PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=384333}
6,6 10 587
ocen
6,6 10 1 10587
Rozważni i romantyczni Klub miłośników Jane Austen
powrót do forum filmu Rozważni i romantyczni - Klub miłośników Jane Austen

Dobrze dobrana muzyka, inteligentny i złośliwy humor... (jak u Jane?)
Same napisy wprowadzają w miejsce, które każdemu się kojarzy ze wszystkim, ale nie ze światem z kart powieści Austen (mi np intro z telefonami komórkowymi wydaje się minimalnie podobne co to w "Paranoia agent")
Są tu jednak pewne kłopoty - dobrze jest znać się trochę na literaturze pani Austen (czyli obejrzeć ekranziacje ;-), by połapać się, o co chodzi w złośliwościach, które sobie prawią bohaterowie - gdy igrają z książką dobrze wiedzieć, jak to igrają ze swym życiem
ja miałem kłopoty, bo "Opactwo Northanger" i "Perswazje" należą do mniej popularnych ekranizazji w serii BBC Jane Austen, wydanej w Polsce na krążkach (no TYCh to nie dodali nigdy do żadnej gazety raczej.... jeszcze). Jak na złość, to właśnie te książki 'pojawiły się' na końcu i część pośpiesznych dialogów umknęła. Choć i tak każdy mniej więcej musi wiedzieć coś o fabułach poczytnej szóstki...
Ten film jest dla panów trochę jakby odpowiedzią na to, 'czego pragna kobiety', choć odpowiedź ta ma pewne pułapki....
ech, dobrze jest wygrywać na FILMWEBIE wejściówki do kina... inaczej bym nie wiedział nic o tym filmie, ani o pokazie przedpremierowym... a taka strata by była....
polecam, nawet nogami sie podpisuję

ocenił(a) film na 8
Ogami_Itto

Nie tylko BBC adaptowało te powieści ;) I może łatwiej (i mądrzej ;)) byłoby przeczytać te powieści?

trifle

cudownie, że nie tylko BBC, ale kłopot w tym, że w Polsce już innych 'wersji filmowych' się nie uświadczy
skoro ktoś tu taki mądry (bo czytał powieści), to może by oszczędził okrucieństwa dla tych, co nie mają czasu na studiach na czytanie wielu książek (gdy sięgnę przez cały rok po kilka skandynawskich, japońskich i chińskich, to już nie mam czasu na klasykę, bardzo mi przykro)?
ale i tak rozumiem mniej-więcej co się w filmie działo w związku z literaturą (bo przecież w czasie projekcji dostawało się niechcący streszczenie/przypomnienie tych książek), i nie mam zamiaru brać się za literaturę pani Austen inaczej niż w oryginale ;-) (gdy czas mi się wydłuży)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones