PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=317432}

Równowaga

Balance
7,5 4 071
ocen
7,5 10 1 4071
Równowaga
powrót do forum filmu Równowaga

Bezkonkurencyjna

ocenił(a) film na 10

Bez użycia słów, bez muzyki, bez nowoczesych efektów. Czyta forma i sens w siedmiu minutach. Polecam 10/10.

Tylko co oznaczaja numery na plecach tych ludzików?

ocenił(a) film na 10
filipmosz

Wg mnie: postacie są ubrane w ponumerowane uniformy niby jacyś umundurowani urzędnicy państwowi. Pełnią funkcje w celu osiągnięcia określonego zbiorowego celu. Jednak każdy z nich z osobna posiada trochę indywidualności (własny niepowtarzalny numer), np. wrodzoną własną ciekawość i to jest właśnie powodem zagłady społeczeństwa.
A wy jak sądzicie?

ocenił(a) film na 7
queeen

Może i autorom o coś podobnego chodziło, ale indywidualizm powodem zagłady społeczeństwa? No nie wiem. To raczej ludzie zbici w tłum, tłuszczę, masę ku zagładzie społeczeństwa najczęściej prowadzą.

Jak lemingi:
http://www.youtube.com/watch?v=pVZ9G7fWm7g&feature=related

ocenił(a) film na 9
addam23

Jednak masa to siła sprawcza, a nadmierny indywidualizm tą siłę rozbija.

IMO skrajności są złe. Najpierw pojawia się indywidualista (np. Hitler), a potem zbiera masy. Jedno bez drugiego nie istnieje.

ocenił(a) film na 7
queeen

Moim zdaniem numerki oznaczają jednostki (osoby) w społeczeństwie, a szkatułka jest wyobrażeniem szczęścia i/lub bogactwa. Ona wywołuje zazdrość i chciwość, doprowadzając w rezultacie do niemoralnych zachowań. No i dochodzi mini-morał w zakończeniu... bardzo ładny filmik

ocenił(a) film na 7
queeen

ludzie sprowadzeni do numerów po prostu właśnie bez żadnej osobowości i cech wyróżniających, a jedynie zbita masa. to, że każdy z nich jest chciwy i łasy na przedmiot, to nie znaczy, że którykolwiek się czymś wyróżnia specjalnie .;)

użytkownik usunięty
filipmosz

filmik fajny, wciągnął mnie, a wymowa też jest ciekawa
7/10

ocenił(a) film na 6
filipmosz

moim zdaniem numery nic nie oznaczają, każdy należy do tego społeczeństwa, ma swój osobisty numer i nic więcej. A po finale nasuwa mi się myśl:
- Egoiści nigdy nie mogą wygrać.
Zwalił innych z platformy, ale do szkatułki już tak się nie dostanie, a jeśli będzie próbować, to ona spadanie i zostanie sam. Tylko razem, można coś zrobić.

ocenił(a) film na 6
przemyslav07

wystarczy użyć wędki i być ponownie w jej posiadaniu, w samym środku platformy

ocenił(a) film na 8
szare_renety

zniszczyłaś/eś mi całą koncepcję tego filmu XD
chociaż myślę, że wystarczyła by mała zmiana w filmie, żeby tego uniknąć (wyrzucenie, nawet niechcący, wędki ... w końcu - reżyser jest władcą filmu, mógłby coś wymyślić) ^^ aż zmieniłam ocenę, bo to niedociągnięcie, taki niby mały szczegół psuje mi jeden z ważnych przekazów filmu, jednak ocenę daję nadal wysoką, bo inne wnioski nadal pozostają tak samo wartościowe :)

ocenił(a) film na 7
koraalinaa

A skąd wiesz, ze to nie była jedyna skrzynka? Gdyby było ich więcej, wszyscy mogliby złowic taką dla siebie i nie byłoby kłopotu

ocenił(a) film na 8
liver128

ale chodzi o to żeby przyciągnąć wędką skrzynie tę jedną, która już jest. powoli ku środkowi i podchodzić bliżej.
ale nie czepiajmy się bo tu już szukanie "ch*ja do dupy"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones