PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=858218}

Psychol

Alone
5,7 3 816
ocen
5,7 10 1 3816
6,7 3
oceny krytyków
Psychol
powrót do forum filmu Psychol

Plusy:

1. krajobrazy
2. postać psychola

Minusy:

kolejna idiotka która:

1. zamiast budować przewagę psychologiczną, zaraz po przebudzeniu drze jape i nawala w szyby widząc psychola. Przecież ma świadomość tego że jest u niego. Kraty w oknie, piwnica. Nie zamknie jej przecież w galerii handlowej i na pewno nie ma zamiaru wypuścić.
2. udaje jej się uciec i zamiast nie tylko biec co sił w nogach to jęczy i stęka a przy tym znowu drze jape o pomoc, podając swoją lokalizację jak na tacy. Przecież jest w środku lasu, nikt jej tam nie usłyszy i tym samym oprawcy byłoby ciężej ją znaleść.
3. las rozumiem jest wielkości pudełka od zapałek, 4 strony świata, a zawsze na siebie trafiają
4. postanawia zaryzykować i podejść do auta psychola nie mając pewności że kluczyki są w środku a on 10 metrów dalej zakopuje dziadka. Wystarczy jedno spojrzenie w stronę samochodu i ma ją jak na widelcu
5. zabiera telefon i zostaje w aucie - idiotyzm, psychol skapuje się i będzie wiedział że jest w pobliżu
6. chowa się na tył auta wiedząc że psychol miał ze sobą łopatę, którą zapewne będzie chował właśnie do bagażnika i cyk znów ma ją jak na widelcu. Tutaj brak logiki bo ten łopatę zostawia przy 'grobie' dziadka.
5. wygrzebuje się z auta, widzi śmigłowiec i mówi...hey!...wtf, myśli że ją usłyszą?! zamiast dobić, unieruchomić oprawcę, lewar w łapę i do lasu

Dodatkowo:

1. lewarek chyba z gumy, po dwóch ciosach w łeb pęknięcie czaszki raczej murowane.
2. 2x dzwoni z telefonu psychola i oczywiście żadnej blokady pin, face id złe typy nie ustawiają xd, oczywiście alarmowy zapewne mogła by wybrać, ale drugiego połączenia do jego żony już nie

Karnych ptaków szabernaście fafnaście

ocenił(a) film na 3
kartofel81

no pięknie wypunktowałeś..dałem 3

kartofel81

Rozumiem ze wszystkie filmy tak punktujesz

listonosz48

Nie :) tak mnie jakoś naszło.

ocenił(a) film na 3
kartofel81

Trochę się rozpisałeś, ale podpisuję się pod tym.

ocenił(a) film na 8
kartofel81

a ty myślałeś, że dokument oglądasz xD? przecież to film, ma dostarczać rozrywki, ten ma gatunek thriller i napięcie było od początku do końca... film bardzo dobry

neon77

Zgadzam się. Film jest dobry, wypunktowałem jedynie to co od razu rzuciło się w oczy podczas seansu.

ocenił(a) film na 8
kartofel81

jasne, że wypunktowałeś i spoko:) ale tak można wypunktować każdy film, w thrillerze właśnie o to chodzi, że w napięciu obserwujemy poczynania bohaterów i sobie krzyczymy do ekranu "NIE IDŹ TAM! ON TAM JEST" :D Na tym polega thriller, to nie jest dokument czy film historyczny xD swoją drogą ciężko powiedzieć, jak zachowałby się prosty człowiek w takiej sytuacji, budzisz się w zamkniętym pomieszczeniu po ogłuszeniu i nigdy w takiej sytuacji się nie znajdowałeś wcześnie:D więc z tym budowaniem przewagi psychologicznej to bym nie przesadzał xD poza tym ucieczka od gościa w stresie, adrenalina pewnie z 1000 :D to raczej nie myślisz, tylko spierdzielasz. Ale fakt, faktem trochę sytuacji irracjonalnych było :) pzdro

ocenił(a) film na 6
neon77

Ja się zazwyczaj nie czepiam ale fakt, że na siebie ciągle wpadali i po tylu ciosach w głowę koleś nie padł trochę zabił klimat.. Gdyby nie to to byłby super thriller a tak mamy wersję ciut fantasy ;)

ocenił(a) film na 8
kari88

czy ja wiem, można to spokojnie tłumaczyć... koleś przecież miał tam niedaleko chatkę, wiec las pewnie znał jak własną kieszeń. Poza tym drogę zastawił drzewem, bo pewnie był to jedyny wyjazd z lasu w pobliżu, na co wskazuje reakcja tego dziadka jak zauważył zastawioną drogę drzewem. Na pytanie tej laski czy jest inna droga - odpowiada "a skąd mam wiedzieć..." czyli psychol zastawił jedyny możliwy wyjazd z lasu. Piłą mechaniczną takie drzewko to on w 5 min zetnie. Wpadanie na siebie, no to takie filmowe... ale czy dziwne? może, ale też na pewno możliwe w prawdziwej sytuacji. Uderzenia w głowę :D No spoko, ale równie dobrze można tłumaczyć to tym, że babka była wyczerpana i raczej siła uderzeń nie była zabójcza... też nie wiadomo do końca jaką wagę miała to coś czym ona uderzala... Także na siłę to można szukać dziury w całym i jednocześnie na siłę tłumaczyć te dziury... Polecam nie szukać w filmach realizmu, tylko cieszyć się seansem

ocenił(a) film na 6
kartofel81

Dodatkowy podpunkt drugi nie ma sensu, bo widać, że bohaterka dzwoni na numer alarmowy, a jak wiemy do tego nie trzeba odblokować telefonu.

ocenił(a) film na 6
KlaudiuszAnders

A po drugie nie każdy musi mieć zablokowany telefon

ocenił(a) film na 6
kartofel81

Mnie zastanowiła jedna rzecz. Jakim cudem chłop tak szybko ją znalazł, zdążył ściąć drzewo i wiedział, że bedzie uciekała samochodem po tej drodze.

Rafael_Himenez

Bo takie typy zawsze czytają w myślach i przewidują przyszłość :) Poza tym są super szybcy, mega silni i niewidzialni :)

ocenił(a) film na 6
danielp

Też może tak być albo scenariusz pisał jakiś dzieciak na kolanie ;)

ocenił(a) film na 4
kartofel81

Nie tylko las jest wielkości pudełka. Psychol odnajduje odpowiedni hotel, potem ustawia swój "zepsuty" samochód na odpowiedniej drodze. Powtórka z rozgrywki w lesie przy powalonym drzewie. Las ma magiczną moc przyciągania. Najpierw psychol znajduje kobietę schowaną w jaskini, ustawia sobie celownik i strzela kiedy wyjdzie. Daje jej uciec. Potem po wielu godzinach ona odnajduje jego samochód i robi najgłupsza rzecz jaką może czyli wchodzi do niego. W finałowej walce kobieta nie miałaby żadnych szans, ale to film.
Mimo wszystko film ratuje aktorstwo i sceneria.

kartofel81

zawsze gdy widzę, że ofiara ucieka i krzyczy w nieboglosy lub jęczy... to jest moment, by wyłączyć film. Tego nie są sie oglądać...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones