PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4095}

Przed wschodem słońca

Before Sunrise
7,7 53 889
ocen
7,7 10 1 53889
8,0 29
ocen krytyków
Przed wschodem słońca
powrót do forum filmu Przed wschodem słońca

oglądając jakiś film patrzy na danego bohatera i myśli "kurczę, on/ona jest zupełnie jak ja". Utożsamia się. Ja tak miałam patrząc na Celine. Jej światopogląd i skłonność do analizy wszystkiego do złudzenia przypomina mi mnie samą.
Film był cudowny, ciepły i przepiękny. Wzruszyłam się już na samym początku, sama nie wiem dlaczego- po prostu magia tego filmu mnie uwiodła. Zdjęcia genialne. Nie jest to kolejna idiotyczna komedia romantyczna, ale mądry, wiarygodny i przemyślany film. Wymaga od widza zaangażowania. Uwielbiam.

ocenił(a) film na 10
Alicjoza

Ten film uwodzi w każdym calu.
A ja - idąc za Twoją tezą - niemal całkowicie utożsamiłem się z męskim bohaterem. Cwaniakowatym, elokwentnym Amerykanću, kóremu chodzi jednak o coś więcej niż przygoda jednonocna... To gość, z którym chciałbym sie napić i porozmawiać o Celine, co go w niej uwiodło.
Wybitne kino romantyczne, miłosne, życiowe i dramatyczne.
Pisząc to, tonę w Kath Bloom - ,,Come here'" - bo akurat sobie przypominam.

ocenił(a) film na 8
laxman

ja tez bym mogla porozmawiac z nim, chodzic sobie cala noc niepatrzac na zegarek i zyc chwila...

ocenił(a) film na 9
Alicjoza

Mam to samo odczucie, co mogło poniekąd wpłynąć na wysoką ocenę filmu - miło odnaleźć w filmie cząstkę siebie, wtedy kino wydaje się takie prawdziwe, pełne szczerych emocji. Obejrzałam też drugą część (właściwie od niej zaczęłam i trafiłam na ten film) i muszę przyznać że kontynuacja jest dobra, jednak nie ma już tej magii i świeżości co pierwsza. Bohaterowie są już bardziej rozczarowani życiem co jest naturalną koleją losu, jednak bardziej podoba mi się ta pierwsza część bez konkretnego zakończenia, pozostawiająca pole do wyobraźni.

Alicjoza

Też tak mam :D Myślę że większość dzisiejszych młodych kobiet będzie utożsamiała się z Celine. Z jednej strony chcemy kochać i być kochane, ale z drugiej nie chcemy być ograniczane i wciskane w konkretne role, które narzuca nam społeczeństwo i bardzo często partnerzy.

ocenił(a) film na 8
masquerade__

"nie chcemy być ograniczane i wciskane w konkretne role, które narzuca nam społeczeństwo i bardzo często partnerzy" - przypomniała mi się scena z diabelskim młynem w tle, kiedy Celine mówi, że wciąż toczy walkę... Wtedy pomyślałam sobie, że chyba też tak mam.
Dawno nie widziałam filmu, w którym między bohaterami byłaby taka iskra, scena w sklepie muzycznym, przy odsłuchiwaniu "Come here" sprawiła, że nawet ja czułam się onieśmielona i ciut nieswojo.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones