PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=838709}

Raya i ostatni smok

Raya and the Last Dragon
7,2 25 764
oceny
7,2 10 1 25764
6,8 17
ocen krytyków
Raya i ostatni smok
powrót do forum filmu Raya i ostatni smok

Animacja o ludzkim zjednoczeniu, czyli o tym co nigdy się nie zdarzy. Fajnie spędzony czas, nie sposób się nudzić.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
wiktoriaboluch

uuu, jaka ladna stronka.

Bodek_filmaniak

Może bardziej rozbuduj swoją wypowiedź. Dwa zdania tak ogólnikowo napisane nic nie mówią.

ocenił(a) film na 6
Magnolia1993

Jest OK.

G00N3R

z ciekawości zapytam: ile masz lat, że dla Ciebie ta wypowiedź jest ok?

Magnolia1993

Poprawię się: ten poziom wypowiedzi.

ocenił(a) film na 6
Magnolia1993

Napisałem to żartobliwie, aczkolwiek w innym temacie jeden użytkownik się rozpisał i mocno nadinterpretował dość prostą animację z czego wynikła żenująca kłótnia. Ciężko znaleźć złoty środek, pan z góry na pewno nie pisał tego z zamiarem stworzenia recenzji. Z nieznanych mi przyczyn nie mogłem pod tym filmem dodać żadnego komentarza, więc chciałem sprawdzić czy filmweb ogarnął ten problem. Sorry za kiepski bait.
Jeśli data z Twojego nicku jest prawdziwa, to Twój rocznik.

Magnolia1993

film świetny, ale i tak najlepiej samemu ocenić > https://filmhit.pl/filmy-online/raya-i-ostatni-smok/

wiktoriaboluch

obejrzałam i jestem innego zdania :)

ocenił(a) film na 8
Bodek_filmaniak

Tak, rewelacyjny film, jak na animację, Piękny wizualnie, mądry i wzruszający. Jedynie akrobatyczne umiejętności niemowlaka mi przeszkadzały :P    ,  aha, jest już z polskim dubbingiem, niezłym 

ocenił(a) film na 8
Bodek_filmaniak

Ludzkie zjednoczenie jest tak odległe od prawdy, że aż sam film nie potrafił tego pokazać. No bo jak można zaufać osobie, która ma każdym kroku pokazuje, że nie można jej ufać?

Bodek_filmaniak

"Animacja o ludzkim zjednoczeniu, czyli o tym co nigdy się nie zdarzy. Fajnie spędzony czas, nie sposób się nudzić."
Jeden mój kolega, twierdzi że takie filmy są szkodliwe dla dzieci i ich przyszłego życia. Tzn. wciskają głupoty i tworzą 'wiarę', że świat jest piękny, ludzie cię kochają, dobro wygrywa itd.
Tak samo prali takimi bajkami nam mózgi (w latach 80-90) i teraz jesteśmy w szoku i źle znosimy psychicznie, że Unia Europejska to wcale nie jest równość, troska, przyjaźń - tylko egoizm i interesy.

rhotax

W takim wypadku wystarczy puścić tę bajkę tylko do momentu, aż staje się ciemność. Wszyscy umarli, koniec. ;)

ocenił(a) film na 10
Bodek_filmaniak

Uważam to samo, szkoda, że film przejdzie prawdopodobnie bez większego echa :(

Bodek_filmaniak

Mylisz się. Główną "wiadomością" tej animacji jest to, że wszyscy powinniśmy ślepo ufać ludziom, nawet jeśli nie zasłużyli na zaufanie, a nawet tym, których nie znamy.
Czego to może nauczyć dzieci? Ufaj każdemu zawsze i wszędzie, nieznajomym, którzy chcą dać ci cukierka, poszukują szczeniaczków i chcą, żeby im pomogli albo wsiedli do czarnego samochodu, bo mama przysłała go po dziecko.
Wszystkie nauki od rodziców są wywalone do kosza. Na zaufanie trzeba sobie zasłużyć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones