nie tylko ta porywczość, ale też jakby naturalność i integracja z życiem. Ojciec uciekał od życia (czasownik) do Boga, a brat do książek natomiast Paul po prostu żył i nie myślał o konsekwencjach czy rozkładał na czynniki rzeczy tylko walił pięściami albo dał sie porywać hazardowi i alko

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones