PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=384333}
6,6 10 586
ocen
6,6 10 1 10586
Rozważni i romantyczni Klub miłośników Jane Austen
powrót do forum filmu Rozważni i romantyczni - Klub miłośników Jane Austen

Uwielbiam Jane Austen, więc film obejrzałam z wielką ochotą i był niesamowity :) Nie tylko dla fanów powieści świetnej pisarki, jest to także pozycja dla miłośników komedii romantycznych ze szczyptą dramatu obyczajowego, o problemach ludzi na różnych etapach życia. Film jest nakręcony na podstawie powieści Karen Fowler "Klub miłośników Jane Austen". Czytałam ją bardzo dawno temu i pamiętam, że była świetna. Polecam wszystkim obie pozycje, nie będziecie się nudzić :)

ocenił(a) film na 8
sharise

Zgodzę się z tym, że "Rozważni i romantyczni" to film nie tylko dla fanów Jane Austen, choć znajomość tej literatury sprawia, że widz odnajduje różne smaczki wynikające z nawiązań do książek. Mi trochę przeszkadzało to, że nie znam kontekstu. Do tej pory przeczytałam tylko dwie z sześciu powieści: "Dumę i uprzedzenie" i "Rozważną i romantyczną", przez co dużo szczegółów mi na pewno umknęło. Jak nadrobię zaległości, obejrzę film jeszcze raz, bo lubię wiedzieć (a nie domyślać się) o czym się rozmawia. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones