PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=642622}

Renifer Niko ratuje brata

Niko 2 - Lentäjäveljekset
6,0 3 544
oceny
6,0 10 1 3544
Renifer Niko ratuje brata
powrót do forum filmu Renifer Niko ratuje brata

ten film to maskra !

ocenił(a) film na 1

Po obejrzeniu tej bajki myślę, że scenariusz jest nieco zbyt postępowy jak na moje poglądy.
A mianowicie film opowiada historię małego reniferka, którego tatuś pracuje w zaprzęgu świętego Mikołaja. Gdy jest on w pracy, mamusia flirtuje sobie z innym reniferkiem i z czasem mały Niko dowiaduje się, że będzie miał nowego tatusia i nieco młodszego braciszka. Reszta bajki poświęcona jest odpowiedniej manipulacji, aby dzieciak w końcu zaakceptował 'nową rodzinę'. W fabułę wprzęgnięto też postaci rodem z horroru, jak niedobry wilk, który wynurzał się z ciemności i na widok jego kłów mi samemu o mało serce nie stanęło.
Rozumiem, że rodzice niektórych dzieci mają sprawy rozwodowe i ta bajka próbuje pomóc odnaleźć się tym dzieciom w nowych warunkach. Ale jest znacznie większa część dzieci, które mają zdrowe, kochające się rodziny i ten film wywołuje w nich niepokój, zamieszanie że mama i tata mogą kiedyś nie być razem.
Mój syn po powrocie z kina złapał mnie i żonę jednocześnie i przytulając się przez długi czas nie chciał nas wypuścić. Bajka która miała przynieść mu radość i szczęście a do tego kilka pozytywnych wartości życiowych przyniosła wręcz odwrotny skutek.

ocenił(a) film na 3
gompi

ta bajka to jakaś paranoja,w świecie zwierząt typowo ludzkie zachowania,poszukiwanie partnera - pocieszyciela,dzieci "twoje,moje,nasze".Mało świąteczne,a "dywizjon Mikołaja" na boku,cała świąteczna otoczka z boku,cały bajkowy nastrój z boku.Fatalnie to wyszło

ocenił(a) film na 7
gompi

gompi, ogladales moze film, ale bardzo wybiorczo. Mamusia nie flirtowala sobie gdy tatus byl w pracy ale byla jednorazowa przygoda pewnego "macho" z zaprzegu (niezbyt przyzwoicieno ale coz) i nie wpasowuje sie w polska etyke, z dwojga zlego lepiej tak nizbt tatus mial umrzec. lepiej sie to wpasowuje w "zachodnie" realia, wsrod kolegow moje syna, niemal co drugi dzieciak ma taka wlasnie sytuacje rodzinna, ze swiat zwierzat? wole swiat zwierzat niz batmany. przyznaje ze pierwsza czesc byla lepsza.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones