PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9134}
7,2 184
oceny
7,2 10 1 184
Republika nadziei
powrót do forum filmu Republika nadziei

Byłem na tym filmie z całą klasą na rocznicę wydarzeń w nim przedstawionych. Z początku się wkurzyłem, po dłuższym weekendzie miałem skończyć lekcję o 11 20 lecz inne grupy z mojej klasy miały normalnie lekcje do 15 i zostało ustalone że cała klasa, jak i moja grupa co miała przyjść o wiele wcześniej do chaty pójdzie na ten film. Jak już podkreśliłem zezłościłem się, bo musiałem dalsze godziny spędzić w kinie. Film trwał gdzieś od 12 do 15. Po seansie wszyscy mówili. O Jezu!!! Jakie to nudne!!! Komentarze tego typu. Wszyscy uważali że stracili czas na tym filmie. Ja jestem wyjątkiem. Nie wiem czy film jest do końca zgodny z faktami historycznymi, bo nie znam całej historii Republiki Ostrowskiej, ale na pewno jest bardzo ciekawy. Mimo samych dialogów, przeważały gdzieś w 80% filmu dostrzegłem wysoki kunszt talentu aktorskiego (świetna rola Andrzeja Szczytko, trochę przypominał mi Daniel Day-Lewisa w tamtych latach), klimat podkreślony piękną muzyką i uważam że film był dobry. Nie rozumiem młodzieży w tych latach choć sam się do niej zaliczam. Oglądali by same "Matrixy" i tym podobne bullet-timowe produkcje że tak to nazwę. Nie umieją dostrzec talentu aktorskiego tylko patrzą na to że film długi, nudny i ciągle gadają. W takim razie historia jest nudna więc po co jej się uczyć. Zapominamy o naszych przodkach, o rzeczach jakie zrobili dla kraju, świata, wkrótce będziemy zaliczać Neo i Morpheusa do postaci historycznych :). Wracając do filmu podobał mi się lecz drugi raz bym go na pewno nie obejrzał. Wystawiam 7, lecz na stronie dam 10, aby podciągnąć trochę ocenę.

ocenił(a) film na 10
MeRkUrY92

I to jest smutne reakcja młodzieży na film ,który pokazywał najwspanialszy moment w historii ich miasta,gdy małe prowincjonalne miasteczko,jego mieszkańcy rzucili wyzwanie wielkiemu imperium Niemieckiemu,gdy wybrali coś czego nie było ,czego nie znali czyli Polskę. Nie wiem jak uczyć historii naszą młodzież? Chyba nie ma sensu jej uczyć bo historia uczy tylko jednego,że nigdy nikogo nie nauczyła.

MeRkUrY92

Brawo! Pięknie powiedziane!
Swoją drogą, pamiętasz jeszcze, że w ogóle pisałeś ten komentarz? ;) kilka latek już minęło

ocenił(a) film na 10
Floyd_filmweb

Jasne że pamiętam. Wtedy miałem 16 lat, teraz już 21, ale ciągle podtrzymuje swoją opinię co do tego obrazu :).

ocenił(a) film na 8
MeRkUrY92

Czy przypadkiem nie obejrzeliście owy seans w kinie "Komeda" z okazji 90 rocznicy proklamowania Republiki Ostrowskiej? Jestem ciekaw skąd wzięli ten film, czy pozostały jeszcze jakieś jego kopie itp.? Jednak najbardziej smuci mnie wrażenie, że chyba już nigdy nie obejrzę tego filmu (od dawna ma go w obserwowanych), widząc działania polskiej tv publicznej i KRRiT za rządów Tuska. Jedynie fragmenty tego filmu, obejrzałem w Kino Polska, z cyklu „Seans: Poprawka z Historii", gdzie profesor Paweł Wieczorkiewicz omawiał film „Republika nadziei".
JEŚLI KTOŚ WIE, GDZIE MOŻNA TEN FILM OBEJRZEĆ TO PROSZĘ O KONTAKT!

ocenił(a) film na 10
black_hussar

Tak. To chyba była właśnie 90-rocznica. Może gdzieś w Ostrowie zalega taśma z tym filmem ;)

ocenił(a) film na 6
black_hussar

Był w telewizji i teraz są z niego t-o-r-r-e-n-t-y. Trzeba wygooglować tytuł filmu i słowo kluczowe "TVRip".

ocenił(a) film na 8
Wujek_Sylwek

W końcu obejrzałem ten film :)

MeRkUrY92

Przepraszam, że się wtrącę, ale czy tylko ja zauważyłem, że opis do tego filmu był pisany przez totalnego idiotę? Cytuję: "Film zrealizowany w przededniu 70 rocznicy powstania wielkopolskiego jako kinowa wersja serialu telewizyjnego p.t. "Republika Ostrowiecka" ...". Serial nosił tytuł "Republika Ostrowska", wystąpienie Polaków w Ostrowie Wielkopolskim przeciwko władzy pruskiej, na miesiąc przed wybuchem powstania wielkopolskiego nosiło nazwę Republiki Ostrowskiej. Republika Ostrowiecka tyczy się zupełnie innego wydarzenia z początku XX wieku na terenach Ostrowca Świętokrzyskiego! Gdzie Rzym, gdzie Krym.

* Przymiotnik od Ostrów (Wielkopolski) - ostrowski
* Przymiotnik od Ostrowiec (Świętokrzyski) - ostrowiecki

Błagam Was ludzie kochani, weźcie to zgłoście do poprawy bo to aż żga w oczy!

Co do samego filmu to z chęcią kiedyś obejrzę. Pozdrawiam :D.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones