PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=835816}
6,5 48 821
ocen
6,5 10 1 48821
3,8 26
ocen krytyków
Psy 3. W imię zasad
powrót do forum filmu Psy 3. W imię zasad

Jestem po seansie i od soboty chodzę i myślę o tym filmie. Przed jego obejrzeniem nie czytałam recenzji, w ogóle starałam się nie czytać o nim, żeby pójść do kina tylko z własnymi oczekiwaniami. I nie zawiodłam się

ocenił(a) film na 10
seulinka

Kurczę, nie wkleiłam wszystkiego..

Spodziewałam się zobaczyć to, co uważam za charakterystyczne dla filmów Pasikowskiego, czyli:
- długie ujęcia, zbyt przedłużające się sceny,
- głodne kawałki vs. dobre teksty,
- inspiracja zachodnim kinem akcji
- dłuuuugie nogi i krótkie spódniczki
- krótką, skondensowaną scenę seksu w innej pozycji niż klasyczna
- piękną muzykę
- wspaniałych aktorów
- świetne role epizodyczne (Lubos!!!)
- strzelaninę, bijatykę, krew i przekleństwa
- niejednoznacznie kończące się wątki
- nawiązania do swoich poprzednich filmów
- testosteron wylewający się z ekranu (z każdym kadrem i pojawieniem się kolejnych postaci coraz więcej i więcej, aż się znowu poczułam jak nastolatka która ma w pokoju plakaty z idolami, w tym oczywiście Lindę na tle płomieni reklamującego papierosy West)

Wszystko to było w Psach 3 i dlatego film spełnił moje oczekiwania w 100 %. Ale zgadzam się, że to nie jest film dla każdego, więc nie każdemu będzie się podobał. Natomiast oceniając tego typu film, moim zdaniem trzeba patrzeć przez pryzmat tego, że reżyser jest jednocześnie scenarzystą. To jest historia wymyślona i sfilmowana przez Pasikowskiego i z każdym kolejnym kadrem widziałam przyjemność z jego tworzenia. Uważam, że Pasikowski zrobił ten film nie dla milionów widzów, nagród, chwały i sławy, wielkiego powrotu, czy pieniędzy, tylko głównie dla własnej radości tworzenia wspólnie z ludźmi, z którymi się lubi i przyjaźni, przy okazji puszczając oko do wielbicieli jego twórczości. Taki sposób filmowania łączy go moim zdaniem np. z Tarantino, czy Machulskim, którzy też sami tworzą scenariusze (również uwielbiam ich filmy). W ich filmach jest wiele scen, które ja odbieram jako bardzo osobiste, kręcone bez względu na to, jak zostaną odebrane przez widzów, ale które muszą się w filmie znaleźć bo twórca tak chce i kropka.

Ten film ma być rozrywką i nie trzeba wynajdować w nim błędów, czy rzeczy niemożliwych, bo to nie ma znaczenia, to przecież tylko fikcja, bajka dla dorosłych. Komuś się nie podoba otwarcie audi drutem, a dla mnie to nawiązanie do sceny otwarcia przez Franza auta piłką tenisową w Psach 2 (też audi nota bene). Ktoś pisze, że Radomskich już nie ma, a dla mnie to piękny ukłon w stronę fanów, pokazanie, że wszystko jest możliwe, to po prostu MUSIAŁ być Radomski (ewentualnie Camel, ale wówczas Stopczyk tak by się nie cieszył) i gdyby to był inny papieros, to ja byłabym rozczarowana. Ktoś pisze, że przesada z tyloma antyterrorystami, że dlaczego ich zabijali, a dla mnie to nawiązanie do Leona Zawodowca, gdzie na faceta z dziewczynką też całą armię wysłali (zresztą Franz przechytrzył ich po Leonowemu). Poza tym nie zabijali czarnych, Dorociński mówi, że mają 12 rannych w tym bodajże jeden ciężko. Rozmowa Spinaker-Franz – wspaniała (mi się trochę skojarzyła ze sceną z Kill Bill 2, jak Michael Madsen rozmawia ze swoim przełożonym na temat pracy wykidajły). Zakończenie też nie jest jednoznaczne. Ja myślę, że Franz żyje, bo przecież ma do wyrównania rachunki z Wolfem. I w następnej części się z nim rozprawi, a do tego wpleciony zostanie wątek Spinakera, bo Lubos idealnie tam pasuje. Zakończenie poprzedniej części też okazało się podchwytliwe, bo teraz po 25 latach dopiero się zastanawiam, że przecież Franz dzwoni cały i zdrowy do Morawca podczas gdy Waldziu ma jeszcze bandaże na pokciukowej ranie.

Oceniam film osobiście, został jednym z moich ulubionych, ale gdybym miała być sprawiedliwa, to dałabym mocne 7. Nie zgadzam się z krytykami i może to zabrzmi wyniośle, ale myślę że nie do końca zrozumieli zamysł filmu. Proponuję obejrzeć go jeszcze raz trochę z przymrużeniem oka. Ja bawiłam się świetnie i ciekawa jestem, czy ktoś podziela moje zdanie. Poza tym uwielbiam filmy, które chodzą za mną jeszcze długo po seansie. A tak jest w tym przypadku. Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 6
seulinka

a obrzydliwe seksistowskie wypowiedzi Cię nie raziły?

ocenił(a) film na 10
Agatonik

No nie za bardzo. Ale Bracia Figo Fagot tez mnie nie rażą.

ocenił(a) film na 10
Agatonik

Jakie wypowiedzi były seksistowskie? to nie jest teleranek tylko realia które wala po tyłku

ocenił(a) film na 6
twokill

Jakie realia? Czyje realia?

ocenił(a) film na 10
seulinka

Ta dzieło które przerosło zdecydowanie dzisiejsze cebulowe czasy

seulinka

Stopczyk prawdopodobnie nie ogarnął ze względu na stan zdrowia że Radomskich już nie ma. Mnie film nie zawiódł bo nie spodziewałem się niczego lepszego od dwóch pierwszych części i wiedziałem że nie będzie klimatu lat 90 bo nie da się nagrać w taki sposób filmu 25 lat później. Ogólnie jest niezły, nie zapisze się jako klasyk ale stanowi godne zakończenie serii

seulinka

mysle ze warto tez wspomniec o występie c. Pazury, ktory wg opinii widzów zagrał bardzo słabo i jest to niepokojące.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones