PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=706430}

Remedium

De Behandeling
7,4 19 067
ocen
7,4 10 1 19067
Remedium
powrót do forum filmu Remedium

mocne kino!

ocenił(a) film na 9

Wstrząsający, mroczny, minimalistyczny i realistyczny. Po prostu świetne kino mimo ciężkiej
tematyki. Polecam!

ocenił(a) film na 8
fryderyk_n

Podpisuję się pod tym.

ocenił(a) film na 8
fryderyk_n

W takim razie biorę się za oglądanie. :D

ocenił(a) film na 10
fryderyk_n

film naprawdę dobry, a to połączenie: pedofil-impotent i sposób, w jaki się "wyładowywał"... niesamowite, gdy coś takiego ma miejsce w rzeczywistości

fryderyk_n

I w 100% zgadzam się z tobą film jest po prostu niesamowity, fabuła jest oryginalna do tego to napięcie, MUSICIE GO OBEJRZEĆ

ocenił(a) film na 5
fryderyk_n

Realistyczny?
Dla mnie kpisz. Zachowanie rodziców porwanego dziecka nie jest nawet w 1% realistyczne.
Tak nie zachowują się rodzice porwanego dziecka.

ocenił(a) film na 8
mariuszkow

Podejmę temat. Jak zachowa się zakuty w kajdany rodzic mający wybór między śmiercią dziecka przez wypatroszenie a ... ??? Wiesz? Ja nie wiem. Zapewne próbowalibyśmy jakiegoś oporu - ale czy na pewno? Matka pierwszego dziecka mówiła, że nic nie mogła zrobić, bo była tak zastraszona. Z filmu wynika, że to kilka dni trwało. A zbok nawet policjantowi, w końcu przeszkolonemu w walce, dał radę. Dzięki Bogu nie spotkaliśmy się (i zapewne nie spotkamy się) z przymusem podjęcia takiej decyzji. Ale wiem na własnym przykładzie, że w stresie, panice ludzie nawet uchodzący za ostoję spokoju czasem nie działają racjonalnie. Jak wg Ciebie wyglądałoby realistyczne zachowanie rodziców?

ocenił(a) film na 5
Dobraduszka

Mówiłem o sytuacji już po porwaniu gdy policjant przesłuchiwał rodziców a ci ani me ani be ani kukuryku. Ojciec zamiast powiedzieć co widział, słyszał i spostrzegł złości się na policjanta bo ten zadaje pytania.
Nierealna durnota totalna.
No chyba, żeby przyjąć iż rodzicom nie zależy na odnalezieniu dziecka, a wręcz zależy im na tym by go nie odnaleziono.

ocenił(a) film na 8
mariuszkow

Realne wg mnie. Weź pod uwagę, że rodzice zmuszeni byli do strasznych rzeczy. Może wyparli to ze świadomości, może wstydzili się powiedzieć w tym momencie. Matka bardzo przeżywa bezradność , co widać w scenie przesłuchania u przyjaciółki. Dasz +1?

ocenił(a) film na 8
mariuszkow

Mariuszkow, przeżyłeś kiedyś coś traumatycznego, przez duże "T"? Jeśli nie i nie widziałeś z bliska kogoś, kto przeżył i kto w jednym momencie zmienił się w innego człowieka, to nie oceniaj tak łatwo. Sytuacja, w której znaleźli się rodzice tego chłopca, była skrajnie trudna i "niecodzienna", nikt nie może przewidzieć swojego zachowania w podobnej sytuacji. Wstyd i poczucie winy ojca po całym zdarzeniu, stan jego psychiki, uzasadniały - według mnie - nieracjonalne zachowanie. Boże broń, żeby ktokolwiek musiał kiedykolwiek stawać przed podobnym "dylematem"...

ocenił(a) film na 5
tat_x

Cytat: „Mariuszkow, przeżyłeś kiedyś coś traumatycznego”

Byś się zdziwił i to nie raz; między innymi zamordowano członka mojej rodziny; (dosłownie) na osiemnaste urodziny „dostałem w prezencie” inwalidztwo.
Więc co nieco wiem o życiu.

ocenił(a) film na 8
mariuszkow

W takim razie współczuje, niemniej jednak każde cierpienie ma inny wymiar, a każdy człowiek przeżywa i reaguje na krzywdę odmiennie, tylko tyle miałam na myśli. Tutaj nie ma co porównywać. Nie oceniajmy tak łatwo. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
tat_x

... podpisuję się ...

mariuszkow

Rola ojca i jego zachowanie jest wytłumaczone w tym filmie, więc najprawdopodobniej nie oglądnąłeś go do końca ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones