PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10017590}
6,2 1 087
ocen
6,2 10 1 1087
6,9 24
oceny krytyków
Roving Woman
powrót do forum filmu Roving Woman

I myślę, że to przede wszystkim zasługa Leny Góry. Film drogi, jakich wiele, ale było w nim coś tak autentycznego, ulotnie prawdziwego, że seans mnie zachwycił. Przepiękne ostatnie spotkanie. I na szczęście nie było ckliwego zakończenia. Bardzo, bardzo klimatyczny film.

ocenił(a) film na 8
Agatonik

Dlaczego na szczęście? Co jest złego w ckliwych zakończeniach?

ocenił(a) film na 8
Zloty_Deszcz

Nic nie ma złego, ale w tym filmie by nie pasował.

ocenił(a) film na 6
Zloty_Deszcz

"Ckliwy" nie oznacza pochwały. Chyba że ktoś lubi "przesadnie sentymentalne" zakończenia, ale wtedy raczej nie użyje tego słowa. https://sjp.pwn.pl/sjp/ckliwy;2449525.html

ocenił(a) film na 8
Lukasz_Gugulski

Ja używam tego słowa, bo lubię ckliwe momenty w kinie czy literaturze.

ocenił(a) film na 6
Zloty_Deszcz

Lubisz je i zarazem uważasz za przesadne? Ok.

ocenił(a) film na 8
Lukasz_Gugulski

Zależy co kto rozumie za "przesadne". To, że definicja tak określa to słowo, nie musi oznaczać, że wszyscy tak muszą je w ten sposób rozumieć. W teatrze gra aktorów jest przesadnie ekspresyjna, ale ją kupujesz i nie nazwiesz ckliwą, więc dlaczego mnie w filmie miałoby to przeszkadzać?

ocenił(a) film na 6
Zloty_Deszcz

Nie wiem jak Ty rozumiesz słowo "przesadnie" w określeniu "przesadnie sentymentalne", ale słownikowa definicja słowa "przesadnie" brzmi: "to czym mowa, ma daną cechę w tak dużym stopniu, że nadawca uważa, że to za dużo i że dlatego to nie jest dobre" (https://wsjp.pl/haslo/podglad/82839/przesadnie).

ocenił(a) film na 8
Lukasz_Gugulski

Naprawdę taka definicja znajduje się w jakimś polskim słowniku? Bo mnie wygląda to na tekst przetłumaczony przez jakiś kiepski translator. Nie patrz na to, co podają Ci jakieś definicje, tylko sam definiuj to co widzisz w taki sposób, w jaki to odbierasz.

ocenił(a) film na 6
Zloty_Deszcz

Ten "jakiś" polski słownik to Wielki Słownik Języka Polskiego Polskiej Akademii Nauk. Jeśli wymyślisz jakieś nowe słowo, to tak, wtedy możesz sobie je definiować; a tak się składa, że to chyba jednak nie Ty wymyśliłeś słowa "ckliwy" czy "przesadnie".

ocenił(a) film na 6
Lukasz_Gugulski

*Może wydaje Ci się, że to translator, bo zjadło mi, teraz dopiero to zauważyłem, przecinek i literę. Początek brzmi więc: "to, o czym mowa, ma daną cechę" itd. Zawsze jednak można otworzyć link.

ocenił(a) film na 8
Lukasz_Gugulski

Ta definicja wciąż nie ma sensu. Kim ma niby być ten nadawca?

ocenił(a) film na 6
Zloty_Deszcz

Nadawca komunikatu, czyli ten, kto mówi. Wszystko jest tu sensowne.
Może ta definicja bardziej ci odpowie: https://sjp.pwn.pl/doroszewski/przesadnie;5484 895.html 
"Zbytnio, nadmiernie, ponad miarę" to nie pozytywy.

ocenił(a) film na 8
Lukasz_Gugulski

Ten, kto mówi, powiadasz. Czyli innymi słowy ten, kto tworzy, tak? Czyli autor tworzący swoje dzieło z góry stwierdza, że jest ono ckliwe? Czy raczej odbiorcy może się ono takie wydawać? Jeszcze raz powtarzam, to, czy coś uznamy za przesadne, jest kwestią subiektywną. A nawet jeśli je za takowe uznamy, nie musi to oznaczać, że nie jest pozytywne. Palenie papierosów jest niezdrowe, a palenie w dużych ilościach szkodzi jeszcze bardziej, ale palenie dwóch paczek papierosów dziennie przez nałogowego palacza nie będzie dla niego niczym niepozytywnym, bo on to po prostu lubi. Rozumiesz?

ocenił(a) film na 6
Zloty_Deszcz

"Ckliwe" = "przesadnie sentymentalne"= "za dużo", "nie jest to dobre", "zbytnio, ponad miarę". Jeśli więc oceniasz dzieło jako "ckliwe" (nadajesz taki komunikat językowy), to stwierdzasz tym samym, że jest ponad miarę sentymentalne.

ocenił(a) film na 8
Lukasz_Gugulski

Ale jeśli nadaję komunikat, że lubię ckliwe filmy, to znaczy, że coś jest ze mną nie tak, czy po prostu, że lubię przesadę?

ocenił(a) film na 6
Zloty_Deszcz

Nie, Ty pytasz "Co jest złego w ckliwych zakończeniach?" Możesz lubić ckliwe zakończenia, ale jeśli używasz tego słowa, to powinienieś wiedzieć, że ma raczej pejoratywne znaczenie. Chyba że dla Ciebie powiedzenie o czymś, że jest "przesadnie sentymentalne", to pochwała.

Agatonik

Gdzie można obejżeć ? Poza festiwalem oczywiście. Uwielbiam kino drogi

ocenił(a) film na 8
Robson293

Na ten moment niestety nigdzie

Robson293

Film wchodzi do kin w Kwietniu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones