PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=441997}

Rock'N'Rolla

RocknRolla
7,3 66 575
ocen
7,3 10 1 66575
6,9 21
ocen krytyków
Rock'N'Rolla
powrót do forum filmu Rock'N'Rolla

Ach ta RocknRolla

ocenił(a) film na 7

<SPOILER - mini :)> Dużo podobieństwa z "Przekrętem" Tu Lenny Cole i Cegłówa, z jednej strony teksty na temat raków, z drugiej wywód Cegłówy na temat świnek :). Widzimy trójkę brytoli mających więcej szczęścia niż rozumu, podobnie w Przekręcie...2 nieogarniętych typków co to próbowali obrobić bukmacherów + Tyrone, demon szybkości. W jednym i w drógim filmie akcja i fabuła filmu ściśle związana jest z jakimś przedmiotem, w RocknRolli jest to obraz, zaś w Przekręcie diament. Obraz jak i diament podobnie przechodzą z rączek do rączek, w pełnym zamieszaniu i zabawnej komedii omyłek. Mamy Ruskich rówie trudnych do zaje... co sam Borys Klinga, mamy świetną muzykę, podobną czołówkę filmu. Czego mi zabrakło? Chociaż film wizualnie prezentuje się dobrze i jest tam kilka śmiesznych sytuacji to gorzej już jeśli chodzi o humor pisany, tudzież mówiony. Nie ma zbyt wielu tekstów, które potrafiłyby mnie rozbawić tak jak w Przekręcie. Obsada również była "mocniejsza" we wcześniejszym filmie Ritchiego. Ode mnie 7/10, wciąż dobre kino, ale czegoś mi brakowało. Pzdr
P.s. Jeden spokojny, drugi bardziej narwany...mimo tego wciąż porównuję Archiego do Kulozębego Toniego, no i scena w samochodzie, kiedy Ruscy pokazywali sobie blizny przypomniała mi z Przekrętu motyw jak goryl Amerykańca wyciąga w aucie "kosę", kiedy jadą do Borysa. :)

ocenił(a) film na 7
Demagorgon

Film był dobry, ale do "Przekrętu" nie śmie porównywać. Pierwsze co mi się od razu narzuca to to, że w filmie nic mnie nie zaskoczyło, zero zwrotów akcji może poza tym jak dekonspirują Lenny'ego, druga sprawa to to, że kilka scen z filmu można było spokojnie wyciąć bo miały one znikomy wpływ na przebieg filmu jak np. postać radnego. Masa nazwisk, zdarzeń i dialogów powoduje zagmatwanie u widza, ale to charakterystyczne u Ritchiego(nie czepiajcie się o to ze nie zrozumiałem bo oglądałem dużo bardziej wymagające filmy jak np. "Memento" i nie denerwowała mnie masa sytuacji i faktów do zapamiętania). Zabawny fragment z dwoma Rosjanami i.. to by było na tyle jeśli chodzi o humorystyczną część filmu oczywiście poza dialogami, chociaż dla porównania polecam "In Bruges" bo tam można mówić o naprawdę zabawnych dialogach. Podsumowując oceniam także na 7/10 ale czuje gigantyczny niedosyt.

ocenił(a) film na 8
brozer

To był stary dobry styl Guya. Film ogląda się z prawdziwą przyjemnością, bo od dawna czekam na dobrą gangsterską komedię. Niestety, muszę zgodzić się z wami...to już było. Zaczęło się od "Lock Stock..." potem "Snatch" teraz "Rock'n'rola". Nie będę wymieniał podobieństw bo wy to zrobiliście, jednak ja daję 8, dlatego, że stęskniłem się za tego typu kinem, lecz jeśli Ritchie nie wymyśli czegoś nowego to kolejny jego film już nie będzie taki zabawny. Wszystko kiedyś się przejada.

Nie zawiodłem się, dostałem to czego chciałem i z nadzieją spoglądam w przyszłość czekając na "Sherlocka Holmesa" z Robertem Downey Jr. w roli głównej. Mam po prostu nadzieję, że Guy znów pokarze światu coś nowego.

ocenił(a) film na 8
marcus_007

Zgadzam się także w sprawie Ruskich. Jako fana Chelsea niesamowicie rozbawiła mnie postać Uriego;)

Demagorgon

Nie wiem czy ktoś podzieli moje zdanie, ale wydaje mi się, że w filmie jest parę nawiązań do Pulp Fiction. Szczególnie jest to widoczne w scenie, gdy Lenny przychodzi do studia nagrań i częstuje się Litchi. W tle widać zaskoczonych i zatrwożonych Romana i jego kolegę. Bardzo to przypomina moment z filmu Tarantino, gdy Samuel L. Jackson zajada hamburgera z Big Kahuna tuż przed egzekucją w domu Bretta.

ocenił(a) film na 7
kurczilala

.......hahaha i wypija Sprite'a :) Nom racja

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones