PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=97853}
6,2 1 284
oceny
6,2 10 1 1284
Rollerball
powrót do forum filmu Rollerball

Wizja cale nie futurystyczna - korporacjonizm już niemal rządzi wmawiając nam środki i cele, które mają nas uszczęśliwić: hybryda patchworkowa, homoseksualizm jako wyższa forma (od)bytu, ocierająca się o błąd statystyczny demokracja, świat wartości mierzalnych (nakład, cena, kolejność) i tak dalej. Tu mamy zaś tak: w tym telewizyjno-igrzyskowym świecie znajduje się sportowiec (wrotkarz, rzucacz oraz MMA-ista), który jest tak sławny, że wzbudza zazdrość i niechęć szefów korporacji. No i to byłoby na tyle plus fakt, że gościu nieco zadziera z korpo. Mało tu treści, monotonna realizacja, banalne konstatacje. Po Jewisonie spodziewałem się więcej niż opowieści o mało rozgarniętym mięśniaku z kilkoma ludzkimi odruchami.

ocenił(a) film na 7
Krzypur

troche splyciles fabule na minus. Tam bylo cos wiecej tylko trzeba bylo chciec to zobaczyc. Miejsacmi film sie ciagnie i z tym sie nie da polemizowac ale jest tam wiecej merytoryki niz we wszystkich "igrzyskach smierdzi" razem wzietych. Pamietajmy o roku produkcji. Star Warsy wyszly 2 lata pozniej. No i nie ma za wiele dobrych filmow o sportach przyszlosci wiec ten zajmuje wysokie miejsce. Nie ogladalem jeszcze prekursora Runing Mana z Arnim ale mam go na liscie.

ocenił(a) film na 5
gnat8010

Może i spłyciłem, ale jaka tam jest merytoryka?

ocenił(a) film na 7
Krzypur

np ocenzurowany internet - w filmie gadajacy komputer encyklopedia ktora ma odpowiedzi na wszystko. Ksiazki streszczane w komputerowej wersji itd.

Troche informacji tam bylo ktore dzis staja sie faktem po 40 latach

ocenił(a) film na 5
gnat8010

No tak, ale już Verne... Niekiedy mi się wydaje, że władcy świata testują podatność ludzi na zamordyzm za pomocą filmów fabularnych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones