PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=384333}
6,6 10 587
ocen
6,6 10 1 10587
Rozważni i romantyczni Klub miłośników Jane Austen
powrót do forum filmu Rozważni i romantyczni - Klub miłośników Jane Austen

więc czytałam też pierwowzór książkowy.Książka była naprawde niezła(polecam) a film jak to z adaptacjami bywa.wątek prudi jest dużo bardziej rozwinięty a emilly blunt zdecydowanie jest najlepsza, ukradła film pozostałym aktorom. scena na przyjęciu gdy się upija jest genialna ale to zasługa talenty aktorki. chociaż zakończenie wątku dosyć naiwne nie sądzicie.

użytkownik usunięty
Ewelinu

A jaki jest jej wątek w książce? Streścisz mi?
Ciekawi mnie to.

No cóż w skrócie wszystko to co jest w filmie czytając książke możesz s ię tylko domyślać.W fragmentach które jej dotyczą prudi wspomina o swoim dzieciństwie z matką która tak jak mówiła w filmie wszystko jej wmawiała, o tym jak poznała męża(podszedł do niej w barze i poprosił ją do tańca). co do tego ucznia to pojawia się 2 razy prudi obserwuje go gdy całuje się z inną dziewczyną oraz rozmawiają oglądając próbę przedstawienia. nic nie jest wprost napisane ale wyczuwa się napięcie.w trakcie jej matka umiera.przez całą książke prudi wydaje się troche przybita jej mąż wydaje się ideałem jest opiekuńczy (jest zupełnie inny niż w filmie) a ona nadal żyje przeszłością zwłaszcza szkołą średnią.
trudno opowiedzieć jej wątek bo książka jest pisana nietypowo.najlepiej będzie jeśli przeczytasz książke warto.

użytkownik usunięty
Ewelinu

Wielkie dzięki za to! Postaram się przeczytać. Pozdrawiam serdecznie.

ocenił(a) film na 7
Ewelinu

Czy książka ma taki sam tytuł jak film? Kto ją napisał?

ocenił(a) film na 7
BohamC

Klub Miłośników Jane Austin - Karen Joy Fowler, też polecam:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones